Jälkitaudit

Vasta tänään on alettu miettiä mahdollisia ja todennäköisiä jälkiseurauksia. Ymmärrettävää kyllä alkushokin jälkeen. Kulkutaudit (ihmisten ja varsinkin eläinten) tulevat vaatimaan oman uhrilukunsa vielä kauan tämän jälkeenkin.
2368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On ikävää, että tapahtuu tämän laajuisia luonnon katastrofeja. Sikäläinen talous ja yhteiskunta voi nousta jaloilleen jos me "rikkaat" länsimaiset luotamme edelleen alueen turvallisuuteen ja kykyyn palvella.

Tosin, voi olla että perheemme matka viikolla 8 Phuketiin peruuntuu mahdollisten terveydellisten riskien vuoksi. Kun on paljon allergiaa ja atopiaa, täytyy miettiä tarkkaan onko järkevää ottaa riskiä matkalle lähtiessä.

Jokainen joka vaan kykenee, voi nyt avata kukkaronsa nyörit ja avustaa SPR:ää joka toimittaa avun Aasiaan hädänalaisille alueille.

Undo

Äänestä

Kyllä niistä puhuttiin jo eilen...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Attila kirjoitti:

Vasta tänään on alettu miettiä mahdollisia ja todennäköisiä jälkiseurauksia. Ymmärrettävää kyllä alkushokin jälkeen. Kulkutaudit (ihmisten ja varsinkin eläinten) tulevat vaatimaan oman uhrilukunsa vielä kauan tämän jälkeenkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu