Mihin tulenpolttavaan kysymykseen

Toivoisit vastausta siltä henkilöltä juuri nyt, johon olet ihastunut/ rakastunut?
38372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 38

Vanhimmat

Onko sinulle välttämätöntä, että soitan sinulle ensiksi?

Äänestä
  • Jos olis mulle, kyllä.

    Äänestä

Olenko sinulle vain pelkkä kukkanen, kukkanen johon rakkaus kukoistaa ja sitten lakastuu???Tahtoisin niin ikuisuuteen kestävän suhteen

Äänestä

Ensiksi pitäisi tämä parisuhdestatus selvittää.

Äänestä
  • Samalla linjalla. Onko rouva vai eikö ole rouvaa.

    Äänestä

Miten paljon pahaa teit jo ennen kuin minä tulin sinne? En vastausta saa enkä haluakaan kuulla tiedän sen itsekin PALJON

Äänestä
  • onkohan tämäkin nyt sitä vaan mitä kaikkea negatiivista oot kuullut muilta? Niinhän se menee yllättävän useasti kun aletaan puhumaan selän takana.

    Äänestä

  • Susta kun ei vaan kuulee mitään hyvää..et vähemmästäkin vaikuttaa ja horjuttaa sun uskottavuutta mies! Ja sä tykkäät kun puhutaan oli se sit hyvää tai pahaa. Kuhan saat olla tän kylän puheenaihe ja naisten suosiossa

    Äänestä

Haluaisin tietää, haluaako hän jakaa kanssani loppuelämän, hyvässä ja ei-niin- hyvässä.

Äänestä
  • Kyllä haluamme, me haluamme..

    Äänestä

Oletko esiharkintavaiheessa vai mikä siinä kestää?

Äänestä

Oletko feikannut täällä ikäsi yms jutut?

Äänestä

Milloin vastaat irl esittämiini syytöksiin ?

Äänestä

Eiköhän kaikki liene jo selvää.

Äänestä

Oletko onnellinen hänen kanssaan?
Saatko häneltä hellyytä ja tunnetko samaa intohimoa mitä meillä oli...?

Äänestä
  • Ei mulla ole ketään. Ja en tuu ikinä tuntemaan samaa muiden kans. En hellyyttä en seksiä..

    Äänestä

  • niinkuinetsäkään kirjoitti:

    Ei mulla ole ketään. Ja en tuu ikinä tuntemaan samaa muiden kans. En hellyyttä en seksiä..

    Sulla ei, mut hänellä on.

    Äänestä

  • Voisitko laittaa jonkun vinkin itsestäsi ja siitä ketä kaipaat? Vaikka sellaisen jonka vain te kaksi tiedätte. Täällä kun on niin paljon noita J ihmisiä.

    Äänestä

  • Keneltäkysyt kirjoitti:

    Voisitko laittaa jonkun vinkin itsestäsi ja siitä ketä kaipaat? Vaikka sellaisen jonka vain te kaksi tiedätte. Täällä kun on niin paljon noita J ihmisiä.

    Ei se hyödytä mitään vaikka laittain koko nimeni ja hänen nimensä

    Äänestä

Kävin katsomassa kuviasi...miksi sinun pitää olla niin paljon? Miksei minulle kelpaa muu? Olet ihana.

Äänestä

Vastausta. Toivon että hän antaisi kaikessa hiljaisuudessa anteeksi ja jatkaisi elämäänsä omana itsenään ja löytäisi onnen :)

Äänestä

Nähdäänkö me vielä?

Äänestä
  • Tuli kyllä toinenkin mieleen, haluutko mun tekevän asioille jotain irl?

    Äänestä

Ei minulla ole kysyttävää. Sain siihen tärkeimpään hyvin selkeän vastauksen irl.
n->m

Äänestä

Jos tarjoan torstaina kahvin, juotko sen omien kavereiden kanssa vai mun kanssa?

Äänestä
  • Sinun tietenkin. Paitsi

    Äänestä

Tiesitkö että oot ainut mies joka on saanu mut tuntemaan itseni naiseksi? Sulan sun vahvoille käsivarsille ja kuumaan syliin <<3

Äänestä

Onko se täysin poissuljettu vaihtoehto muuttaa? Yksi sinulle tärkeä ihminen saa minut voimaan todella pahoin. Mikään ei ikinä tule muuttamaan sitä tosiasiaa. Olen muuten jättänyt sen yhden asian, josta halusit minun luopuvan.

Äänestä

Lähtisitkö kanssani erääseen paikkaan, jossa voisimme keskustella kaikesta aivan rauhassa?

Äänestä

Odotan irl vastausta. :) Ei hän täällä vastaa.

Äänestä

Haluaisin tietää miksi hän teki niin kuin teki, täysin yllättäen veti maton jalkojen alta. En usko että koskaan saan vastausta. Se satuttaa vähintäänkin yhtä paljon kuin itse teko. En koskaan edes kertonut tunteistani. Ehkä hän aavisti, ja siksi? Ehkä hänkin tunsi samoin? En halua enää koskaan tavata häntä, vaikka ikävä tulee.

Äänestä

Kysyisin että huolisitko minut jos eroaisin? n->m

Äänestä

Olitko sittenkin kiinnostunut, ja jos olit niin miksi tämä meni näin vaikeaksi? Eikö kahden kesken olisi helpompi tavata ja tutustua?

Äänestä

Huolitko minut nyt.. kaiken tämän jälkeen?

Äänestä
  • Kyllä huolin, tahdon!

    Äänestä

  • Tuohon voisi esittää vastakysymyksen:

    Äänestä

Miehelle Helsinkiin: nähdäänkö me enää koskaan? Sua ei ole näkynyt koko syksynä, ja silti pyörit mielessäni koko ajan.

Äänestä

Miksi kaikki meni pieleen? Hän kyllästyi sitä mukaan kuin minä rakastuin, vaikka sanoi muuta. Miksi piti mua mukana näin kauan vaikka tiesi että välitän?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sunnuntaikyssäri kirjoitti:

Toivoisit vastausta siltä henkilöltä juuri nyt, johon olet ihastunut/ rakastunut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu