Väkiluku näkyy vähenevän tänä vuonna

ollaan. Kyllä vähätuiskua tarvittas meilläkin ylivieskassa.
Panis kylää joutusasti haisemaan.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nythän tuola näkkyy vähätuiskuavan

Äänestä

Kovastihan tuo aina välillä yrittää häiriköidä täällä Ylivieskan palstalla. Vattukylällä kun ei ole omaa. Kuulemma ei maksa velkojaan. Joutuu nykyään Ylivieskasta tavaransa hankkimaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuihtumassa kirjoitti:

ollaan. Kyllä vähätuiskua tarvittas meilläkin ylivieskassa.
Panis kylää joutusasti haisemaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu