Kuningas on näköjään määrännyt, että SUomen perustuslakia ei voi koskaan enää muuttaa. Myöskään ei voi sellaisia lakeja säätää ja setuksia asettaa, jotka loukkaavat kuningasta, sen hovia ja rälssejä.
Suomen mahdollisuudet kehittyä ovat siis sinetöidyt pysyviin ja muuttumattomiin lakeihin.
Tältä se näyttää kun lukee näitä surujen kirjoituksia. Historia tulee kertomaan kuinka siinä kaikessa kävi.
Suomen mahdollisuudet kehittyä ovat siis sinetöidyt pysyviin ja muuttumattomiin lakeihin.
Tältä se näyttää kun lukee näitä surujen kirjoituksia. Historia tulee kertomaan kuinka siinä kaikessa kävi.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei näistä asioista kuningas päätä, vaan eduskunta.
Tämän asian tajuaminen on nettifennolle ylivoimaista: Nettifenno luulee, että perustuslaki muutetaan huutoäänestyksellä.
Kielilait ovat surujen tekemiä!
Niin sanoi Vasemmistoliiton entinen puheenjohtaja Claes Anderssonkin.
minun tietääseni ei meillä ole kuningasta ja peruslain voi muuttaa jos se ei ole kansan hyväksi, niin yksinkertaiste se on!!
Perustuslaki on kansan hyväksi, jos se turvaa vähemmistön oikeudet. Siinä ei kysytä, pahoittaako neffe tai minä mielensä tällaisesta laista. Monet lait eivät ole neffen tai minun hyväksi, mutta ne ovat silti hyviä lakeja.
Huomatkaa kuinka taas nettisveko puhuu vähemmistöstä YKSIKKÖMUODOSSA!
Ihan kuin maassamme olisi vain yksi vähemmistö!? Hyvin paljastavaa!