http://yle.fi/uutiset/ranskan_hollande_kyse_on_terrorismista/8107182
Ranskan preidentti Hollande jopa lupaa sulkea Ranskan rajat, mitä siitäkään enään on apua? kun maassa jo on satojatuhansia ellei miljoonia talipappeja, sekä muita terroristeja ! ja tuo sama tauti on jo Suomi ressukassakin ! kiitos kolmen S,n sutkihallituksen !
Late Lapista. SSSS Ry!
RANSKASSA HYYSÄRIT PANIIKISSA !
8
74
Vastaukset 8
- järjenhäivääkään
Taitaapa Saksan mama Merkelikin olla hämmentynyt, uskoisin. Jo oman puolueensakin porukat alkavat hermostua 1 miljoonasta maahan sijoitettavasta, kun ei edes tiedetä keitä ovat.
- miki-66
Suomessa vihervasemmistolaiset jo kiillottavat taas marssikenkiään. Mutta ketähän vastaan ja kenenkä puolesta marssivat tällä kertaa?
- Paavon_tyhmä_akka
Mutta mitä tekee Päivi Lipponen?
- osmannituhkaa
Tämä terrori-isku oli ennalta tiedetty. Jos Merkel kutsuu miljoona arabia täysihoitoon ympäri Eurooppaa, on joukossa satoja talibaaneja ja Isiksen jäseniä. Ehdotankin, että reserviläisille jaetaan heti rynnäkkkiväärit, ettei olla aseettomia, sitten kun hyökkäykset alkavat. Kotikaupungissani liikkuu lukuisia nuorten miesten ryhmiä polkupyörillä ja ne molottavat älypuhelimeensa arabiaa tai muuta siansaksaa. Tätä se Vihreiden ja RKP:n politiikka saa aikaan.
- jokoriittää
Sieltä SE alkaa, meinaan H---kausti, Saksasta se alkaa. Se me tullaan vielä näkemään. Todella huolestuttavaa kehitystä, paljon jätettiin tekemättä mitä olisi pitänyt tehdä. Suomella vielä pienen pieni mahdollisuus korjata tilanne , aikaa ei ole paljon.
Toivottavasti aloittavat terrorismin Saksassa, pelti rouva Merkkelistä!
Late Lapista. SSSS Ry!
- KaarleMartel
Poitiers 2 tulossa pian.
- omanmaanmustikka
" Kotikaupungissani liikkuu lukuisia nuorten miesten ryhmiä polkupyörillä ja ne molottavat älypuhelimeensa arabiaa tai muuta siansaksaa. Tätä se Vihreiden ja RKP:n politiikka saa aikaan."
Aivan, muuan suurehko Suomalainen kaupunki. Järjestyksenpidossa muutamia kymmeniä konstaapeleja, ja mahdollisena vastavoimana jo ainakin parituhatta 20 - 40 vuotiasta parrakasta kulttuurin rikastuttajaa. Lähin varuskunta yli sadan kilometrin päässä.
Voi vain toivoa että siellä kaupungissa sijaitsevissa vastaaottokeskuksissa olisivat jo viimein älynneet ostaa tavallisen riisin sijasta jasmiiniriisiä aterioita varten, ettei tarvi muunmaan mansikoiden siis Bagdadin tai Kabulin koneinsinöörien hermostua tarjotun ruoan laadusta.
Puhumattakaan että mitä silloin voi alkaa tapahtumaan, kun niiden muun mansikoiden siis tänne tulleiden Bagdadin tai Kabulin koneinsinöörien keskuuteen leviää tieto siitä EK:n suunnitelmasta joka suunnitelma kuulemman mukaan on aiheuttanut EK:n johtaville herroille jo viikkoja jatkuneen kestoseisokin.
Niin se suunnitelma on että muunmaan mansikoita aiotaan alkaa kotouttamaan palkattoman työnteettämisen avulla.
Toki vaikka tuossa suunnitelmassa on eräitä hyviä puolia, kuten kaikkein tärkeinpänä se että sen avulla voidaan suhmuroida työnteosta maksamatta jääneet palkkarahat parempiin taskuihin, (siis ihan kuin tapahtuu juuri vastaavasti toimeenpannussa työttömien kuntouttamisessa palkattomalla pakkotöillä), niin silti siinä suunnitelmassa on se huono puoli että heistä muunmaan mansikoista jopa useimmilla saattaa olla velkaa kaikenmailman matkanjärjestäjille jopa tuhansia euroja, ja jos muunmaan mansikka ei tuota velkaansa sovitusti lyhennä niin kotimaahan jääneille sukulaisille voi käydä hyvin huonosti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411897Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101280- 991031
- 102908
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88894- 66741
- 33632
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.68518Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku13508- 78501