Lukekaa Soinin mokia!

Niin saatte nauraa!
Niin jos naurattaa enää takinkääntäjän, puoluediktaattorin mokat?
1483
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Yleensä Soinin ja persujen mokiin vain viitataan puolivillaisesti uutisten pohjalta, mutta kuinka moni on oikeasti edes lukenut mokia sellaisenaan?

Kannattaa todellakin lukea. Sitten vasta voi kritisoida, kun on lukenut läpi kaikki mokat (jos on enää mahdollista). Eihän mamujakaan lukematta voi tuomita, pelkän kannen perusteella, paitsi kaikki äärifanaattiset Suvakit, höhhöh...

Äänestä
  • Niin perussuomalaiset on jo lyhyellä hallituskaudella osoittanut sen, että ollaan täydellisiä poliittisia-pässejä.
    Kaikki periaatteet myydään hallituspaikasta ja ollaan valmiit mihin vain.
    Ennen Soini räksytti eduskunnassa kuin sekarotuinen rakki, mutta nyt on Timo pieni lihava puudeli. Voi hellalettas miten söpö

    Äänestä

Mestarin mokia lukiessa ei voi muuta kuin ihastella Totuutta huokaillen ja tehden kumarruseleitä lattiaan. Kaikki kriitikkouskin kaikkoaa niitä lukiessa edes hetkeksi. On se hyvä, että sentään jossain on järkevääkin oikeaa asiaa vielä, eikä vain homoruotsalaisakateemikko-Suvakkien fasistisaarnoja ääriaiheista.

Äänestä

Timon linja tuntuu olevan hyssyttely nykyään. Kaikki mistä ennen puhui tuntuu unohtuneen välittömästi hallituksessa. Jos politiikka on tätä niin en äänestä enää koskaan !.

Äänestä

Täytyy valittaen todeta, että ei paljoa naurata Soinin ja persujen kärkiryhmän puuhat. Yllättävän rauhallisesti ovat persut paikallistasolla ottaneet tuon sakin kusetuksen. Seuraavissa vaaleissa varmasti näkyy "kansan luottamus" tuohon keskenään riitelevään sensuroivaan paskasakkiin.

Äänestä

EI PIDÄ ÄÄNESTÄÄ VENNAMOLAISTA VAAN HALLA-AHOLAISTA

on tärkeää, että vaaleissa äänestetään mamutusvastaisia monikultturisminvastustajia ei pelkästään tuttavaa perussuomalaista

ensi vaalit ovat KUNTAVAALIT 2017 ja silloin voi äänestää myös kuntaan sitoutumatonta JOS TÄMÄ ON JOKU KOVA KARJU JOKA PÄÄSEE LÄPI
SOINI SAA HEIKON VAALITULOKSEN ITSELLEEN JA KATSOTAAN MITÄ SANOO MAMUTUKSESTA

/// MAKSUTON SIIRTOLAISKRIISI-KIRJA, LATAA
http://www.suomenperusta.fi/wp-content/uploads/2015/11/Siirtolaiskriisi-puheenvuoroja-muuttoliikkeen-syistä-ja-seurauksista-pdf.pdf

/// KUUNTELE VIDEOT
Valt kand. SIMON ELO, dosentti, yliopistolehtori ARTO LUUKKANEN, fil. maisteri SIMO GRÖNROOS
https://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/ht4ve19e
https://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/2umm7goq

/// LUE TILAISUUDESTA
https://www.suomenuutiset.fi/aarimaisen-synkka-arvio-kaikki-leikkaukset-turhia-jos-turvapaikkakriisia-ei-hoideta/
https://www.suomenuutiset.fi/kirjajulkistuksessa-keinoja-turvapaikkakriisiin-ja-sapiskaa-kansalaisia-kasvattavalle-medialle/

Suomen Perusta -ajatuspajan aamuseminaarissa julkistettiin tänään siirtolaiskriisiin pureutuva pamfletti. Dosentti Arto Luukkanen, ajatuspajan toiminnanjohtaja Simo Grönroos ja kansanedustaja Simon Elo kävivät kirjan teemoja läpi Ostrobotnian kokoustilassa Helsingissä.

Ajatuspaja Suomen Perustan toiminnanjohtaja Simo Grönroos arvioi tänään Siirtolaiskriisi-kirjan julkistustilaisuudessa, että mikäli maahanmuuttoasioita ei saada kuntoon, maan budjetin tasapainotusyritykset ovat turhia. – Maan hallitus yrittää tasapainottaa budjettia ja vähentää kuluja. Tämä on aivan turhaa, jos tulijamäärät pysyvät tällaisina ja maahanmuuttoasioita ei saada kuntoon. Humanitaarinen maahanmuutto maksaa Suomen julkiselle taloudelle niin paljon, Grönroos kertoi tilaisuudessa.

//////////////////////////////////////////

MAAHANMUUTTO TUHOAA LUOTTAMUSYHTEISKUNNAN SOSIAALISEN PÄÄOMAN JA KANSANKUNNAN KOHEESION, MITÄ MONIETNISEMPI YHTEISKUNTA SITÄ VÄHEMMÄN IHMISET LUOTTAVAT TOISIINSA JA SITÄ VÄHEMMÄN OSALLISTUVAT YHTEISIIN ASIOIHIN. Sosiaalisen pääoman rikkoutuminen ja monikulttuurinen yhteiskunta aiheuttaa lopulta etnisiä konflikteja aivan kuin Palestiinassa tai rotumellakat USA:ssa. Monikulttuurisuus sisältää kaksinaismoraalin, monietniset yhteiskunnat ovat tuhoutumassa, esim. monikulttuurinen Irak, jossa on kurdeja, sunneja ja shiioja. Afrikka on täynnä monikulttuurisuutta, jossa heimot eivät tule toimeen keskenään.

YLE, HESARI JA SPR PYRKIVÄT KASVATTAMAAN SUOMALAISIA MAMUJEN JA MATUJEN HYYSÄREIKSI. HELLA WUOLIJOEN KOMMUNISTIPROPAGANDA JA REPORADION AIKA ON PALANNUT KESÄSTÄ 2015 ALKAEN. Hieno juttu jos tänne tulee ihmisiä elätettäväksi jauhavat SPR, Yle ja Hesari propagandassaan.

Äänestä
  • Olet ylivertaisesti pöljin kaveri halla pula-ahon änestäjä 45, mutta se sinulle suodaan
    syy löytyy aina muualta ja ei huomata, että perust on pöljien kerho
    Oikein paskamaista joulun odotusta sinulle

    Äänestä

Mutta Hyvä Toveri !
Puoluejohtajamme, korkeimmanneuvoston puhemies, Paavin varamies, Toveri ,Isä Timo on koko maailmankaikkeuden ylivertaisesti arvostetuin politiikko.
Jopa Marssin vihreät miehet ihmettelevät sitä älyn ja tietoisuuden osaamista
mikä meidän Timolla on.
On hienoa kuulua perussuomalaisen perheeseen.

Äänestä

Soinin kaltaista härskiä poliittista petturia ei olla Suomessa vielä ennen nähty.

Äänestä
  • Miksi meidän Timo on kritiikin kohteena?
    Laitan tähän luettelon tärkeistä sioista, mitkä Soini on aikaan saanut.
    Ole hyvä;
    1 ) noh ?
    2 ) uh ?
    3) öh ?
    4) puh ?
    5 ) häh ?
    6 ) no
    7 ) voi ?
    8 ) yh ?
    9 ) öyh ?
    10 ) ?
    Ja tätä luetteloa kun katselet ni asenteesi muuttuu.

    Äänestä

  • TimonNähnyt kirjoitti:

    Miksi meidän Timo on kritiikin kohteena?
    Laitan tähän luettelon tärkeistä sioista, mitkä Soini on aikaan saanut.
    Ole hyvä;
    1 ) noh ?
    2 ) uh ?
    3) öh ?
    4) puh ?
    5 ) häh ?
    6 ) no
    7 ) voi ?
    8 ) yh ?
    9 ) öyh ?
    10 ) ?
    Ja tätä luetteloa kun katselet ni asenteesi muuttuu.

    Tuossa on kaikki se minkä perusuomalainen puolue on historian aikana politiikassa saavuttanut.
    No säätiö on sitten toinen asia.

    Äänestä

Kai tiesit jo senkin, että kuu on Timpan veli !!!

Äänestä

Soini yllistää paavin suuntaan ja hierasee kuuluvasti. "FHUUUHTS"

Turvetuloa kokoukseen kakki puolueen jäsenet!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AhdasMieli kirjoitti:

Niin saatte nauraa!
Niin jos naurattaa enää takinkääntäjän, puoluediktaattorin mokat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu