Onko ihan pakko paapoa matuja?

Mietikää tykönänne kauhavalaiset.
1411128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 141

Vanhimmat

Ei tuota paapomaista täällä Kauhavalla juuri kukaan ymmärrä. Kovin ovat harvassa ne jotka hyväksyvät nuo matut Kauhavalle. Mutta ulkopaikkakuntalaiset yrittäjät valtion maksamien korvausten perässä nyt tekevät bisnestä, ja kannattavaa sellaista.

Äänestä

Irakilaiset viihtyvät hyvin Kauhavalla. Maisematkin samanlaiset, tasaista ja avointa.
Ihmiset jotka työskentelevät heidän kanssaan luovat heille paratiisin Kauhavalle.

Äänestä
  • Mutta Saksassa vanhat ihmiset sanoivat nille muslimeille. , että POIS SAKSASTA heti , koska Islam on maapallon syöpä ja te paskat
    muslimit ei voi elää sovussa muiden kanssa, ei muidenkaan muslimien! Joten Pois Saksasta He ovat jo tarpeeksi tuhonneet tätä meidän maata.
    Katso Saksan Uutiset , heillä on aivan tarpeksi raiskauksia ,varkaita jne.

    Äänestä

  • Amerikassa ei hemmotella enää muslimille ja portti on jo suljettu.
    Terroristit tuhotaan! Hyvästi ikuisesti ! Muslimien maahantulokielto esillä Trumpin tv-mainoksessa http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1451888058895.html
    Kerron teille nyt Trumpin tv sanoi - Rajat ovat jo kiinni !

    Äänestä

Tästä kaikesta saamme kiittää sitä pikkupojannäköistä puolustusministeriä joka ruotsinkieltä mongertaa eikä ävvää osaa sanoa..... jos meillä olisi lentosotakoulu niin ei olisi pakolaisia

Äänestä
  • Siitäkin saa Kauhavalaiset kiittää itse itseään. Kun lentokoulu lopetettiin niin mitä teitte varuskunnan puolesta? Ette yhtään mitään!. Teille ei ole valjennut mitä omien arvojen puolustaminen oikeasti tarkoittaa. Mutta pikkuhiljaa alkanee valjeta :)

    Äänestä

  • Sitten oli vielä se lesbo presidentti joka järkkäsi miinat suomesta tuhottaviksi. isänmaan petos pahimman päälle.

    Äänestä

  • miinat_takaisin kirjoitti:

    Sitten oli vielä se lesbo presidentti joka järkkäsi miinat suomesta tuhottaviksi. isänmaan petos pahimman päälle.

    Kyllä oli kansalaiset tyhmiä, kun äänestivät tuon presidentiksi. Katselin kauhistuneena, kun Ihalaisen Lauri vei sitä käsikyngässä Kiljavan opistolla.

    Äänestä


  • Ja sitä silloista sisäministeriä,joka saamattomuudellaan aiheutti suomelle mittaamattoman vahingon,joka ei ole enää korjattavissa! muslimit kyykyttävät,jo nyt suomalaisia,joten kuinka paha tilanne on tulevaisuudessa! erittäin paha,sen tietävät kaikki oikeat suomalaiset!!!!

    Äänestä

  • tyhmyydestäkärsii kirjoitti:

    Kyllä oli kansalaiset tyhmiä, kun äänestivät tuon presidentiksi. Katselin kauhistuneena, kun Ihalaisen Lauri vei sitä käsikyngässä Kiljavan opistolla.

    Näin saman ja luulin tulleeni hulluksi, kun katselin sitä käsikynkkää kävelyä.

    Äänestä

KEPU loves MAMU

Äänestä

Ihan mukavaa ja asiallista porukkaa nuo näkyy olevan,koulutustasokin on varmasti korkeampi kun juuri kenelläkään tällä palstalla riekkuvilla

Äänestä
  • Ruokkivaa kättä ei purra ja CV basaarista.

    Äänestä

  • Minua ei kiinnosta niiden koulutus ja mukavuus yhtään. Päämääränä on pistää ne takaisin bagdadiin niin äkkiä kuin mahdollista.

    Äänestä

  • Niin kuin esim. sulla tällä palstalla riekkuvalla!? Uskon kyllä, että matut on fiksumpia kuin hyysärit, tottakai koska ne ovat tajunneet tänne hyysäreiden siipien alle ees tulla!!!!!! Mut hyysäri, ei ole tajunnut pääpointtia siitä miksi miljoonien ihmisten tulva tuli suomeen yhtä äkkiä joka maasta ja venäjää puhuvat matutkin ovat kolkuttelemassa itärajaa niin kuin Sauli Niinistökin totesi, mut jos sulla hyysärillä on rahaa ja rahkeita hoitaa nämä paremman elämän toivossa tulevat matut niin majoita ne vaikka kotiisi!!

    Äänestä

  • Nimimerkki Typerää itkemistä. Sinun koulutustasosi on todella vajaa jos haluat noita elukoita täällä hyysätä. Totta perk... ne mukavia on kun kaiken saavat ihan tuosta vaan, kiitos Lesta-Sipilän.

    Äänestä

  • Kaatakaa_hallitus kirjoitti:

    Nimimerkki Typerää itkemistä. Sinun koulutustasosi on todella vajaa jos haluat noita elukoita täällä hyysätä. Totta perk... ne mukavia on kun kaiken saavat ihan tuosta vaan, kiitos Lesta-Sipilän.

    Ostakaa pelkurineidit itsellenne hamekangasta ja ommelkaa nätti mekko itsellenne.
    Aikuiset "miehet" hemmetti pelkää jotakin pakolaisia.

    Äänestä

  • Todellakin, koulutustaso keskiverto suomi24 kirjoittelijaa paljonkin korkeampi, täytyy muistaa, että tulijoiden joukossa huomattava osa hyvinkoulutettuja vuohipaimenia ja matonkutojia..

    Äänestä

  • koulutustaso ei ole korkea keskimäärin, muutamalla on korkeakoulutason tutkinto

    Äänestä

  • suvakitsyyriaan kirjoitti:

    Niin kuin esim. sulla tällä palstalla riekkuvalla!? Uskon kyllä, että matut on fiksumpia kuin hyysärit, tottakai koska ne ovat tajunneet tänne hyysäreiden siipien alle ees tulla!!!!!! Mut hyysäri, ei ole tajunnut pääpointtia siitä miksi miljoonien ihmisten tulva tuli suomeen yhtä äkkiä joka maasta ja venäjää puhuvat matutkin ovat kolkuttelemassa itärajaa niin kuin Sauli Niinistökin totesi, mut jos sulla hyysärillä on rahaa ja rahkeita hoitaa nämä paremman elämän toivossa tulevat matut niin majoita ne vaikka kotiisi!!

    Onko tuo hyysärin änkyttäjä sama kirjoittelija, taitaa vastata omiin kirjoituksiinsa ovat niin samankaltaisia. Hyysäri on kai nähnyt maailmaa laajemmaltikkin kuin joku, joka pyörii vain netissä vihakirjoitussävytteisesti ja kaiketi työttömänä kaljaa kitaten, ei muuten voi käsittää.

    Äänestä

  • Koulutustaso? aviisissa oli juttu missä yli sata ilmoitti ammattikseen taksikuski.

    Äänestä

Ei niitä kukaan halua yhtään minnekään, paitsi nuo lsk:n ahneet ihmiskauppiaat.

Äänestä
  • Samaa mieltä. Eka kerran alan tuntea ihailua kettu-tyttöjä kohtaan.

    Äänestä

Voi luoja tätä kirjoittelun tasoa!
Joillain ei tunnu olevan sitä kuuluisaa "omaa elämää" kun jaksatte muutaman ihmisen voimalla tänne suoltaa tätä soopaa.
Hankkikaa elämä ja antakaa toistenkin elää...
Joo,joo -tiedän jo valmiiksi että joku jaksaa tähänkin jonkun "fiksun" suvakki, matu, ei kiinnosta , haluan ne pois täältä, jne. jne... kommentin väsätä.
Toki, jos siitä jotkut kiksit saa että täällä jatkuvasti aloittaa uuden "matu-herja ketjun" niin kai tämäkin sivu on sitten paikkansa ansainnut. Huoh...

Äänestä
  • Sun kirjotus ei ainakaan nostanut sitä tasoa, vaan alensi entisestään. Hanki itse se elämä.

    Äänestä

  • (Islamin aikapommi), guuglatkaa tuo ja lukekaa, sekä päätelkää omakohtaisesti -mikä tulemus on edessämme.

    Äänestä

  • Ja sullako on elämä? Ei näköjään ollut muuta elämää viikonloppu yönä kuin alkaa näsäviisasteleen muille ;) ;)

    Äänestä

  • "Muutaman ihmisen voimalla"? 86% kauhavalaisista ei olisi missään nimessä halunnut vastaanottokeskusta, joten pidähän leipäläpesi kiinni, jos tuollaista valetta yrität suoltaa muka tietona.

    Odota kun alkaa paukkumaan, tulee raiskauksia ja sinulta viedään jollain konstilla rahaa matujen elättämiseen, niin sitten vasta se todellinen parku alkaa, sisällissota samoin ja autot palavat, kuten kaikkialla missä matuja on.

    Äänestä

  • diiba-daaba on itsekin kirjoituksensa perusteella valtion elätti ja pitää kaltaistensa puolia, koita nyt jo ymmärtää, että kaikki tämä maksaa miljardeja euroja Suomalaisille veronmaksajille, pakolaisille on piikki auki ja samaan aikaan käydään meidän kantasuomalaisten lompakoilla pienentämällä palkkaa ja vähentämällä muita etuisuuksia, me suomalaiset olemme kuitenkin tämän hyvinvointivaltion rakentaneet meitä suomalaisia ihmisiä varten, vaikka kuinka jotkut tahot niin haluavat niin emme voi syleillä koko maailmaa ja ottaa elättejä maahamme, kaikella on rajansa. Kasvava islamisaatio ja muslimitulva on vakava uhka maamme turvallisuudelle ja hyvinvoinnille siitä ovat esimerkkeinä useat maat kuten naapurimaamme Ruotsi ja useat euroopan maat.

    Äänestä

  • elämäsullahukassa kirjoitti:

    Sun kirjotus ei ainakaan nostanut sitä tasoa, vaan alensi entisestään. Hanki itse se elämä.

    On se kumma on ihmiset ei saa omaansa puolustaa. kaupunginjohtajakin asuu vaasassa. Mitä tietää kauhavan arjesta? kun kulkee, aina esitetään parasta puolta ja juhlapuheita.

    Äänestä

Pannaan niitä niin paljon kuin mahtuu seuraavaan tyhjään öljytankkeriin, ja palautetaan, paluukuorma täyteen isisin öljyä.

Äänestä
  • Hyvä ajatus. Torniossa myös lupasivat täyttää laivakontit mamuilla ja postittaa ne takaisin lähettäjälle.

    Äänestä

Noi paapojat voisi katsoa maiden ihmismassa määriä!!!!!!!!!!
Pelkästään parissa valtiossa on n.70 miljoonaa ihmistä kun suomessa 5miljoonaa.. Ettei ne ole yhtä hönöjä kuin meidän pääministeri, et annan kotini 20 henkilölle niin asia on puoliksi jo ratkaistu..
Sivistäkää nyt hyysärit ja rajat auki ihmiset sen verran, et laskette Irakin, Syyrian, Iranin, Afkaanien, Somalien ja muiden maiden ihmismäärät yhteen ja miettikää voidaanko me rajat auki politiikalla tässä taloudellisessa tilanteessa selvitä, jos rajat on vielä puolikin vuotta auki!!

Äänestä
  • Ite laskin, jos ei suvakit paapomiselta siihen kerkeä, niin nois neljäs maassa on jo N.
    145 MILJOONAA ihmistä ja päälle esim. arabit, ketkä on kyllä valtion rahoilla käännytettykin. Toisesta EU:maasta tuotiin lentokoneella suomeen 50 Enitrealiaista jne.. Siihen päälle Venäjänkieltä osaavat matut itärajalta ja muut maat päälle niin en voi tajuta ihmisiä, keiden mielestä kaikki saa tulla tänne kuinka haluaa, sanokaa mistä suomalaiset 5 miljoonan ihmisen kansa maksaa noin ihmismassat, jos ei saa laittaa rajoja kiinni!!!!?????
    Mut uskon, et hyysärit on yhtä hönöjä kuin Sipiläkin, eikä ole edes googlettanut maiden ihmismääriä, saatikka lukenut muuta kuin Yleä, jos ois lukenut niin ois tajunnut, että islamisti mulkerot ovat varoittaneet jo ajat sitten tästä! Pariisin ja muiden maiden jutut ovat vasta alkusoittoa, muttei hyysärit sitä tajua.

    Äänestä

  • Tuon videon näkee vaikkei olekkaan facebookissa, kannattaa katsoa järkyttynyttä saksalaisen naisen itkuisen puheen ja pelon, kun ihmismassat valtaa "kotikylän" ja kukaan ei auta.

    Äänestä

  • Mutiaiset on varottanut tästä jo ajat sitten, että me vallataan teidän maat ja sen näkee tosta videostakin, matut haukkuu saksalaisiakin, kun ne ei tee lapsia ja että ne kehitysmaalaiset tekee niitä ainakin 7-8 kpl.

    Äänestä

  • Puola ei ota pakolaisia! Hyvä Puola!

    Äänestä

  • Joo luin Puolan toimittajan jutun, missä se kertoi kuulleensa matujen puheet samalla kun oli tekemässä lehtijuttua, matut ei tajunnut että vaalee blondi tajuaa heidän puheet, koska hän oli opetellut arabiaa. Puolan toimittaja kertoi järkyttyneensä kuulemastaan, kuulemma matut olivat puhuneet keskenään hänen olevan huoran näköinen kenenkä pitäisi raiskata ja kun hän oli harvoja naisia nähnyt niin ne oli arabiaksi huutaneet, että heitä hakataan jne. En muista mistä maasta se oli, mut kun jaksaisin niin löytäisin senkin uutisen netistä. Samassa maassa se oli muistaakseni tehnyt sitä uutis juttua, missä apua tarvitsevat matut oli hajottanut linkan tuulilasin, yrittäneet kaataa linkan ja heitelleet omaa ulostettaan linkkaan... Mut onneksi meillä on hyysäreitä ketkä ovat pimennossa kaikesta mitä maailmalla on tapahtunut ;) ;)
    Puolan toimittaja kiitti luojaansa, ettei heidän maa ota niitä vastaan kuin muut maat.

    Äänestä

  • Ja minä olen aina pitänyt Puolalaisia vain yhtenä Itämeren saastuttajana otanpa puheeni takaisin Puola rules Ainut huono asia on jotta niitten matut sitte tunkoo tänne

    Äänestä

  • hyysäritelääpimennossa kirjoitti:

    Joo luin Puolan toimittajan jutun, missä se kertoi kuulleensa matujen puheet samalla kun oli tekemässä lehtijuttua, matut ei tajunnut että vaalee blondi tajuaa heidän puheet, koska hän oli opetellut arabiaa. Puolan toimittaja kertoi järkyttyneensä kuulemastaan, kuulemma matut olivat puhuneet keskenään hänen olevan huoran näköinen kenenkä pitäisi raiskata ja kun hän oli harvoja naisia nähnyt niin ne oli arabiaksi huutaneet, että heitä hakataan jne. En muista mistä maasta se oli, mut kun jaksaisin niin löytäisin senkin uutisen netistä. Samassa maassa se oli muistaakseni tehnyt sitä uutis juttua, missä apua tarvitsevat matut oli hajottanut linkan tuulilasin, yrittäneet kaataa linkan ja heitelleet omaa ulostettaan linkkaan... Mut onneksi meillä on hyysäreitä ketkä ovat pimennossa kaikesta mitä maailmalla on tapahtunut ;) ;)
    Puolan toimittaja kiitti luojaansa, ettei heidän maa ota niitä vastaan kuin muut maat.

    Tämä. https://www.youtube.com/watch?v=PfC2uQbk-yw

    Äänestä


Jokelaisten ja tulisielun sormia syyhyttää, kun näkevät tälläisiä videoita, päässä raksuttaa laskin, että jokaisesta napsahtaa tilille 40 euroa joka ikinen päivä, eikä tarvitse kuin keksiä minne mahtuu sänky, jonka me tietysti maksamme.

Miksi minulla on tunne, että meillä kantasuomalaisilla haistatetaan nyt pitkät paskat, haukutaan rasisteiksi ja rosvotaan meidän rahat?
http://meillaoliunelma.com/

Äänestä
  • Kupletin juoni on tämä.

    Äänestä

  • Sosialismihan on tuhonnut maatamme jo kymmeniä vuosia. Yrityksiä on ahdisteltu ja monet ovat lopettaneet, samoin monet ovat vieneet yritykset tulokset pois täältä.
    Kun kansalaiset äänestää sdp-vasemmisto-vihreät linjaa, niin fiksuimmat tekevät päätöksensä ja jättävät äänestäjät leikkimään sosialisointia. Pakkaavat tavaransa ja ohjaavat rahansa ulottumattomiin.
    Eikös se ole aina niin, että sitä saa mitä tilaa?
    Se raha on houkuttaja ja armoton sosialismi ( ruokaa majoitus terveydenhuolto hyvinvointi ym ym) jopa niin räikeästi, että omat kansalaiset jätetään kitumaan.
    Nämä on niitä lintukotoja, joihin munitaan käenpoikaset ( lue, miten käki lisääntyy ja mitä käy alkuperäispesän poikasille).
    Monet suomalaiset näkevät tilanteen ja on aivan selvää, että ikävyyksiä on tulossa. Sosialisteja on kuitenkin eduskunnassa yhä paljon.
    Itse ajattelen, pieniä poikkeuksia lukuunottamatta, että PS on ainoa puolue, jossa on edes oikeaan suuntaan itsekkyyttä näkyvissä. Muut ovat ihan pihalla todellisuudesta.

    Äänestä

  • Saman videon laitoin tähän viestiketjuun, facebook linkin kautte, muttei sitä näköjään kukaan kattonut sieltä.

    Äänestä

  • samavideo kirjoitti:

    Saman videon laitoin tähän viestiketjuun, facebook linkin kautte, muttei sitä näköjään kukaan kattonut sieltä.

    Anteeksi kamalasti, mutta tein saman huomion, että video ei saanut ansaitsemaansa näkyvyyttä, joten laitoin sen suoraan, että ei vierastettaisi facebookia. Hienon videon olit löytänyt.

    Tämä video on ehdottomasti jokaisen nähtävä, niin suvakin kuin vastustajankin, mutta erityisesti epäröivien ja sellaisten jotka pitävät omaa varallisuttaan ja tulojaan ominaan.

    Äänestä

Onko Kauhavalla järjestetty vapaaehtoisille SPR:n taholta kurssi ja myös "Tulijan tueksi" -kurssi? Kysyn vain siksi, kun toisessa kunnassa sellaisia järjestetään, eikä kurssille ole ikärajaa, eli alaikäiset tytöt suurin joukoin osallistumassa muka huoltajiensa luvin. Kuka kantaa vastuun, ei ainakaan SPR. Kysyin tätä ikärajaa ja ihmettelin, että eikö nyt täysi-ikäisiä pitäisi olla, niin ei ole väliä iällä

Äänestä
  • Puola on euroopan järkevin valtio! Siirrän kaikki ostoni Puolaan.

    Äänestä

Kauhavan johto haluaa tätä mamutusta,syy on hämärän peitossa.Heidän toimintansa ei ole kaupungin asukkaiden etujen mukaista,tästä hyötyy muutama liikemies,SPR ja heidän palkkaama muutama työntekijä,suurin osa töistä hoituu vapaahtoisvoimin.
Mitä jää kuntalaisille,jonot terveyshuollossa,kustannukset koulupuolella ,ne ylimääräiset menoerät josta ei saa kunnalta mitään tietoa,olen kysellyt valtuutetuilta asiasta ,kukaan ei tunnu tietävän kunnan osuudesta ja kustannuksista.Kai valtuutettujen pitäisi olla selvillä mitä kunnassa tapahtuu.

Äänestä
  • Kellä on kassan avain, kyllä se sielltä seleviää, pajonko jo makselette kunnan veroilla osuuksianne ns. punttoota.

    Äänestä

  • Missä tämä video on? Ei löydy, eli onko taas ollut liian selkeää sontaa linkissä, kuten näissä aina?
    Lähteeksi mv mainitsee fb: tai guardianin, mutta ei koskaan toimittajaa.

    Äänestä

NEWER ! FORGET about this HITLER ! islam Forget !

http://mvlehti.net/2016/04/18/mita-lapselle-jaa-kuva/

NEWER ! HITLER !

_______________________________________________________

Respect for European !

CENTRAL EUROPE !

https://m.youtube.com/watch?v=UT_MFvKhBsE

CENTRAL EUROPE !

https://m.youtube.com/watch?v=0qem93cfy1Y

CENTRAL EUROPE !

https://m.youtube.com/watch?v=63538O0h4oA

The Islamic invasion killing the most important European culture !

http://www.returnofkings.com/71667/plan-of-global-elites-to-enable-islamic-invasion-of-europe-revealed

Muslims are not part of the culture in Europe !

What most stands out for me about the you political ilk have unleashed with their disastrous judgement is the complete disconnect between ideology and reality.

They, together with the bureaucrats of the EU and the UN, and so many, mainly left-leaning, commentators, intellectuals, journalists etc have been able to adopt an agenda that favours mouthing platitudes and sounding virtuous, over facts and clear-sightedness. With a greater regard for their legacies and place in posterity, they have abandoned their responsibility for the safety and well- being of their people and communities. This vanity has lead them to prefer sleepwalking to wakefulness and, when it comes to Islam and the Middle East in general, wilful blindness, as they select lies over truth. The irony is that history will condemn them for dereliction of duty and sowing the seeds of future disaster and conflict.

http://www.breitbart.com/london/2016/04/14/preparing-refugee-onslaught-switzerland-ready-post-tanks-border-italy/

We Europeans will fight for their rights in Europe !

Rise of the Right: Marching in Europe's Largest Nationalist Event

https://m.youtube.com/watch?v=PnC-zSdMSRo

We will never accept an Islamic state in Europe. The history of Europe is the foundations of Catholics, their values ​​and life of citizens. Respect for European principles and European culture!

Respect for European !

RESPECT FOR EUROPEAN RESPECT FOR EUROPEAN RESPECT !

Äänestä
  • Suunitelmat tähän euroopan valtaukseen on tehty jo sotien aikana ja saksa ennenkaikkea näillä pienitään, katsotaan älyääkös saksalaiset tätä -ennenmin kun on liian myöhäistä.

    Äänestä

Suomalaiset on alistettu kakkosluokan kansalaisiksi omassa maassaan.

Äänestä
  • Miksi siihen alistutaan, kyllä meidän aikana yksi kansanousu pitää syntyä kun aihetta nyt kerran on, eihän me olla muuten yhtään mitään, jota virittäytymistä jaloillemme.

    Äänestä

Rikollisuus ei ole hyväksyttävää, eikä sitä voida suvaita !

Äänestä
  • Älä hepeille meille jne. miksi suomalaisille nämä työpaikat ei ole annettu ??? Onpas te olette kieroja .....!!!!!

    Äänestä


  • Onpas Suomessa paljon valehtelijoita suvakkia ja huijareita !
    Matu bisnes toimi mainosti paljon raha on tullossa salakuljettajalle , suvakeille ja pakolaisille jne. Onko vero maksettu Suomeen tästä matu bisneksestä ? Voi te kutsua koko lähi-idä on siellä odottamassa ml. matua halua tulla Suomeen . SUOMI NOUSE 1400 l kuten lähi- idä ...

    Äänestä

Pakolaiset tuovat tullessan tuhon voimat, näille ei merkitse mitään maasa vallitseva kulttuuri vaannämä on kuin lähetys saarnaajia jotta tätä heidän kultiaan pitää ruveta koirien käyttämään ja maahan pitää saada sama sekäänus mitä näillä on rakaissa kotimaissaan ja tapansa mitään tekemättä suomi muslimimaaksi tappokaas pääle halait ja saria, sekä näitten arvomailma näinse vain menee....

PÄAKOLAISILLE SUOMESTA ANNETTAVA LÄHTO JA SASSIIN

Äänestä

Kuka kumma on sen Kauhavan ruman vallesmanniin perillinen siellä Nyky-Suomen takapajulassa nykyään?

Äänestä
  • Muutama hullu rahastaja rosvoaa kylän, siitähän tässä on kyse, eikä nämä ymmärrä vastaankaan laittaa kun tottuivat lentokoneitten ulinaan yätä päivää, pian koraania huuvetaan tornista kylille, hulua touhuahan tämä on ja keskellä suomea.

    Äänestä

Kuka olla konekääntäjä auttaa kirjoittaa suomi kieli ja ja viestiä mistä tuleminen?

Äänestä
  • haistas omaas jo välillä

    Äänestä

Mummiälestä olis kivempää ku paapoisitte meitä peräkamarin maahanmuutto riitikoota vaikka saavilisella kilijua silloon tällöön.

Äänestä

Kai te kaikki muutkin huomaatte, että tänne suoltaa joku kymmenittäin konekääntäjällä sorvattuja tönkköjä lauseita?

Kannattaisi miettiä, että miksi ihmeessä...

Äänestä
  • Kuu perseelle pukatahan sieltä syntyy insejä ja huaria paskasin aivoin, väärin yhteiskunta mentaliteetit jo syntyessään, eikäs sitten tuntien minkäänlaista häpyä.

    Äänestä

  • Usko jo Not Kauhavalle ei matuja halua muut kuin sinä ja LSK parkin bisnes ukot.

    Äänestä

  • väärän-vasurin-laki kirjoitti:

    Kuu perseelle pukatahan sieltä syntyy insejä ja huaria paskasin aivoin, väärin yhteiskunta mentaliteetit jo syntyessään, eikäs sitten tuntien minkäänlaista häpyä.

    Tuo lause taisi syntyä ihan viinan voimalla?

    Äänestä

Kauhavan juopot ja muut kylähullut ovat aivan KAUHUISSAAN. Ilmeinen syy on mielenterveyden hoitoon tarkoitettujen määrärahojen leikkaaminen.

Äänestä
  • Eikös huarahtava muuta keksinyt helepotusta

    Äänestä

Nythän tämä keskustelu alkaa näyttää siistimmältä. Hallituksen päätöksen perusteella nuo joiden viestit on poistettu, voinevat alkaa odottamaan poliisia ovelleen?

Vielä kun saataisiin suodatettua ulkomailta tulevat viestit pois, niin tänne ei jäisikään ketään.
Kannattaisi hakeutua kansalaisopistoon ilmaisutaidon kursseille.

Äänestä
  • Not suvakin ovella se poliisi kohta on varo vaan!

    Äänestä

  • NOT saisi kirjoitella tänne aivan yksikseen mielestään maata mullistavia milipiteitään.

    Äänestä

  • Poliisit hyppää vokissa,ei ne sun ovelle ehdi tulla aivan heti,valitettavasti!!!

    Äänestä

Paperittomat tulijat voivat sanoa ammatikseen mitä vain kun ei ole papereita. 90-luvulla tuli pakolaisia väärennetyillä passeilla, väärennetyillä ajokorteilla (varma tieto eräästä joka joutui suomessa autokouluun kun ei osannutkaan ajaa autoa). Musloimit saavat huijata valehdella mitä vain, koska se on islamissa sallittua "oman nahkansa pelastamiseksi". Heillä kaikki keinot sallittuja, niin sodassa kuin rakkaudessa. Ei heistä suomalaisia tule. Kasvatettu erilaiseen tapaan elää ja tuovat "rikasteensa" (lue uskontonsa) maahamme. Kohta valtaavat pikku suomemme ja vaativat omaa uskontoaan valtauskonnoksi. Sitten kristittyjen vaino alkaa ja paljon tulee marttyyreitä. Kiitos päättäjille. Suomi eroon eu.sta.

Äänestä
  • Just näin -kuin kerroit ei lisättävää.

    Mutta millä haloolla tämä menisi päätäjien kalloon perskeles.

    Äänestä

Kirjoittaako tuo hoono soomi muualla kuin Kauhava-palstalla?

Äänestä
  • Eläs nyt ole noin vietävän mustasukkanen, kyllähän me ollaan käteltykin.

    Äänestä

  • Mitä se "olento" siellä huikkii. Ootta te outoa porukkaa, nussitte pilkkua vaikka matunne ei ees tajua mitä pilkku tarkoittaa tai saatikka kirjoittaa ja vieläpä suomeksi. Kannattas sun mennä matuille opettamaan suomenkieltä niin susta luuserista vois olla jotain hyötyäkin.

    Äänestä

Kauhavan juopot ja muut kylähullut ovat aivan PELOSTA VAUHKONA. Ilmeinen syy on mielenterveyden hoitoon tarkoitettujen määrärahojen leikkaaminen ja Törnävän laitospaikkojen väheneminen.

Äänestä

  • Kaikki rahahan kauhavalla pukataan nykyisin häkkiruokintaan, muuhun ei sitten piisaakkaan rahnaa, ei kehittelyyn eikä rakenusten korjauksiin, kaikki poltetaan häkissä ja mikä haitta siitä on, voi kauhiaaaaaa.

    Äänestä

  • Brysselissä poliisien puukottajaksi epäiltyä syytetään murhayrityksestä
    Torstai 6.10.2016 klo 23.31
    Belgiassa kahden poliisin puukotuksesta epäiltyä syytetään murhayrityksestä.

    Belgiassa kahden poliisin puukotuksesta epäiltyä miestä syytetään murhayrityksestä.
    Asiasta torstaina ilmoittaneiden syyttäjien mukaan keskiviikkona tapahtuneessa puukotuksessa on kyse terroriteosta.
    Syytteessä on 43-vuotias belgialaismies, jonka epäillään osallistuneen terroristiryhmän toimintaan.
    Kahden poliisin puukotuksesta epäilty belgialaismies syytetään murhayrityksestä.
    Kahden poliisin puukotuksesta epäilty belgialaismies syytetään murhayrityksestä. (AP)
    Asiasta torstaina ilmoittaneiden syyttäjien mukaan kyse on terroriteosta. Puukotukset tapahtuivat Brysselissä keskiviikkona.

    Syytteessä on 43-vuotias belgialaismies, ja hänen epäillään osallistuneen terroristiryhmän toimintaan, kerrotaan syyttäjälaitoksen lausunnossa.

    Puukotukset tapahtuivat Schaarbeekin alueella keskiviikkona puoliltapäivin. Haavoittuneet poliisit ovat jo päässeet sairaalasta.

    Kiinniottotilanteessa epäiltyä ammuttiin jalkaan. Hänenkään vammansa eivät ole vakavia.

    Mediatietojen mukaan epäilty olisi entinen sotilas, jolla olisi yhteyksiä Syyriaan taistelemaan lähteneisiin jihadisteihin. Radikaaliainesten uskotaan lähestyneen häntä nyttemmin suljetussa muslimikeskuksessa Molenbeekissa.
    http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016100622426178_ul.shtml

    Ja vielä
    http://mvlehti.net/2016/10/07/ovatko-molemmat-palefacen-musiikkivideolla-esiintyneet-muslimit-jihadisteja-toinen-murhasi-86-vuotiaan/

    Äänestä

Mikä se näistä laittomien maahanmuuttajien hyvinvointiin? rahaa, taloja antaa heille kaiken, jopa vaimosi!
Varmasti olemaan tyytyväinen!

Äänestä

Vittuahan tämä on tällaista karvaranessakia täällä paateroida ja palvoa, mikäs helevetin oikeus näillä on tulla tänne makaamaan rahoillame, täysin hullun homma ja mielikuvaa luodaan näistä oikein valtion johdon taholta, suomi hölömölä on.

Äänestä

Maalaisjärki meni metsään, mutta älä unohda palata takaisin kotiin .

Äänestä

Se alkaa haista hyvin Itä lahjakkuus, kyllä, valitettavasti joudut puhumaan toimistoissa alhlaplus kielellä.
Art of Islam

Äänestä

Onko aivot jo Valmiina Suomen Leijonat ?
sitä nyt tarvitsemme kovasti !

Äänestä

Lestadiolainen pääministeri lupasi niille talonsa. Tässä tulos. Kauhava ja minet muut kunnat kiittää! Haistakaa kaikki Sipilän kannattajat pitkä paska! Onneks vaalien jälkeen kepu on TAAS oppositiossa.

Äänestä
  • Keskusta on edelleen suomen suurin puolue, mutta persut on romahtaneet takiais puolueeksi.

    Äänestä

Kauhavan juopot ja muut kylähullut ovat aivan PELOSTA KANKEINA. Ilmeinen syy on mielenterveyden hoitoon tarkoitettujen määrärahojen leikkaaminen ja Törnävän laitospaikkojen väheneminen.

Äänestä

James Hirvisaari blog
Minulle suorastaan parasta mitä politiikassa on tapahtunut on ollut joutuminen pois persuista ja oman eduskuntaryhmän perustaminen. Se jos mikä kasvatti miestä. En hitollakaan haluaisi enää identifioitua persuihin.
Persujen maahanmuuttokriittisten joukkojen olisi syytä nyt välittömästi erota persuista ja muodostaa ihan oma poppoo. Ei tarvitsisi aloittaa tyhjästä, ja ensi eduskuntavaaleihin on hyvää aikaa saada oma puolue pystyyn.
Puheenjohtajavaihto ei auta mitään, sillä kenttä on lähes täysin Timo Soinin persunnuolijoiden ja SMP-jäärien ja junttien hallinnassa.
Mikään uusi pienpuolue ei onnistu tällä aikataululla saamaan riittävää uskottavuutta ja kannatusta.
Soinin olisi hyvä saada mitä ansaitsee: Soini ryssi hienon kansanliikkeen, nähköön hän myös oman siitoksensa tuhon.
Fiksut nuivat persut, teitä on paljon – kieltäytykää tekohengittämästä Soinia. Lopettakaa likaisen teatterin tukeminen. Älkää pelätkö rasistileimoja.
Juuri nyt on aika toimia. Aloitatte irtoamalla persujen eduskuntaryhmästä ja eroamalla puolueesta. Se rohkaisee varmasti suurta joukkoa muita mm-kriittisiä toimijoita. Pyydätte Jari Leinon johtoon. Saatte kansan tuen ja kunnioituksen.
Teette sen oman maanne ja kansanne tulevaisuuden takia.

Äänestä
  • Kiitos! Tämä on oikea tie eteenpäin .

    Äänestä

En toivo kenenkään ja täytyy rehellisesti myöntää, että ei tullu yllätyksenä ! https://m.youtube.com/watch?v=Ofjq3gMejAg
Kuinka asiat on nyt tosi huonosti !? Muutos vielä tapahtuu ja nyt on viimeinen-Hätähuuto !!! Saa nähdä mihinkä suuntaan kun pääsee kiinni !

Äänestä

Tärkeintä on sisäisen turvallisuuden kansalaisten ja kansakunnan tulevaisuus !

Äänestä

Kauhava naijaan tyhymyyttään pilalle jättäkääs nuoret hukkuva tyhymyys, eihän noitten matuttajien kanssa kannata vittu ihteänsä sairauttaa vitutuksella ja hullun katsomisella.

Mitään et kauhavassa menetä.

Äänestä

Hyökkäyksiä , Terrorismi , Olemme syvästi järkyttyneitä viimeaikaisista tapahtumista !

Äänestä

Järjetön politiikka !Tuetaan lainvastaisuus, onko tämä demokratia?
Rajojen sulkeminen voi pelastaa meidät !
Koska ei ole yksimielisyyttä siitä, miten voimme estää tulevia tragediat?

Äänestä
  • Pommiveivareita on nyt monta saatu pidätettyä euroopassa, koska vähempi älyiset ihtesä kosahuttajat saadaan helpommin kiinni --nämähän on saatu manipuloitua ihtesätuhoajiksi samassa jysäyksessä, tätähän nämä terävät vetävät, siellä on välkyt seassa pimenossa ja seasta ohjailevat toimintaa ja jos näitä ilmiantavat -kotimaasa kostetaan ilmiantajan suvulle ns. henki pois tyyliin, verkosto on valmiina jo levitäytyneenä.

    Äänestä

Lähetä pakolaiset takaisin kotimaihinsa ja auttaa heitä siellä. Se on niin yksinkertaista ! Piste

Äänestä

Vihdoin joku sanoo, mitä olisi pitänyt sanoa ! että
Eduskuntaan saa valita vain täysin suomalaista perää olevia kansalaisia.

Äänestä

Islamiska illegala invandrare adjö

Äänestä

Maahanmuuttovirasto ei kerro edes, millaisia vuokrasopimuksia kunkin yrittäjän kanssa tekee???

Äänestä

Tämä tilanne tuntuu aivan käsittämättömältä. Jos yhteiskunta ottaa pakolaisia ,niin se myös vastaa niistä eikä luo heistä yritystoimintaa.
Tässä on mielestäni iso ongelma, yhteiskunnan rahoilla tuetaan yksityistä yritystoimintaa. Maahanmuuttajien majoittamisesta on tullut iso business, että kohta tähän tulee mukaan kansainväliset sijoittajat Persian valtakunnan moskeijoita

Äänestä

Tyypillinen lahjusepäilyistä yritystoiminnassa ?
Hienoja selityksiä taas valehdella päin naamaa ! Mitään ei tehdä mikään kansainvälinen laki ei velvoita meitä laiottamasti maahantulleita elättämään ja suuri osa on tänne tullut läpi Euroopan laittomasti. Mutta teillä on suuri kannattavaa liiketoimintaa, Tervetuloa laittomia maahanmuuttajia Paradise Suomi !
http://yle.fi/aihe/artikkeli/2016/10/10/maahanmuuttoviraston-avoin-shekki-kasikirjoitus.
Minun on myönnettävä, että ei kaikki Euroopan maat kiertää veroja ja tätä kannattavaa liiketoiminnan. Esimerkiksi Hungaria, Puola, Tsekkoslovakia, Slovakia he antoivat paljon varoja ,humanitaarista apua laittomien maahanmuuttajien paikan päällä.

Äänestä

Ainoa keino lopettaa tämä laiton maahantunkeutuminen on ,että kaikki lähteneet palautettaisiin lähtömaihinsa ja veneet rikottaisiin samantien. Ihmissalakuljetus on hyvä bisnes, mutta vielä parempi on mamu-bisnes vastaanottomaissa, siinä on verorahat jotka kerätty meiltä.

Äänestä

Se on hyvä, että asioista puhutaan niiden oikeilla nimillä , koska haittamaahanmuutopolitiikka on turvallisuusuhka !

Äänestä

Länsi-Balkanin turvapaikanhakijoiden reitti suljettu ! Suomella ei edelleenkään ole rajatarkastuksia käytössä ? ryhmä, joka puolustaa Isis terroristi jihadi ja uskonnollinen kultti pakenevat Eurooppaan ja ovat maahanmuuttajien piilossa. Keski-Euroopassa se on jo kauan sitten tehokas torjunta laittoman maahanmuuton ja suljettu kokonaan kaikki rajat.

Äänestä

Laittomat maahanmuuttajat ottaen ei ole mitään tekemistä kansainvälisen sopimuksen ja ihmisoikeudet .Se on vain ainoastaan ​​etuja oman liiketoiminnan ansaita suuria käteistä rahaa . Se ei kuulu mihinkään humanitaarista apua, ja tämä on juuri ihmisten salakuljetuksen ja ihmisten kauppaa. Nämä ovat laittomia tuloja !

Äänestä

Visegrad sulki viimeinen jäljellä reikä 175 kilometrin aidan se on rakennettu etelärajalle Serbialle, yksi viimeisistä asemien Länsi-Balkanin reitti Eurooppaan, joka on ollut keskipiste viime päivinä kymmeniä tuhansia pakolaisia ​​tiensä Syyriasta, Irakissa, Afganistanissa ja Pohjois-Afrikassa. Visegrad "Uusi laki "astui voimaan , tekemään laittomien rajanylitysten on rikos, josta voidaan jopa saada kolme vuotta vankilassa ja on tehokas rajatarkastukset pysäyttää massiivisen pakolaisten loppuosuudella polun Länsi-Eurooppaan.

Äänestä

"Pakolais"miehet takaisin vaimojensa, lapsiensa ja isovanhempiensa luokse irakiin ja lentosotakoulu takaisin, kiitos.

Äänestä

Kyllähän on karsittu ketju -oikeen mehtäkoneella.

Äänestä

Demokraattien täytyy tietää ,että demokratia ei ole pakottaminen ja näin ei voi enää jatkaa ! Demokratia ei ole diktatuuria , enkä kaikessa voi olla suvaitsevainen. Kaikkea ei saa suvaita ! Demokraatteja on tiedettävä, että korruptio on rikos ! Suvaitsevainen täytyy tietää, että kaikki ei suvaita ja näin ei voi enää jatkaa !

Äänestä

On ilmeistä ! tuttavat ja korruptio kulkevat käsi kädessä, joten oletettu demokratiaa ja suvaitsevaisuutta käytetään vain puolustuksena!

Äänestä

uusi tekniikka, joka tuli Lähi-idästä
- Onneksi on olemassa maita Euroopassa, joka ei koskaan sietää tätä ja ei hyväksy lähi-idän diktatuuria !

Äänestä

Hyvä hyvä äänestetään kaikki persuja niin kaikki kääntyy parempaan päin tsemppiä

Äänestä

Uskokaa nyt että Kauhavalaiset ei paapo matuja! Vokissa ovat ne paapojat! matuihin hurahtaneet hyysärit!!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 196 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


vgdfjuhs kirjoitti:

Mietikää tykönänne kauhavalaiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu