Suomeen Syyriasta palaaville Isis taistelijoille tulisi asettaa elektrooninen "vankipanta". Silloin heitä on helpompi valvoa.
Syyriasta palaville Isis-taistelijoille sähköpanta
2
90
Vastaukset
- qaasvo
Mielestäni heitä ei tulisi edes päästää maahan.He ovat tehneet valintansa ja sillä siisti. Ei tarvitse yrittää tulla takaisin. Eikä mitään väliä terroristinuorukaisen genettisellä perimällä: Jos menet sinne, ei minkäänlaista takaisinpaluun mahdollisuutta, ei edes sinkkiarkussa.
- rfedw
Samaa mieltä olen, ei lainkaan enää paluuta takaisin jos voidaan todentaa että on lähtenyt taistelemaan ISIS:n joukkoihin, rajalta karkoitus armotta vaikka olisi sukulaisia tai perhe maassa mihin takaisin pyrkii. Mielestäni liian löysä laki ja jos laki estää palaamisen estämisen, lakia pikaisesti muutettava.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1015460
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai824768Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1394732Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3672149- 1031897
- 1011682
- 2571538
- 3691282
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.591101- 2001040