"Terrorismitutkija Atte Kalevan mukaan Pariisi oli Isisin mainoskampanja. Hän korostaa, että jihadismi on jo ongelma myös Suomessa."
http://www.kauppalehti.fi/uutiset/cnnn-video-nayttaa--miten-terroristit-varvaavat/38VhYDTT?ref=iltalehti:9b33&utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=boksi&utm_campaign=AlmaInternal
http://www.kauppalehti.fi/uutiset/cnnn-video-nayttaa--miten-terroristit-varvaavat/38VhYDTT?ref=iltalehti:9b33&utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=boksi&utm_campaign=AlmaInternal
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei ole.
Islaminuskoisten määrää Suomessa ei saa päästää kasvamaan liian suureksi. Koska Islam ei ole vain uskonto vaan ideologia joka määrää elämäsi kehdosta hautaan ja monet sen keskeiset opit ovat vähintäänkin ristiriidassa länsimaisten arvojen kanssa kuten uskonnon- ja mielipiteenvapaus ja tasa-arvo. Suurmoskeijaa Suomeen ei saa rakentaa, uskontoaan voi harjoittaa pienimuotoisesti keskenään. Suomen laki ja yhteiskuntajärjestys menee aina kaiken uskonnollisuuden edelle jos niillä on ristiriita. Jos muslimi ei voi tähän sopeutua Suomessa, hänen on poistuttava maasta.
Miksi tästä tärkeästä aiheesta ei käydä julkista keskustelua ollenkaan? Miksi itsensä ainoaksi oikeaksi mediaksi julistanut valtamedia, yle, hesari, mtv, maakuntien lehdet ovat hiljaa asiasta?
Miksi nuo ei tapa koskaan politiikkoja?
siksi, että silloin tulisi noutaja ... kaikille
"”Jos muslimiyhteisö oikeasti tuomitsee jihadisti-ideologian keskuudessaan kaikessa arjen tekemisessä eikä vain julkisuudessa, vasta siitä tulee oikea pelote myös nuorille ja auttaa osaltaan siinä, että ongelmaan puututaan”, Kaleva sanoo."
Tuopa on oiva testi - onko muslimiyhteisöt oikeasti kotoutuneet ja ajattelevat Suomen parasta.
VAI ...
antavat suomalaisille koiran arvon ja alistavat terroririskin alle.
no mutta väinämöinenkin. siinä on muslimin mielipide suomalaisista.kun ei järki riitä ylempään ajattelutasoon. silloin tartutaan uskontoon ja sen tarjoamiin ratkaisuihin.
Höpöhöpö, pelkkää huuhaata. Monikulttuurisuus on rikkautta!