Aki ammuttu

Paras rangaistus kun jää jokskin vihanneksi, istuu pyörätuolissa ja änkyttää kun sitä syötetään.

Tää on niin sopiva ohjelma meille perheen pienimmille, tykkään !!!
1189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Jos niin huonosti käy että rotannaama-nikkinen selviää hengissä niin toivottavasti halvaantuu.

Äänestä

Tän tai siis eilisen päivän jakso jäi kyllä niin jännään kohtaan että en tiiä, mitä Nikkiselle käy jääkö henkiin vai ei? Mitä se Sebastian aikoo tehdä siellä sairaalahuoneessa, kiskooko se letkut irti tai jotai? Huu!

Äänestä
  • Tuli Elias ja pelasti Akin. Kukahan se vaalee oli joka jakson lopussa oli tulossa sinne sairaalahuoneeseen. Olisko se ollu se Monica? Ai että kun on jännää taas!

    Äänestä

Siltä Akilta kysytään ampujasta, mutta se ei muista mittään. Aika ihme, kun eihän sen rintaan ampumisen pitäis muistiin vaikuttaa. Ymmärtäis, jos luoti ois nirhassu päätä. No, mut nää onkin näitä Salkkareiden juonikuvioita.
Tosielämässähän oli tapahtunut, monta vuotta sitten, semmonen tapaus, että huoltoasemalla mannet olivat ampuneet miestä. Laskivat lippaat tyhjiksi, eikä ne saaneet sitä hengiltä. Päähänkin oli osunu varmaan neljä patii, mutta niin vain uhri selvisi.

Äänestä
  • Niin ja silti vuosittain kymmeniä tuhansia kuolee tukehtumalla ruokaan tai putoamalla sängystä. Ei pitäisi olla mahdollista, koska jotkut on selvinneet vaikka mannet on tyhjentäneet lippaansa heihin. Valoja päälle.

    Äänestä

No kyllähän syvä tajuttomuus voi viedä muistin, riippumatta siitä johtuuko tajuttomuus pään vammasta vai ei.

Äänestä

Poliisi ei tapauksesta kiinnostunut,missä Linta Eerikäinen.Joku nuorempi konsta löntysti amandan yläkertaan kun Nikkistä vietiin.

Äänestä

Siis vieläkö joku elämästä vieraantunut moista paskaa haluaa vapaaehtoisesti kattoa?

Kokonaista yhden jakson katsoin ekalla kaudella, enkä ole kyllä varmasti jäänyt mistään paitsi.

Olettako te niitä jotka vei kynttilöitäkin sinne kadulle kun "räjähti" :D

Äänestä
  • Ne vei kentsulle kun Se jäi ratikan alle :)

    Äänestä

  • Tulit sitten kuitenkin tänne länkyttämään, vaikka niin paska sarja onkin....en minä viitsi niiden sarjojen keskusteluun osallistua joita en katso.....

    Äänestä

Aki muuttuu kiltiksi mieheksi, kun Helena sitä kiristää. Jiri saa siitä hyvän pikku apulaisen majatalon siivoojaksi.

Helena käy naamioituneena silloin tällöin tarkkailemassa tilannetta.

Ai niin, ensi viikolla Janne paljastaa Kallelle kuka on Iljan isä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pekkaa10v kirjoitti:

Paras rangaistus kun jää jokskin vihanneksi, istuu pyörätuolissa ja änkyttää kun sitä syötetään.

Tää on niin sopiva ohjelma meille perheen pienimmille, tykkään !!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu