Niin kauan kuin maahantunkeutujia majoitetaan hotelleihin ja muihin luxustilohin "pakolaisuus" ei vähene koskaan. Turvapaikkaa hakevalle täytyy riittää teltta, parakki tai maatalousrakennukset. Suomessa on tuhansittain maahanmuutajien asunnoiksi sopivia navetoita jotka painepesun ja pienen fixauksen jälkeen pitää kelvata matujen asumiskäyttöön. Sanomattakkin on selvää että lämmitys tulee hoitaa asukkaitten itsensä ominkäsin, puuta käyttäen.. elleivät sitten tuneet valuuttaa mukanaaan ylläpitoonsa.
Tulijat eivät lopu HOTELLIMAJOITUKSELLA
TaatananTallukka
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Anteeksi kirjoitusvirheet, mutta OTTAA niin PATTIIN NÄMÄ TALLUKKA PÄÄTTÄJÄMME ! että unohtuu kirjoitustaitokin... mutta taitaa olla vaikea opettaa uusiokansalaisillekkin.
Ennen kaikkea pitäisi HETI pistää uudet tulijat TÖIHIN eli maksamaan oleskelunsa!
Kyllä risusavottaa Suomen metsissä riittää. Varmaan lisäisi massiivisesti anomusten perumisia? Enää ei moni olisikaan niin kovassa hädässä, kuin maahan tullessa väitti.