Raamatun totuus , islamin valhe

Arielin

Ilmestyskirjassa sanotaan, että murhaajat joutuvat kadotukseen. Itsemurhapommittajat ovat moninkertaisia murhaajia, joiden kohtalossa ei ole mitään epäselvää Raamatun mukaan. Muslimien tulisi lukea pyhää Raamattua ja tutustua totuuteen, Jumalan sanaan. Muslimien usko on tämän maailman lihallista pullistelua, jolla ei ole mitään tekemistä totuuden kanssa.

2

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pyhätilmoitukset

      Vastaus kirjoitukseen "Raamatun totuus, islamin valhe":

      Oletteko koskaan lukenut riittävästi Raamattua voidaksenne muodostaa siitä luotettavaa käsitystä? Entäpä Koraania?

      Kirjoituksenne on nimittäin totuudenvastaista höpötystä, josta totuus on äärimmäisen kaukana. Liki kaikki siinä on valhetta, joka on myös todistettavissa.

      Jos vertaillaan, niin Raamatussa on aivan varmasti enemmän väkivaltaa kuin Koraanissa.

      Mooses ristiinnaulitutti ja teloitutti leeviläisillä tuhansittain kapinallisia israelilaisia, profeetta Samuel hakkasi kirveellä kappaleiksi amalekialaisten kuninkaan, profeetta Elia tappoi 450 Baalin pappia, kuningas Daavid tappoi kokonaisia kanaanilaisten kyliä ja Kristus itse saapuu Ilmestyskirjassa surmaamaan suunnattoman määrän vastustajiaan ja antamaan heidän lihansa linnuille jne.
      Kristus on myös määrännyt teloitettaviksi ne, jotka eivät hyväksy Hänta kuninkaakseen (Luuk.19:27).

      Raamattu ei ole kokonaisuutena Kaikkivaltiaan kokoama Pyhä Kirja, vaikka siinä onkin Hänen Pyhiä Ilmoituksiaan ja Kirjoituksiaan sekä Hänen Pyhän Henkensä henkäyttämää opetusta. En tiedä ainuttakaan Kaikkivaltiaan Pyhää Ilmoitusta, jossa Hän todistaisi Raamatusta kokonaisuutena, vaan Raamatun alkuteksti viittaa aina joihinkin Hänen Pyhiin Ilmoituksiinsa kuten Lakiin, Profeettoihin, Psalmeihin, Evankeliumiin jne,

      Sen sijaan aivan sama Kaikkivaltias todistaa Koraanissa sen olevan Hänen lähettämänsä Pyhä Ilmoitus ja Kirjoitus, joka vahvistaa Hänen aikaisemmat Pyhät Ilmoituksensa ja Kirjoituksensa.

      On hyvin vaarallista ja kirousta tuottavaa arvostella sitä, mitä Kaikkivaltiaan Pyhä Henki on Pyhän Sanansa kautta esiin tuonut.

    • satujahve

      "8 Mutta pelkurit, luopiot ja iljetysten kumartajat, murhamiehet ja irstailijat, noidat, epäjumalien palvelijat ja kaikki valheen orjat saavat tämän palkan: he joutuvat tuliseen järveen rikinkatkuisten lieskojen keskelle"

      Tällaisen tulijärven tämä palvomasi jumalaolento on luonut. Huomaatko että sinne joutuvat myös noidat? Aivan tämä raamatun jumalaolento todellakin kuvitteli noitia olevan olemassa :D

      Jokainen ymmärtää että tällaisen sadistisen rangaistuksen keksinyt jumala joka vielä kaiken lisäksi uskoo noitiin on aivan selvästi paimentolaismiehen keksimä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      202
      9632
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      31
      4387
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      119
      3955
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      100
      3831
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      201
      3377
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      19
      2844
    7. Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle

      Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos
      Ikävä
      122
      1377
    8. Mihin rakastuin sinussa?

      Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its
      Ikävä
      73
      1366
    9. Mistä tietää että mies on kiinnostunut?

      Millaisista merkeistä olette huomanneet?
      Ikävä
      90
      1174
    10. Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!

      Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A
      Tanssii tähtien kanssa
      15
      1151
    Aihe