No tulihan se sieltä taas...

Sisäministeriö harkitsee vastaanottokeskuksiin kerrosvahteja järjestyksen turvaamiseksi ja estääkseen joukkotappeluita. Että silleen. Netti Hesari.
1090
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Suomessa on pian täystyöllisyys kun hallitsematon kehitysmaalaisten virta senkuin jatkuu Suomeen. Voidaan palkata kerrosvahteja, tulkkeja, monikulttuurikoordinaattoreita ja muita matujen palvelijoita. Ihanaa!

"Pakolaisia" -> kaikki töihin valtiolle ja kunnille palvelemaan "pakolaisia" -> PROFIT

Äänestä
  • Aloittaja

    Kas kummaa miten nyt voi olla, että ne ei olekkaan kilttejä ja rauhallisia hyysärien
    " Unelmien täyttymyksiä ". Ei ole mahdollista Suomessa, ei voi sattua tuollaista Suomessa jne. Alkaa se paska paljastua sieltä " vaaleapunavihreästä unelmahötön suojakuorestaan " ??? Että silleen.

    Äänestä


Kuka tuonkin maksaa?

Äänestä
  • Työttömät sinne tuupataan kuntouttavaan työtoimintaan. Se avartaa.

    Äänestä

Vartijoille riittää töitä

Äänestä
  • Ympärivuorokautinen vartiointi vaatii yhtä pistettä kohden n. 10 henkilöä, jos tehdään kahdeksantuntista työpäivää, pidetään erilaiset vapaat ja normaalit lomat, jne. Sen päälle, vielä esikunnat, jotka pyörittävät paperisotaa ja balettia.
    Kun vastaanottokeskuksia on yli 100 ja jos jokaisessa on 5-10 vartiointikohdetta, niin n. 10.000-20.000 uutta vartijaa ja vartiointiin liittyvää henkilöä joudutaan palkkaamaan.

    Äänestä

Antasivat partapoikien tapella, ei siitä mitään haittaa ole !

Äänestä
  • Tapelkaa pojat, saatte tupakkia!

    Äänestä

  • Aloittaja

    No ne ei tule toimeen edes keskenään saati sitten kanta väestön kanssa. Nytkö pitää joka eri islamin uskonto haaralle ja eri suvulle olla omat erilliset vastaanottokeskukset ? Ei tainnut tulla mieleen hyysäreille tuollainen tosia asia tuossa mamutus kiimassaan ? Että silleen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


höpöhöpö kirjoitti:

Sisäministeriö harkitsee vastaanottokeskuksiin kerrosvahteja järjestyksen turvaamiseksi ja estääkseen joukkotappeluita. Että silleen. Netti Hesari.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu