Soinin ploki on Raamatun jälkeent tärkeintä luetta

vaa. Lukekaamme siis Raamattua ja Soinin plokia. Veikko Vennamo sanoi että Raamattu on maailman viisain kirja
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Veikko varoitti myös kommunismista joista polveutuvat nykyiset vasemmistoliitto ja sdp

Äänestä

Kommunismi on turmiollista. Eräs vei neukkuihin salaa Raamattuja ja kirjoitti niihin nuo sanat" kommunismi on turmiollista"?

Äänestä

Lukekaamme oleellinen omaksuen, mieliin jättäen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


viisauttaseon kirjoitti:

vaa. Lukekaamme siis Raamattua ja Soinin plokia. Veikko Vennamo sanoi että Raamattu on maailman viisain kirja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu