Belgia on tänään nostanut terroriuhan Brysselissä korkeimmalle mahdolliselle tasolle. Kaupungin metro on suljettu ja ihmisiä on kehotettu välttämään väkijoukkoja.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015112120703757_ul.shtml
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015112120703757_ul.shtml
Vastaukset 15
Vanhimmat
Islamin sydän isis toteuttaa politiikkaansa!
Jotkut väittävät sitä uskonnonvapaudeksi.
niin, hehän toteuttavat uskoaan. Kukkahattutädit estävät varmaan sillon asiaan puuttumisen
Kukkahattutädit savat kohta ympärileikkattua ihan pyytämättään...
Tämä on alkusoittoa mitä tuleman pitää kunhan myötäilijät haalivat lisää muslimeita tänne. En tiedä mikä joitain ihmisiä vaivaa kun pitää ehdointahdoin itselleen ja muille vaaraa olla hankkimassa. Tarkoitan hallituksia ja näitä muslimien haluajia. Kun tiedetään mikä uskonto on islam mutta ei tehdä mitään sen vaaran pysäyttämiseksi. Ollaan välinpitämättömiä vaikka ollaan kuultu islamin kauheuksista. Ei suostuta uskomaan että nimenomaan islam on syy näihin terroritekoihin. Tai ei myönnetä sitä.
Tai tiedänhän minä mikä heitä vaivaa. Sielunvihollinen kehottaa hyysäämään islamia.
Eikun Simelius.
Synti on sokaissut ihmiset, ja sitten ne vain noudattaa paholaisen tahtoa haalimalla syntiensä palkkaa. Tule nälkä, miekka ja rutto. Näkemällä nähkää ja kuulemalla kuulkaa sokeat ja kuurot.
Islam rakentaa rauhaa nyt Brysselissä. Mikä on vikana belgialaisissa, kun eivät hyväksy islamin suomaa rauhaa?
Tässä muslimit kasvattavat lastaan.
https://www.youtube.com/watch?v=ScxhMXkB00E
Kauheaa, lipsahti väärä video.Tässä oikea.
http://mvlehti.net/2015/10/16/kaanny-islamiin-tai-kuole-video/
Saksa Belgia ja Ranska niilähän on ollut holtiton maahanmuutto politiika, saavat mitä on pyytäneet, mutta nythän on koko Euroopa vaarassa kun kaikki menee siihen mitä enempi "pakolaisia" sitä parempi, se helvetes Merkel on syy tähän, jos siellä räjähtää ( toivottavasti ämmän lähellä )silloin taputan ja kovasti.
Brysseliin rauhanmarssille kaikki suvakit!
Antikristus ilmaantunut!
Se Raamatussa ilmoitettu antikristuksen ilmaantuminen!?
Raamatun mukaan antikristus ei tunnusta Jeesusta Kristusta lihaan tulleeksi Jumalan Pojaksi!
Ja Kalliomoskeijan ulko- ja sisäseiniin muhamettilaiset ovat kirjoittaneet;"Ettei Jumalalla ole Poikaa!" Eli kirjoitukset käyvät tuossa toteen, eli muhamettilaisuus eli islam on Antikristus, joka Raamatuissa on ilmoitettu tulevan maailmaan!!!
Voi vain kysellä, pelastuvatko ne antikristuksen joukotkin!
"Joka uskoo Jeesuksen olevan Jumalan Pojan, sillä on elämä, mutta joka ei usko Jeesusta Jumalan Pojaksi, sillä ei ole elämää!" Raamattu
"Jumala loi kaiken Jeesukseen Kristukseen ja kaikki kuoli Golgatalla, Jeesus nousi ylös synnittömänä ylös kuoliesta ensimmäisenä kuolleista ylösnousseista ja astui taivaaseen ja lähetti opettuslapsille Pyhän Hengen! Pyhä Henki laskeutui Jeesuksen lupausten jälkeen Jerusalemiin Ensimmisenä Helluntaina ja alkoi saarnavirka Jeesuksen käskemänä ja sitä tehden Pyhän Hengen saarnavirka on jatkunut vuosisadasta toiseen! Joka uskoo Jeesukseen, saa syntinsä anteeksi ja uudestisyntyy ja saa Pyhän Hengen ja liittyy Kristilliseen Seurakuntaan!
Lue vaikka Apostolien tekojen alusta!!! Ja siellä oli paljon todistajia todistamassa tuota!
"Jeesus tuli pelastamaan, ei tuhoamaan!"
"Evankeliumi julistettava rauhassa rauhaa pitäville!"
"Usko Jeesukseen, niin sinä pelastut autuuteen!" Raamattu
Jeesus pelastaa!
Kristinusko on Jeesuksen lähettämän Pyhän Hengen saarnaviralla syntynyt elävä kristillisyys! Jeesus käski julistaa Evankeliumia maailman loppuun asti!
Uusi Testamentti tarkoittaa niillä, jotka eivät tunnusta Jeesusta Jumalan Pojaksi JUUTALAISIA!
Islamia ollut vielä olemassakaan.
TÖKS! TÖKS! TÖKS! TÖKS! TÖKS!