Komeus ja seksuaalinen häirintä

Komeudesta voi joskus olla etua, mutta sen aiheuttamat haitat tekevät elämästä helposti sietämättömän. Hankaluuksia aiheuttavat ennen kaikkea naiset. En tiedä mikä heitä vaivaa. Olin sitten julkisella taikka yksityisellä paikalla, heitä alkaa parveilla ympärilläni.

Nuorista tytöistä ujoimmat vain kikattelevat keskenään, mutta rohkeimmat tunkevat syliin, oli tilaisuus luonteeltaan mikä tahansa. Heidät on kuitenkin helppo karkottaa ymmärtävällä katseella, selkeällä puheella ja rauhallisella olemuksella. Rouva-ikään ehtineet lähestyvät puolestaan hienovaraisemmin, mutta häpeilemättömästi tuijottaen kuitenkin. Tyttö- ja rouva-ikäryhmien väliin jää suuri joukko naisia, jotka tunkevat syliin tyttöjen innolla, mutta tekevät sen rouvien hienovaraisuudella.

Esimerkiksi marketin vihannesosastolla kun valitsen sopivaa kurkkua itselleni, huomaan laarin vastakkaisella puolella olevan naisen tuijottavan lantioni seutua. Samalla hän silittelee molemmin käsin laarissa olevaa pitkää ja käyrähköä vihannesta. Kun nainen huomaa tulleensa yllätetyksi kesken makumatkansa, nostaa hän varovasti katseensa silmiini asti, avaa huulensa hieman raolleen ja kostuttaa niitä varovaisesti kielellään.

Tällaisissa jokapäiväisissä tilanteissa hymyilen kohteliaasti, punnitsen vihannekseni, lätkäisen hintalapun paikalleen ja jatkan matkaa leipäosastolle.

Olen rapean patongin ystävä, mutta minun oli pakko luopua mielihalustani. Eräässä vaiheessa kauppiaan oli jopa pakko sijoittaa patongit palvelutiskiin, koska niitä sormeiltiin niin paljon osastolle tullessani.

Kassajonossa koen jatkuvaa lähentelyä. Takanani olevat naiset lähes poikkeuksetta koskettelevat takamustani samalla kun nostelevat ostoksiaan hihnalle. Edessäni olevat puolestaan työntävät lantiotaan taaksepäin yrittäen ilmeisesti koskettaa minua takamuksellaan taikka ilmaista halukkuutaan johonkin asiayhteyteen liittymättömään toimintaan. On kiusallista siirtyä jonon mukana eteenpäin kun edellä oleva hidastelee ja pyllistelee tarkoituksellisesti ja perässä tuleva kourii takapuoltani jos hidastan vauhtia vähääkään.

On erittäin vaikea yrittää asiallista kanssakäymistä missään yhteydessä. Koettaessani asioida millä tahansa tavalla, kohtaan ensimmäisenä haaroihini kohdistuneen katseen. Voin suorastaan kuulla heidän ajatuksensa "onkohan sen koko suhteessa muuhun kokoon". Samalla he tekevät tutuksi tulleita eleitä, kuten kohottavat poveaan, heilauttavat hiuksiaan, avaavat huuliaan ja kostuttavat niitä kielellään. Saan joka kerta odottaa pikku lomamatkan loppuvan ja katseen kohoavan hitaasti. Katseiden kohdatessakaan ei asiointia voi aloittaa heti, vaan odotettavissa on muutama kiusallisen pitkä hetki silmien räpsyttelyä ja kulmien alta katselua. Ikään kuin he odottaisivat tai pyytäisivät minulta jotain.

En ole vuosiin voinut matkustaa julkisissa kulkuvälineissä. Huomasin, että oli ollut ruuhka-aika tai ei, oli ympärilläni aina ruuhka. Jostain syystä linja-auto, juna, raitiovaunu, metro, hissi, laiva ja lentokone heiluvat niin paljon, että lähelläni olevat naiset horjahtelivat minua vasten. Yleensä ainoastaan heidän takamuksensa työntyi haarojani kohden, mutta suoranaista kouralla kokeilemistakin esiintyi usein. Ette voi kuvitella epätoivoista kouraisua, kun kone vajoaa ilmakuoppaan.

Mikä naisia oikein vaivaa? He kohtelevat minua kuin olisin joku kävelevä jättikokoinen hieromasauva. Sopivan huomaamattomasti pakattu, heti käyttövalmis.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NäinMeillä

      Ja sitten heräsin...

      • ettasellainentrolli

        Ja tajusin että minähän olen rintava nainen - näinhän se elämä menee - paitsi että ne liian lähelle tulijat ja "vahingossa" hiplaajat ovat miehiä!


    • päiväunet

      Saisipa saman seksuaalipsykoosin, yleensä todellisuudentaju hämärtyy negatiivisluonteisesti=))

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      19
      2138
    2. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      228
      1684
    3. Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita

      Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy
      Maailman menoa
      302
      1177
    4. Miten tämä meidän tarina

      Sitten päättyy?
      Ikävä
      65
      929
    5. Kulujen jako parisuhteessa

      Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai
      Parisuhde
      53
      885
    6. En todellakaan halua että

      Tämä päättyy näin
      Ikävä
      39
      824
    7. Missä olit kun tajusit, että teistä tulee joskus pari?

      Kuvaile sitä paikkaa, hetkeä ja tilannetta.
      Ikävä
      53
      805
    8. J miehelle viesti menneisyydestä

      On jo useampi vuosi, kun ollaan oltu näköyhteydessä. Jäi tyhjä olo, koska rakastin. En tietenkään sitä kertonut. Mutta e
      Ikävä
      31
      696
    9. Valitse, kenen kanssa seurustelet

      Seura turmelee, ja huono seura turmelee täysin. Vähän niin kuin valta turmelee, ja absoluuttinen valta turmelee kokonaan
      Hindulaisuus
      273
      663
    10. Paikat tapeltu

      Ei mennyt ihan persujen toiveiden mukaan Ei kait nyt 20 ääntä ja arpajais voitolla voi olla Ähtärin kaupungin puheenjoh
      Ähtäri
      33
      622
    Aihe