Demokratiaa Ukrainassa

Taas kerran nähtiin, että sivistysvaltioissa demokratia toimii. Ukrainan pressanvaalit uusittiin vaalivilpin takia. USA:ssa vastaavassa tilanteessa tuomarit päättivät presidentistä. Siis demokratialla ja demokratialla on eroa. Vai väittäkö joku, että syy on vain siinä, että Ukrainassa ei ole värillisiä.
1168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onko tuo nyt sitten niin kansan tahtoa kun ensin keksitään että yksi huijasi vaaleissa (en ole vieläkään löytänyt luotettavia todisteita tuosta huijauksesta) ja sitten pääkaupungissa muutaman sataa tuhatta riehuu. Helpostihan siinä ihmiset jättävät antamatta äänensä tälle huijariksi maalatulle Viktorille. Joka tietenkin johtaa siihen että tämä dioksiini-Viktori saa enemmän ääniä.

En menisi sanomaan että kansan tahto on toteutunut..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


USA:ssa ei kirjoitti:

Taas kerran nähtiin, että sivistysvaltioissa demokratia toimii. Ukrainan pressanvaalit uusittiin vaalivilpin takia. USA:ssa vastaavassa tilanteessa tuomarit päättivät presidentistä. Siis demokratialla ja demokratialla on eroa. Vai väittäkö joku, että syy on vain siinä, että Ukrainassa ei ole värillisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu