Miksi ei kuvata jokaista rajoja ylittävää ???

Ei pitäisi olla vaikeaa nykytekniikalla ja kuvat jakeluun eri maiden viranomaisille ym. Naama näkyviin tai ei mennä rajasta yli. Että silleen.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kyllä demla-lakimiehet ärähtäisivät eikä tietosuojavaltuutettukaan hyväksyisi. Siinähän sabotoitaisiin mahdollisten terroristien mahdollisuuksia toteuttaa unelmaansa. Eikä tätä viherpunafeministitkään hyväksyisi.

Äänestä
  • Aloittaja

    No kyllä siinä jäisi kiinni ihan tavallisiakin rikollisia noiden terroristien lisäksi.
    Burkha naisetkin olisi kuvattava jossain kopissa, ei pommisäkkejä rajojen yli ilman kuvausta. Itseppähän ovat aloittaneet tämän hulluuden. Kumpi on tärkeämpää ihmisten henki ja turvallisuus vai joidenkin " rikollisten yksilönsuoja " ???
    Että silleen.

    Äänestä

Turhaa resurssien hukkaamista. Samalla vaivalla saadaan aikaiseksi tasa-arvoinen sosiaalidemokratia koko maapallolle, jolloin tarve siirtyä maasta toiseen loppuu.

Estämällä rikkaiden rikastuminen ja köyhien köyhtyminen loppuu myös väkivalta.

Äänestä
  • Aloittaja

    SDP:n demoktratiako tasa-arvoinen " Hersyvää naurua " hahahahahahaa.
    Että silleen.

    Äänestä

  • Perustele hieman SDP-vastaisuuttasi. Suomella on mennyt käytännössä aina silloin hyvin, kun pääministeri on ollut SDP:stä.

    Ei ole tarvinnut rajoja sulkea. Vaikka jenkkeihin päin on olleet suhteet kuralla, niin itään päin ne ovat olleet kunnossa. Montako kilometriä Suomella on maarajaa jenkkien kanssa? Aivan oikein, joten kannattaisi varmaan pysytellä mielummin väleissä naapurin kanssa kuin nuoleskella joitain kaukomaiden kulkureita.

    Jos Antti Rinteestä tehtäsiin pääministeri, niin olisiko postissa lakko? Olisko työmarkkinaneuvottelut tulehdustilassa? Olisko Suomi eriarvoistumassa? Olisiko Suomi tässä EK:n luomassa kusessa, joka ei tahdo edes jäätyä tulevana talvena?

    Äänestä

  • Aloittaja

    Nahkurin orsilla tavataan. PÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ. Että silleen.

    Äänestä

  • höpöhöpö kirjoitti:

    Nahkurin orsilla tavataan. PÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ. Että silleen.

    Loistopersustelu. Jo sokea Reettakin näkin, ettei nykymenolla pitkään pärjätä.

    Äänestä

Siksi, että ne on kaikki rumia, eikä niitä erota toisistaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


höpöhöpö kirjoitti:

Ei pitäisi olla vaikeaa nykytekniikalla ja kuvat jakeluun eri maiden viranomaisille ym. Naama näkyviin tai ei mennä rajasta yli. Että silleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu