Raamatun totuus , islamin valhe

Arielin

Ilmestyskirjassa sanotaan, että murhaajat joutuvat kadotukseen. Itsemurhapommittajat ovat moninkertaisia murhaajia, joiden kohtalossa ei ole mitään epäselvää Raamatun mukaan. Muslimien tulisi lukea pyhää Raamattua ja tutustua totuuteen, Jumalan sanaan. Muslimien usko on tämän maailman lihallista pullistelua, jolla ei ole mitään tekemistä totuuden kanssa.

2

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pyhätilmoitukset

      Vastaus kirjoitukseen "Raamatun totuus, islamin valhe":

      Oletteko koskaan lukenut riittävästi Raamattua voidaksenne muodostaa siitä luotettavaa käsitystä? Entäpä Koraania?

      Kirjoituksenne on nimittäin totuudenvastaista höpötystä, josta totuus on äärimmäisen kaukana. Liki kaikki siinä on valhetta, joka on myös todistettavissa.

      Jos vertaillaan, niin Raamatussa on aivan varmasti enemmän väkivaltaa kuin Koraanissa.

      Mooses ristiinnaulitutti ja teloitutti leeviläisillä tuhansittain kapinallisia israelilaisia, profeetta Samuel hakkasi kirveellä kappaleiksi amalekialaisten kuninkaan, profeetta Elia tappoi 450 Baalin pappia, kuningas Daavid tappoi kokonaisia kanaanilaisten kyliä ja Kristus itse saapuu Ilmestyskirjassa surmaamaan suunnattoman määrän vastustajiaan ja antamaan heidän lihansa linnuille jne.
      Kristus on myös määrännyt teloitettaviksi ne, jotka eivät hyväksy Hänta kuninkaakseen (Luuk.19:27).

      Raamattu ei ole kokonaisuutena Kaikkivaltiaan kokoama Pyhä Kirja, vaikka siinä onkin Hänen Pyhiä Ilmoituksiaan ja Kirjoituksiaan sekä Hänen Pyhän Henkensä henkäyttämää opetusta. En tiedä ainuttakaan Kaikkivaltiaan Pyhää Ilmoitusta, jossa Hän todistaisi Raamatusta kokonaisuutena, vaan Raamatun alkuteksti viittaa aina joihinkin Hänen Pyhiin Ilmoituksiinsa kuten Lakiin, Profeettoihin, Psalmeihin, Evankeliumiin jne,

      Sen sijaan aivan sama Kaikkivaltias todistaa Koraanissa sen olevan Hänen lähettämänsä Pyhä Ilmoitus ja Kirjoitus, joka vahvistaa Hänen aikaisemmat Pyhät Ilmoituksensa ja Kirjoituksensa.

      On hyvin vaarallista ja kirousta tuottavaa arvostella sitä, mitä Kaikkivaltiaan Pyhä Henki on Pyhän Sanansa kautta esiin tuonut.

    • satujahve

      "8 Mutta pelkurit, luopiot ja iljetysten kumartajat, murhamiehet ja irstailijat, noidat, epäjumalien palvelijat ja kaikki valheen orjat saavat tämän palkan: he joutuvat tuliseen järveen rikinkatkuisten lieskojen keskelle"

      Tällaisen tulijärven tämä palvomasi jumalaolento on luonut. Huomaatko että sinne joutuvat myös noidat? Aivan tämä raamatun jumalaolento todellakin kuvitteli noitia olevan olemassa :D

      Jokainen ymmärtää että tällaisen sadistisen rangaistuksen keksinyt jumala joka vielä kaiken lisäksi uskoo noitiin on aivan selvästi paimentolaismiehen keksimä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2425
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1407
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      77
      1234
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      6
      1152
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      870
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      865
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      44
      713
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      87
      698
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      26
      678
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      666
    Aihe