Markka takaisin Suomelle!

allekirjoittakaa

7

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Herätyys

      Niin; onhan Suomen kansalaisilla kaikki mahdollisuudet ja oikeus alkaa elämään ja toimimaan kaikille, ja kaikelle Luojan hyväksemme luomalle hyväksi, Oikeasti Laillisesti, = Itse kaiken Luoja ja Omistaja, kaiken elämän Antaja ja Yllä pitäjä Jumalan Luvallisesti. = Raamatun UT. Kirtsuksen Jeesuksen ja / apostolisensa opetusten ja ohjeiden mukaisesti ja perustalta, = Oikeasti Kristillisesti. Ihan Lain / Laillisuuden täyttymyksen, = Krist. Rakkaus, joka ei ole kenellekään pahaksi, mukaisesti.

      On vain jokaisesta itsestään kiinni, sillä; että haluaako vai ei, alkaa elämään ja toimimaan / vaikuttamaan kaikille hyväksi Laillisesti, kaikkia kohtaa Oikeuden mukaisesti / kaikkiin nähden puolueettomasti, vain kaikille ja kaikelle Luojan hyväksemme luomalle hyväksi tavalla, tarkoituksella ja tavoitteella.Sillä kaikessa täydellisyys (kaiken Oikean ja hyväksi olevan täyttymys päämäärä tavoiteella.Sillä; kullekin turvallisen ja turvatun, kaikinpuolisen hyvinvointi elämän ja tulevaisuuden mahdollistavalla ja takaavalla tavalla.
      Edellyttää vain näin Oikein eläviksi ja toimiviksi, paikkakunnittain ja alueittain, kansakunnan laajuisesti Raamatun UT opetusten mukaisesti ja perustalle yhdeksi, yhtä oleviksi ja kaikessa yhtä pitäviksi yhdistymistä, yhdeksi jäsenistö verkostoksi järjestäytymisen.

      Mikä ketäkin estää llähtemästä / yhtymästä tälle kaikessa täydellisyys päämäärä, Jumalan valtakunta yhteys / yhtenäisyyden Raamatun UT mukaisuudessa / Kristuksessa Jeesuksessa mahollistavalle Lailliselle, kaikille hyväksi Oikein elämisen ja toimimisen / vaikuttamisen vaihtoehto tielle. Kaikki mahdollisuudet kuitenkin on.

      Jeesuksen nimessä... muistuttaen ja valistaen. vähäinen, Totuudessa pysyvä ja mukaisesti jo elävä ja toimiva, tähän em. mukaiseen yhteyteen ja yhteistyöhön kutsuttu / armoitettu palvelijansa ja seuraajansa. Niitä muita tähän kutsuttuja ja haluavia etsivä.

    • UneliasEspoossa

      Ollaan nyt kunnolla takapajuisia ja siirrytään takaisin oravannahkoihin.

      • Muistuttaen

        Sekin olisi paljon parempi ja turvallisempi vaihtoehto, kuin se 666 saata nan tunnukselle, käteen tai otsaan merkki / tunnuksella tuomiokseen vihkiytyminen, ja sillä, tililtä tilille ilman näkyvää maksuvälinettä osto ja myynti. Joka aika edessänne, jo hyvin lähellä on. Valmiudet siihen jo on.

        Sille vaihtoehtokin kun on, se kaikille hyväksi Raamatun UT, Kristuksen Jeesuksen ja / apostolisensa Totuuteen perustuvien ja mukaisten opetusten ja ohjeiden mukainen ja perustuva.

        Herätykseksi.


    • Simelius

      Tuntuu että Suomi on viimeisenä eroamassa eurosta. Se näkyy seisovan sen rinnalla maailman tappiin.

      • Herätyys

        Eihän koko suomen tarvitse siitä erota, Vain niiden jotka haluavat sanoutua IRTI tästä pahan vallassa olevan, saata naa tuomiokseen palvelevan maailman / ihmiskunnan laittomasti, Jumalan Sanan vastaisesti touhuista ja politiikasta, joka ovat kutsutut elämään ja toimimaan kaikille hyväksi, Kristuksen Jeesuksen kirkkaudeksi ja kunniaksi, maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi riittävällä tavalla, Hänen apostolisia seurakuntiaan / sitä Jumalan valtakunta yhteyden / yhtenäisyyden jokaista jäsentään myöden Raamatun UT mukaisuudessa / Hänessä mahdollistavaa Krist. vaihtoehtoa rakentaviksi. Sitä ihan Lain / Laillisuuden täyttymyksen, = Kirst. Rakkaus, joka ei ole kenellekään pahaksi mukaisesti ja perustalta toimivaa. Sitä kullekin tälle tielle niillä kaikille hyväksi ehdoilla lähtevää / yhtyvää myöden turvallisen ja turvatun, kaikinpuolisen hyvinvointi elämän ja tulevaisuuden mahdollistavaa ja takaavaa. Jota Herra Jeesus kehoitikin uskoviaan ihan ENSIN etsimäänkin. Sanoi sen ohessa kaiken muunkin tarpeellisen tulevan.

        Että mikä se ketäkin estää lähtemästä tälle, kaikessa täydellisyys (kaiken Oikean ja hyväksi olevan täyttymys päämäärä tielle, sitä pelastukseksi Krist. vaihtoehtoa. ns. "Nooan arkkia" (vertaus) rakentavalle tielle? Kun kerran KAIKKI mahollisuudet siihen on.

        Jeesuksen nimessä... muituttaen ja valistaen. vähäinen, Totuudessa pysyvä ja mukaisesti elävä ja toimiva, tähän em. mukaiseen Krist. yhteyteen ja yhteistyöhön kutsuttu / armoitettu palvelijansa ja seuraajansa.


    • Herätyys

      Ei taida löytyä tältä ketään joka edes haluaisia eurosta ja sen eu vallan alaisuudesta irti. Elämään ja toimimaan kaikille hyväksi vasta Oikeasti Laillisesti, = Kaikille Luvallisella tavalla, kaikkia kohtaan Totuuteen perustuvan Oikeuden mukaisesti. Jota on, nyt kun eletään tätä Kristuksen Jeesuksen ihmiskunnalle ansaitseman UUDEN liiton / testamentin, Jumalan ARMON aikakautta, jo vuotta 2016 alkua. Vaikkakin jo tämän Jumalan ARMON aikakauden viimeisen sukupolven LOPUN aikaa!! Ennen sitä hirmuiseksi maailman LOPUKSI! Lopullisen hirvittävän tuomion alkamista!! Jolta vain ne pelastuu jotka alkavat / yhtyvät rakentamaan sitä pelastukseksi Krist. vaihtoehtoa.

      Vielä eivät ole olleet edes millään tavalla kiinnostuneita, siitä kaikille hyväksi pelastukseksi Krist. vaihtoehtoa rakentamaan alkamisesta / yhtymisestä. Ettei kävisi kuin niille Nooan aikaisille, jotka heräsivät ja kiinnostuivat siitä pelastukseksi vaihtoehdosta Noon arkista liian myöhään, siksi saivat sen, kukin syystään tuomionsa siinä silloiselle pahan valtaan antautuneelle / taipuneelle ihmiskunnalle maailmansa lopuksi vedenpaisumuksessa.

      Jolta vain ne Nooan arkkia rakentamaan yhtneet yht. 8 vanhurskasta ihmistä pelastui, siinä rakentamassaan pelastukseksi vaihtoehdossa, Nooan arkissa.

    • Herätyys

      Mihinköhän tämän viestiketjun aloittaja on kadonnut, kun ei ole kiinnostunt aloituksestaan ja sen tarkoituksesta, asiallisesti / rakentavasti keskustelemaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      157
      7125
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      614
      2608
    3. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      48
      1878
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      114
      1451
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      90
      1335
    6. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      71
      1137
    7. Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain

      muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.
      Tuusniemi
      27
      1129
    8. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      63
      1103
    9. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      48
      1075
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      69
      1017
    Aihe