Ranska ollut todella hieno maa, mutta muslimit ovat tuhonneet sen. Muslimit tuhoavat kaikki paikat ja maat, joihin saapuvat. Muslimiet eivät vain tule, ne valloittavat ja syrjäyttävät kantaväestön röyhkeästi pois, mutta maksattavat aina sikailunsa kantaväestöllä. Mulimeista ei ole koskaan mitään hyötyä yhdellekään maalle, ei edes heidän omilleen.Muslimit ovat tuhoneet Irakin, Afganistanin, Syyrian, Egyptin, Somalian, Sudanin etc. etc. He tuhoavat aina kaiken ja ihailevat murhaajia juhlissaan.
Ranska oli hieno maa
tässätotuus
20117
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
ohhoh, onpa kirjoittaja totaalisesti kuutamolla. varmaankin kokoomuslainen.
voisitko kertoa syyn, mistä ja miten terrorismi sun mielestä syntyy?
Rauha ei Pariisin jälkeen auta. Rauha tehdään nyt sodalla ja sellaisella sodalla joka tuo tuloksen. Se sota tarkoittaa, että vihollinen on totaalisesti tuhottava kaikkialla maailmassa. Se tarkoittaa, että Isiksen jäsenet ja hyysärit on tuhottava myös Suomessa, myös niiden kanssa avioituneet suomalaiset naiset. Ne ovat todistetusti murhaajia, avustajia, kulttuurimme raakoja, murhanhimoisia vihollisia. Ihan mitä tahansa pelleilyä ei ole enää täälläkän varaa katsoa läpi sormien. Terroristit ovat jo keskuudessamme ja uhkailevat koko ajan röyhkeämmin maatamme ja kansalaisiamme.
et kertonut kuitenkaan miksi he ovat mielestäsi murhaajia, terroristeja jne.... mahdatko ymmärtääkkään....?
Sairas trolli !!
Niin oli Ruotsikin ennen.
https://www.youtube.com/watch?v=GJHZJlHyx70
Ranskalaiset ei ole mitään, eikä niistä ole mihinkään.
Ne on taitavia häviäjiä kylläkin ja siitä ne tunnetaan kaikkialla maailmassa ja siinä niillä on pitkä historia takanaan.
Nyt Hollande julistaa sotaa ISIS:ille, mutta Ranska tulee häviämään tämänkin sodan, niin kuin kaikki aikaisemmatkin.
Ranskalaiset yhdistetään häviämiseen ja pelkuruuteen, ja ensimmäinen sana mitä ranskalaisesta tulee mieleen, on juuri pelkuruus.
Kohta on jo valkoinen lippu salossa.
Paska juttu, mutta Ranska sai jopa Hitleriltä kuonoonsa, vaikka Hitler oli surkeista surkein sotapomo. Tuhlasi vain sotilaansa ja maansa.... tosin enne tuhoaan työllisti 5000 huoraa tyydyttämään saksalaisia sotilaita.
Sinulla on kai huono muisti. Hitler ei tuolloin sodan alkupuolella vielä johtanut sotatoimia niin aktiivisesti kuin loppupuolella. Kyllä ranskalaiset saivat turpiin Hitlerin kenraaleilta.
Et myöskään näytä käytännössä tuntevan Saksan armeijan toimintatapoja. Vastakkaisista myyteistä huolimatta saksalainen sotilas oli itsenäinen taistelija ja pystyi myös improvisoimaan. Saksalaiset eivät esimerkiksi ylentäneet sotilaita vain siksi, että nämä olivat saaneet lisää vastuuta vaan palveluksen ja ansioiden perusteella. Siten jos luutnantti löysi jonain päivänä itsensä komentamasta divisioonaa, niin niillä mentiin. Hän pysyi luutnanttina silti kunnes oli ylennyksen aika.
Ranskan armeija oli kieltämättä retuperäisempi kuin Saksan, mutta silti ei ollut mikään häpeä hävitä saksalaisille. Näillä oli luultavasti maailman paras armeija ja täysin uusi sotataktiikka, salamasota.
Stalin vain tapatti kansalaisiaan paljon enemmän kuin Hitler.
Eihän Hitler omaa kansaansa tappanut. Se tappoi juutalaisia, mustalasia ja kommunisteja.
Hitlerin Saksa sai turpaansa, koska Hitler oli hullu ja tapatti asioista perillä olevat ja osaavat kenraalit. Hitler tapatti siis omasta armeijastaan aivot pois. Sitten jenkeillä ja Stalinilla olikin helppo tie Berliiniin.
Peli menetetty, myös Suomessa. Musut ottaa valan ja rättipäät alkaa taistella!
Peli on menetetty vasta kun valtaosa väestöstä ajattelee, että se on menetetty.
Suomalaiset kieltämättä ovat aika lailla heikoilla kusipäisten poliitikkojen hallituksessa ja oppositiossa pitäessä mamujen puolta heidän kustannuksellaan. Silti tilanne harvoin on niin huono etteikö jotain olisi tehtävissä.
Ajattelepa Stalingradia. Puna-armeijan rippeet ajettiin ihan Volgan rantaan mutta ne pistivät vastaan ja kehittivät taistelutapojaan ja pitivät kaupungista pienen osan hallussaan kunnes pääosa armeijaa sai käynnistettyä vastahyökkäyksen.
Ja heillä oli maailman paras armeija, Wehrmacht, vastassaan.
Aloittaja on todellakin heikkotasoinen trolli.
Haha, olet vain jotakin mieltä....mutta et osaa perustella. Kuka se heikkotasoinen onkaan....?
Oletko totaali idiootti ? Mitä perusteltavaa tuossa on, muuta kuin aloittajalla, siis sinulla . . . hahhahaaaa vaan.
kyllä sinunkin kannattaisi miettiä sitä, mikä johtaa terrorismin syntymiseen. se ei nimittäin synny itsestään, eikä se ole ominaisuus joka vaan on olemassa.
siis......jos haluat oppia ymmärtämään, miksi maailma toimii siten kuin nyt toimii.
jos et halua oppia , mun puolesta voit pysyä totaalina idioottina, sillä sekin sopii sinulle.
????
jos nuo kysymysmerkit tarkoittavat sitä, että olet alkanut miettimään asioita, se on jo positiivista kehitystä......
Ruotsi... heh heheh..kyllä nyt suorastaan naurattaa... onnistuivat oikein pidättämään jonkun poissaolevan... ...siis mitä ...kusta, vai wahlströmmin paskaa. taas. Mutta fakta on, että Ruotsi on nyt kalfiaatti ja äärimmäisen vaarallinen turvariski Suomelle ja koko maailmalle. Siellä armeijakin rakennettu lähinnä nutturapäisten homojen varaan.. Ei ne osaa muuta kuin inistä teinihomon äänellä...