Hiukan vielä tihutti vettä. Otin muovisen puoshaan ja erikoisen muovipiikkisen talikon.
Putsasin vielä ojan tuulen riepottamista, enimmäkseen vaahteranlehdistä. Mielekästä ja mukavaa puuhaa.
Oli pimeän takia lopetettava tämä jokasyksyinen ulkoaskare.
Alkas jo hämärtää tänään.
2
100
Vastaukset
- pääsöö.huomenna.ajoon
Ikinä tällästä tapahtunu. Keli jo alkutalvinen, yhä kesärenkaat alla. Tietysti hämärä pukkasi päälle.
Laiton sen tunkin huolimattomasti sen riisipussin alle. Veivaus ei nostanu rengasta riittävästi. Paikka ei kestänyt.
Rengas oli jo pois. Ilman rengasta aoto laski persiilleen, ei enää saanu tunkkia alle. Ajamaan fillarilla hallitunkkia lainaksi kilometrin päästä.
Sillä auto nousi vetokoukkutuesta niin että sai oman tunkin alle.
Homma venyi 1½ tunniksi. Oli jo pimeä kun peritin koslan telttatalliin. - kukas_muukaan
Moneen päivään en ole mitään saanut aikaseksi. Kun on rasvainen ruoka ja sokerin käyttö runsaanlainsta niin painonnousuahan tuo tietää.
Salaatinlehtiä, jopa keitettyjä porkkanoita yks ateria päivässä. On se pysähtynyt, painon nouseminen.
Johnei veron palautusta olisi tulossa pankrottihin menisin, niin paljon on isoja laskuja pöydällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2844755Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k512963Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78971Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969