Kokemusta mamuista

Tultiin just Posnian Ossin kanssa saunasta. On asunu naapurina parikytä vuotta ja on kyllä läpitte reilu mies. Otettiin hirviporukkaankin jo monta vuotta sitten. Muslimi on muttei uskoonsa julista. Ja kakarat aina ollu siivompia kun kylän muut nulikat.
756
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No meillä asuu tässäkin rapussa missä itse asun yhdeksän eri kansalaisuuta.
Nämä on omistusasuntoja.
Tuo porukka käy kahta opiskelijaa lukuun ottamatta töissä ja maksavat Suomeen verot.
On ihan jees jengiä.
Meidän suomalaisten tulisi opetella käytöstavat ja kohteliaisuus heiltä.
Toinen puoli on sitten se muslimien ääriliike ja sen kannatus ja raha.
Tuolla l
Lähi-Idässä öljyllä rikastuneet mullahit ja muut lampaanpanijat rahoittaa terroristeja, joiden aate on tappaa länsi-ihminen ja kristitty.
Tämä on maailman suurin uhkakuva tällä hetkellä ja esim. Suomessa tulee antaa poliseille ja armeijalle aseenkäyttöoikeus heitä vastaan, muu ei näihin terroristeihin auta.
Hirtetty terroristi on parempi vaihtoehto kuin vankilasta terrorismia johtava "mullahi".

Äänestä

Irakilaiset alkavat tehdä yhteistyötä poliisin kanssa ,ääriaineksia seurataan tarkkaan tämä on parasta enneltaehkäisevää toimintaa tuntevathan nämä parhaiten oman maan asukit ja niiden tapansa .Jokainen varmasti ymmärtää että tänne on soluttauduttu ja on vain ajan kysymys milloin toiminta alkaa , pakolaisten yhteinen etu on saada terroristit nitistettyä enkä pistäisi pahakseni että puukkoa kylkeen paikan päällä turhia ja kalliita oikeudenkäynttejä ei tarvita .

Äänestä

Ent. jugoslaavit, kosovolaiset, virolaiset, suurin osa venäläisistä, kurdit, palestiinalaiset, aasialaiset, jne. ovat sopeutuneet yleensä hyvin. Somalit ovat kieltämättä ongelma. Irakilaisista ja afgaaneista ei vielä ole juuri kokemuksia. Joka kansallisuuteen kuuluu tietysti mätämunia, suomalaisiinkin.

Äänestä
  • Somalit on laiska Afrikkalainen rotu ei tule koskaan sopeutumaan tänne , mutta noi edellämainitut ovat ahkeria ja vähääntyytyväisiä varsinkin venäläiset jotka eivät valita joka asiasta .

    Äänestä

  • 88844 kirjoitti:

    Somalit on laiska Afrikkalainen rotu ei tule koskaan sopeutumaan tänne , mutta noi edellämainitut ovat ahkeria ja vähääntyytyväisiä varsinkin venäläiset jotka eivät valita joka asiasta .

    Enpä tiedä kaikista venäläisistäkään, jotka muuten ovat suurin mamu-ryhmä Suomessa. Tytär oli opettajansijaisena Hakunilassa esikoulussa, jossa valmennetaan ulkolaisia muksuja peruskoulun ekalle. Kertoi, että venäläiset ovat selvästi muita enemmän häiriintyneitä. Aasialaiset sen sijaan ovat ahkeria ja saattavat jopa tulla tunnin päätteeksi kiittämään opettajaa opetuksesta. Nämä nyt esimerkkeinä, ei yleispätevyyksinä.

    Äänestä

Luin nämä, kun naapuri Heikkinen kertoi kirjoittaneensa tänne. Totta puhuu, kyllä Ossi on tolkun mies, ja aina valmis jeesaamaan naapuria. On muuten hirviporukan paras ampuja. Ihmeteltiin, niin sano, että helppoohan tämä on, kerkee tähtäämäänkin, kun hirvet ei ammu takasin niinkun serbit. Tällasia mamuja saa kyllä tulla enemmänkin.
Vaan takasin Ossikin vielä haikailee, sano sitten eläkkeellä lähtevänsä, vaikka asiat on täällä reilassa. Ei ne pakolaiset tänne pohjosen persläpeen huvikseen tule, vaikka joku onnenonkijakin joukossa on.

Äänestä

Ällöttää, että jos jossain päin Suomea tapahtuu joku isompi rikos, niin vakioääliölauma on heti netissä hokemassa, että oliko mamu, oliko mamu? Jotkut vielä suoraan valehtelee rikoksia mamujen tekemäksi, että jopa poliisin täytyy asia varta vasten oikaista.
En ole mikään ylenmääräisen maahanmuuton kannattaja, mutta suomalaisena hävettää tuollaisten tollojen puolesta. Tuli sanottua liian lievästi: vituttaa tuollaiset kusipäät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HeikkinenP kirjoitti:

Tultiin just Posnian Ossin kanssa saunasta. On asunu naapurina parikytä vuotta ja on kyllä läpitte reilu mies. Otettiin hirviporukkaankin jo monta vuotta sitten. Muslimi on muttei uskoonsa julista. Ja kakarat aina ollu siivompia kun kylän muut nulikat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu