Miksi päättäjät haluavat tänne sotaa? Eikö heidän kuuluisi pitää huolta kansalaisista ja turvata lasten tulevaisuus?
Ei siltä vaikuta!!!!
Ei siltä vaikuta!!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ministerin vala: "Minä N.N. lupaan ja vannon kaikkivaltiaan ja kaikkitietävän Jumalan edessä (vakuutan kunniani ja omantuntoni kautta), että minä virassani noudatan perustuslakeja ja muita lakeja sekä toimin oikeudenmukaisesti ja puolueettomasti kansalaisten ja yhteiskunnan parhaaksi."
Vaikuttaisiko että toimivat näin?
Hulluinta onkin, että kantasuomalaista pakotetaan kaivamaan oma hautansa.
He huolehtivat vain omasta ja puolueen jäsenten tulevaisuudesta. Ja luultavasti myös pakolaiseten. Mutta ei oman kansan, kunhan ne vaan jollain lailla saataisiin tekemään työtä ja maksamaan veronsa politiikkojen etujen ja intressien ajamiseksi.
sisällissota? Kuka vastaan kuka?
Vai keskenäänkö meinaisit sotia
Roskiksesta naama ruvella ja jäsenet pilkottuna herätessäsi voit sitten tuumailla asiaa kaikessa rauhassa.
Ei täällä mitään sisällissotaa tulee. muutamien satojen pettyneiden isänmaallisten ja uusnatsien uhkailut eivät sisällissotaa aiheuta. Poliisi ja puolustusvoimat ampuvat nämä isänmaalliset jos yrittävät nostattaa levottomuuksia Suomessa.
Älä luule luuta lihaksi.