Takiaispullukka ei osallistu A-Talkin keskusteluun

Paraikaa YLE TV1:llä lähetettävässä A-Talkissa ei taaskaan ole persuedustusta. Takiaispullukka ei ole osallistunut tällaisiin keskusteluohjelmiin päästyään unelmaduuniinsa.

Pystyyn nostettu sika ei uskalla osallistua asiantuntijakeskusteluihin, koska hänen tietämättömyytensä paljastuisi kaikelle kansalle. Nytkin studiossa on 11 vuotta ulkoministerinä toiminut todellinen asiantuntija Erkki Tuomioja. Tuomioja tylyttäisi takiaispullukkaa 100-0.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eihän se vitun plösö myöskään jaksa eikä kykene. maanantaista lähtien viikon kolme ekaa päivää menivät UM:n tiedotteiden mukaan Brysselissä etanapannujen ja kaljasaavien äärellä. Virallisina syinä olivat maanantaina EU:n ulkoasiain neusvoston ja tiistaina sekä keskiviikkona EU:n yleisten asioiden neuvoston kokoukset.

Äänestä
  • Myös Ilkka Kanerva oli 100 kertaa parempi ulkoministeri kuin Soini. Tämä Iivisniemeläinen huuhiloiden tsaari on kyllä kaikkien aikojen pohjanoteeraus yleensäkin ministerinä.

    Äänestä

Minusta kansanedustajiksi pitäisikin valita edustajia kaikista yhteiskuntaryhmistä. Eikä kaikkien tarvitsisi olla sanavalmiita ja edustuskelpoisia, riittäisi maalaisjärki ja rehellisyys.
Puolueen terävimmän kärjen pitäisi olla kyllä hyvin koulutettuja ja valmiita tv-esiintymisiin. Persuilla eliitti koostuu paperityöläisistä, perushoitajista, tai rakennuspiirtäjistä. Ei ole montaa vaihtoehtoa kehiin laittaa. Metallimies Putkonen laitetaan usein tuleen. Ei se mies sanattomaksi jää (ellei raiskauksista puhuta), asennetta kyllä löytyy, mutta mieshän on täysi moukka, ei hän paljon asioista tiedä. Eli jos Soini ei ehdi tv-lähetyksiin, tulee näitä poissaoloja lisää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


röhkivä.takiaispullukka kirjoitti:

Paraikaa YLE TV1:llä lähetettävässä A-Talkissa ei taaskaan ole persuedustusta. Takiaispullukka ei ole osallistunut tällaisiin keskusteluohjelmiin päästyään unelmaduuniinsa.

Pystyyn nostettu sika ei uskalla osallistua asiantuntijakeskusteluihin, koska hänen tietämättömyytensä paljastuisi kaikelle kansalle. Nytkin studiossa on 11 vuotta ulkoministerinä toiminut todellinen asiantuntija Erkki Tuomioja. Tuomioja tylyttäisi takiaispullukkaa 100-0.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu