Ote hallintoelimen jäsenen, Anthony Morris III:n, puheesta:
"Katsopas, olin Vietnamissa, lääkintämiehenä siinä sodassa. Olen nähnyt mitä tapahtuu ihmisille kun he silpoutuvat. Näet sellaista TV:ssä ja jokin siitä, no… Kunnes haistat ihmisen lihan joka on palanut helikopterin putoamisessa. Ihmiset jotka näyttävät, ihmisiltä, kuin hot dogit grillissä, mustuneina ja auki revenneinä. Tiedän mitä Harmagedonissa on tulossa. Paljon kuolleita ihmisiä. Paljon kuolleita ihmisiä.
On siis ehdottoman kiireistä lakata keskittymästä itseemme. Ja lähteä auttamaan niin monia kuin voimme. Koska kun se tulee, se tulee olemaan sinusta turruttavaa. Ajattelet, että peuran näkeminen tien sivussa silpoutuneena rekan törmäyksestä, että se on järkyttävää? Näet ihmisiä, jotka ovat sellaisia. Niin, se tulee olemaan turruttavaa."
https://www.youtube.com/watch?v=Nr0dI9OY_S4
Terrorismi pientä VS. mitä Jehova tulee tekemään
7
89
Vastaukset
- näinhänsemenee
Tämä keisari Morris III unohti vain kertoa että jokainen jehovantodistaja joka hokee vain jehova-mantraansa tulee olemaan siinä joukossa mitä tämä hemmo kuvaili.
On synnyttävä uudesti ylhäältä. Todistettava suullaan että Jeesus on Herra jos aikoo selviytyä tuosta kaaoksesta.
Selviytyminen Jeesuksen omilla on ylöstempaus Herraa vastaan pilviin.
Jokainen uskoton ottaa riskin tuhoutua niiden kanssa jotka kiroaa Israelin.- lässynlässyn
No noinhan se ei mene lainkaan. Unohdit mainita ettei mitään harmaa yleensäkään ole tulossa, saati tempausta. Vielä vähemmän kuollut jumalasi on tulossa takaisin.
Israelin kiroamisessa ei ole mitään erikoisempaa kuin jonkin toisen kansankaan kiroamisessa. Siellähän ne ultraortodoksit elävät maailmassa, joka ei kestä tarkastelua, tieteen esiin tuomista asioista vaietaan ja niitä piilotellaan. Naisia sorretaan sukupuolen perusteella.
"Sillä jos sinä tunnustat suullasi Jeesuksen Herraksi ja uskot sydämessäsi, että Jumala on hänet kuolleista herättänyt, niin sinä pelastut;"
Sinällään tuossa on kyse vain ja ainoastaan siitä, että piti Jeesusta messiaana ja uskoi hänen nousseen kuolleista. Molemmat asioita, jotka niin sanotusti menivät metsään. Jeesus ei ollut messias, eikä noussut kuolleista sen enempää kuin muutkaan kuolleet. Jos hän todella oli ristillä ja selvisi hengissä, silloin asiaan liittyi ihmisiä jotka auttoivat häntä tavalla tai toisella. Oliko hän ristillä vai kuoliko hänen sijaansa joku muu....
Vaatimus suullaan tunnustamisesta on vain keino levittää uskomuksia ihmistgen parissa, hiukan samaan tapaan kuin muutkin legendat ja tarinat leviävät. Eivät ne todista mistään muusta kuin ihmisten herkkäuskoisuudesta. - Paipai
Kirjoitusten mukaan jokainen syntynyt tai luotu tulee ylösnousemukseen , siksi ei voi hämmästellä, mitä kirjoitus sanoo , että toiset heräävät pelkoon ja kauhuun , -
Kyse on kuitenkin siitä , että kaikki herätetään todistajiksi ensimmäistä murhaajaa vastaan .
Täällä on unohdettu , että Korkeimmalla on valta herättää , ja valta muuttaa ihmisen mieli ,
- Joxanen
Mitä hittoja !
Onko täällä Jihadisteja ?
Jutut on kuin 5000 metriä ohutta yläpilveä. Ihan pehmeitä jt juttuja.
- poinkpoinkpläts
Kookoo se vaan paukuttelee pukamiaan.
poinkpoinkpläts kirjoitti:
Kookoo se vaan paukuttelee pukamiaan.
Vaikkei pukamille antamistani nimistä niin voisi päätelläkkään, on yhdessäkin enemmän järkeä kuin palstan hämätyillä jt yhteensä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään865171Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen533326Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,712694Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621358Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp3041278Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?191203Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1121086- 461040
- 411026
Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2291008