Faktaa kiitos, man oilin edustajat!
Välillä tuntuu, että toi/noi man oilin lässyttäjät ovat firman edustajia / jakelijoita jotka louskuttavat omiaan.
Vanha propaganda markkinoinnin teho perustuu toistoon, epä tosi muuttuu pikkuhiljaa todeksi, kun riittävän monta kertaa toistetaan.
Eli minkä testin se on voittanut, mitä merkkejä kisassa, millä kaikilla nimillä tätä markkinoidaan.
JA LOPETTAKAA SAA....NA SE JANKUTTAMINEN ILMAN FAKTAA, TÄMÄ EI OLE MIKÄÄN MAINOSPALSTA...
MAN OIL lopettakaa mainonta tällä palstalla
21
1329
Vastaukset
- öljytietäjä
Kyllä nim.ProOil kirjoittaa asiaa!!
- oilcan
Voiko Mann-filtteriä pitää Framilla?
- Framoil
Yes
- ProOileituotemerkki
Huomaa hyvin, miten piikki osui lihaan. Ui ui,, taisi olla koko firman väki näillä palstoilla julistamassa omaa evankeliumiaan öljynsä autuaaksitekevistä synteettisistä ominaisuuksista joista ei ole faktan faktaa koko mailmasta.
Jos autobild jotain höpissyt, niin ei se ole mitään faktaa, venäjältä löytyi pikku testi jossa kylmä ominaisuuksille "heristettiin nyrkkiä"
EN IKINÄ TULE OSTAMAAN KO. YRITYKSEN TUOTTEITA, VAIKKA PARANTAISIVAT SYÖVÄN!!!
SAMAA SUOSITTELEN MUILLEKKIN, SIITÄ SYYSTÄ, ETTÄ JOKU LOBBAA JATKUVALLA PAKKO SYÖTÖLLÄ TÄÄLLÄ ÖLJYSTÄÄN HUHUJA...
Tahallaan kirjoitan öljyn nimen väärin, etteivät hyödy google haku optimoinnilla, ha!
Saman laista on manol miesten jutut, kuin edes menneen Taunon, tosin Tauno oli aikaansa edellä markkinoinnin suhteen, meni vaan ehkä liian pitkälle.
Hauska nähdä mitä käärmeöljy "Manol formula" miehet seuraavaksi, kun, niin otti siipeensä, kun juoni tuotiin julki? - Mannol-LaatuaEdullisesti
Täyssynteettinen Teboil Diamond 5W-40 häviää Mannol Extreme 5W-40 vetykrakatulle mineraaliöljylle. Mannol luokitukset ja viskositeettialue on Diamondia parempi.
Mannol.... http://www.ebay.de/itm/20-4x5-Liter-MANNOL-SAE-5W-40-Extreme-Motorenol-/321613466250?hash=item4ae1a80a8a:g:G5cAAOSwkNZUiDWi
Öljykaupassa oli korkeat katteet. Nyt ei ole enää. Kiitos Mannol ja SCT.- ProOil
Totuuden harha
Runsas toisto on luotettava tapa saada ihmiset uskomaan epätotuuteen, koska tuttuutta ei ole helppo erottaa totuudesta.
Osakin tuttuutta riittää. Esim. lampaan ruumiinlämpö, lampaan ruumiinlämpö, lampaan Lampaan ruumiin lämpö on 40 astetta - ProOil
ProOil kirjoitti:
Totuuden harha
Runsas toisto on luotettava tapa saada ihmiset uskomaan epätotuuteen, koska tuttuutta ei ole helppo erottaa totuudesta.
Osakin tuttuutta riittää. Esim. lampaan ruumiinlämpö, lampaan ruumiinlämpö, lampaan Lampaan ruumiin lämpö on 40 astettaTähän merustuu Man Oil tyyppien jatkuva linkittäminen myynti sivuille!
Ylhäällä oleva "totuuden harha"on markkinointi oppikirjasta, joten voitte päätellä Manoilin tarkoitus periä...
Taaskaan ei tullut faktaa, vaan täysin höpön löpö väite, MO olisi parempi, kuin Tb diamont.
MANOILIN LOBBARI EI PYSTY ARGUMENTOIMAAN FAKTALLA ELI VERTAAMALLA SAATAVILLA OLEVILLA TIEDOILLA, AINOASTAAN TOITOTTAA MANTRAANSA TARKOITUKSWLLA SAADA TEIDÄT OSTAMAAN TUOTETTAAN, ÄÄNESTÄKÄÄ "JALOILLA"!
MANÖL PAREMI, MANÅL PARAS, PAÅ ÖLJY, LAMAS VIRTSA PESEE, KAIKKI ÖLJY, MANOI SHEIKIN VALINTA, HALPA ÖLJY, MÖLÄ ÖLÄ, ÖLJY HYVÄ, MANOIL PA - ProOil
Totuus paljastui Mannol on mineraali öljystä jalostettua öljyä!
- Mannol-LaatuaEdullisesti
Audeihin ja Skodiin sopii tämä OSASYNTEETTINEN öljy.
http://www.ebay.de/itm/3-90-1L-20-LITER-MANNOL-ENERGY-COMBI-LL-5W-30-MOTOROL-LONGLIFE-3-VW-AUDI-BMW-/381141754760
https://panjiva.com/Uab-Sct-Lubricants/4320715- MASLA
Mannoil on edullista... Ja hyvää... 2 vertailuvoittoa SAKSASSA...
Baltit on aina osanneet öljyt. Siksi parhaat öljyt tuli Neuvostoliitossa sieltä.
https://www.youtube.com/watch?v=9Q8PcPPznv4
- Mannol-Mobil
VERTAA ÖLJYJÄ!!
http://www.lubrizol.com/apps/relperftool/pc.html Mobil ja Mannol käyttää Lubrizol formulaa. - Mannol-Mobil
RASKAS KALUSTO!!
http://www.lubrizol.com/apps/relperftool/hd.html Mobil ja Mannol......Lubrizol.. - Dexos2
Käytännössä samaa tavaraa..Miksi lihottaa suomalaisia lehmiä, kun netistä tai Puuilosta saa halvalla taatusti hyvää tavaraa.
Luokitukset ratkaisee.
Olen ollut tyytyväinen Puuilon GM-öljyyn. Sen luokitukset on kunnossa ja hinta 5l 19.90€.- ProOil
Luuloon perustuva tunne on hyvä, öljy joka juuri ja juuri täyttää jokin luokituksen vaatimukset ja saa aikaan tyytyväisyyden tunteen, tätä vahvistaa fakta, että kone ei hajonnut.
On olemassa myös useita öljyjä jotka ylittävät reilusti vaaditut luokitukset, antaen koneelle paremman suojan yms.
Itse kiinnitän huomiota öljyä valitessa omiin koneisiini öljyistä saataviin spekseihin, että löytyy pelivaraa, sillä jotkut merkit itsenkin myöntävät öljyjensä sisällön vaihtelevan esim viskoosin suhteen a keksineet hauskoja sanoja kuten "tyypillinen" tai jotkut ovat suoraselkäisiä ja antavat vaihtelu välin.
Toinen merkittävä tekiä on öljyn TBN luku joka antaa viitteitä öljyn tulevasta elinkaaresta sekä siitä, että yritetty saada aikaiseksi moottoria suojaava lisäainepaketti. Perus öljy itsessään ei riitä voitelemaan, pesemään ja suojaamaan konetta.
Kolmas viskoosi indexi numero, kertoo myös öljyn laadusta, mitä suurempi sen parempi.
Neljäntenä hinta. Itse ajoin viimeksi n.30 000km öljyn kustannus 11 l 110€ jaettuna ajoilla on 0.0037 ct / km jos olisin ostanut HALPAA olisi mennyt näin 11l 43,93€ 0.0015 / km.
Itse en osaa nähdä tässä tätä säästöä elinkaari ajattelulla ja suhteutettuna autoilun muihin kustannuksiin vaikka polttoaineeseen. Lukema on niin pieni ettei sitä rahana käsitä joten kerrotaan hinnan säästö 100, niin saadaan ymmärrettävä rahallinen arvo eli öljyn säästö 0,22€ sadalla kilometrillä ostamalla kaikkein halvinta vs keskihintaiseen.
Autoilussa on mahdollista säästää järkevimmissä paikoissa, kun moottorin suojauksessa faktaan perustuvan laadukkaan ilmansuodattimen, öljysuodattimen ja öljyn käytössä! - MasterOil
Noinhan se pääsääntöisesti menee.
TBN:n kanssa täytyy siinä mielessä olla tarkkana, että sehän valitaan käytetyn polttoaineen mukaan. TBN:ää voi olla liikaa. Esim. voimalaitoksista on esimerkkejä kun polttoaineen rikkipitoisuus on laskenut, mutta jatkettu saman öljyn käyttöä, ylimäärä lisäaineistus on alkanut reagoida esim. veden kanssa muodostaen kovia kuluttavia kiteitä. Kone ollut entinen alta aikayksikön.
Laivamoottorithan tunnetusti käyttävät hyvin rikkipitoista polttoainetta, jonka palamisessa syntyy paljon happamia yhdisteitä. Näissä TBN yleensä on siellä 50 korvilla tai yli.
Mutta sama se on kaikessa. Ei ole hyvä jos on liian vähän, mutta ei ole hyvä jos on liikaa.
Toinen hyvä esimerkki on jähmepistealentajat. Tiettyyn rajaan asti jähmepiste laskee, mutta sitten se alkaakin nousemaan jos vaan jatkat lisäämistä.
Kolmas hyvä esimerkki sinkkiditiofosfaatti-yhdisteet (ZDDP). Sama homma johonkin asti ylimäärä parantaa kulumissuojaa, sen jälkeen parannat ainoastaan lisäainereserviä, et kulumisensuojaa.
- TM-TEBOIL-TM
Mannol öljy hakkaa Teboilin öljyt. Teboili rahastaa.
- Balttiöljy-Mannol
Teboil-Rahastaa! Käytä Balttiöljyjä. Baltit luottaa Natoon ja osaamiseen.
- kurapöksy
Mannol on perseestä.Käyttävät Nilsiän öljysheikin salaista reseptiä öljyn valmistuksessa.Siitä nimikin Mannol=Mann-oil.Myös öljynjalostuksessa palkkaavat paljon mustalais työvoimaa,mikä on vaikuttanut myös nimeen Mannol=Mannen oili,eli öljy.
- TM-testattuaTB-kuraa
Teboil ryssii jäteöljyjä. Haminassa pierukaasu haisee.
- Anonyymi
Olisiko myydä pullo sairaudet parantavaa alkuperäistä manoil pulloa, pieni pullo riittää, mutta tekstit tulee olla tallella, ettei sekoita muihin hyllyllä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831579Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä721390Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2271354Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2311291Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121100Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041059Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1341029Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi65973- 89960
- 11941