Mikäli Alex jää tänään maalitta, lupaa Lumiukko ottaa itseltään suihin vaikka väkisin hei! Mies haluaa ottaa venäläisten pelaajien maaliennätyksen haltuunsa ja tänään kotiyleisön edessä se tapahtuu. Kahdessa viime pelissä häneltä hylättiin kaksi maalia ja laukauksia oli kummassakin kai 15, siis 15 laukausta maalia kohden samasta lavasta! Motivaatio siis kohdillaan ja vastassa paljon maaleja laskeva Calgary. Kaveriksi Anaheimin voitto ja sinkkuna Rayan Kesler tekmeään maali 4-kertoimella.
Ovie tekee maalin!
Lumiukko-
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eipä näytä tekevän. Toista erää pelataan ja ukko on ihan näkymätön. Tohon kohtaan nyt career ending head injury ja Fedorov saa jakaa ikuisesti tän maalipörssin kärkipaikan. Kymmenen vuotta sitten tulokkaana Ovetchkin oli nälkäinen maalintekijä, mutta välillä motivaatio putosi ja maalimäärätkin tippui. Tämä maaliennätys olisi ollut jo kauan Ovien hallussa, jos äijällä olis vähän asennetta.
Venäjän ihme jäi maaleitta.
Laitatko kuvan kera sen suihinoton, muuten ei uskota.
Vain Teppo pystyy työntämään slaikkarin omaan suuhun.
Toi vetomuoto on täysin kannattamatonta näillä alle kahden kertoimilla. Kysymys on vain yksittäisestä ottelusta eikä Ovechkin todellakaan joka matsissa maalia tee. Pikemminkin kannataa lyödä noin yli 1,5 maalia koska kertoimet on yleensä hyvät ja Ovechkin yleensä tekee sen pari maalia kun sille päälle sattuu.
Ovetskinin vetäminen on kannattamatonta kyllä, mutta Aleksandrilla on aiva erityinen paikka Lumiukon sydämessä ja päiväunissa hei! Hik, burb ja röyh!