IPU EI MAMUTA SUOMEA.

Liity siis meihin, jos persuilu vituttaa.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Harkitsen asiaa.

Äänestä
  • Populistipuolueiden kaksi tietä: 1) Joko pysyminen marginaalissa kannatuksen tasosta huolimatta / 2) Pääseminen hallitusvastuuseen, jolloin sanoma ja aatteet vesittyvät. 2-vaihtoehto vääjäämättä tuhoaa populistipuolueen. Eiköhän SMP/PS edusta hyvin 2-vaiheisia populistipuolueiden romahduksia. Miksi juuri IPU olisi erilainen? Miten se muka pääsisi vallankahvaan vesittymättä. Kaikki populisti puolueet mainostavat: "Me olemme erilaisia kuin nuo vanhat taantumukselliset puolueet, meitä tukemalla tulee muutos...!" No, miten PS-aatteet hallituksessa voivat mm. Kreikka-kysymyksen ja MAAHANMUUTTO-kysymyksen valossa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


LIITY_IPUun kirjoitti:

Liity siis meihin, jos persuilu vituttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu