Onkohan kaikki mennyt oikein sunnuntaina, hirvijahtia rantatiellä talojen takapihoilla. Eikös laki vaadi jonkun suojaetäisyyden asutukseen?
Hirvenmetsästystä keskustassa
52
1128
Vastaukset
- rins
olisivatko ettineet villisikaa?
- Vihainen88
Painukaa viherpiiperöt johki muualle valittamaa jos vähänki lähempänä ollu nii kauhea haloo!!!!
- parenpaakäytöstä
Taidat itse olla öykkäripiipertäjä.
- asemamiäs
joo, villisikaa on ettitty ja eilen oltiinkin jäljillä
- rins
Haapaloukonko takana? Eikö löytyny?
- Anonyymi
Oliko röyhkiä asialla?
- Lasilasi
Ei ne varmaa teidä lasinalla ole ollut?
- Omalakiko
Kyllähän se on sunnuntaina hirvijahtia ollut. Mutta asialla tainnut olla sellainen porukka jolla omat säännöt!
- 357XL
Kunhan ei taloa kohti ammu niin hyvä!
- eivätvarmaanedesosu
Onhan täälä korpia vaikka kuinka, mitä ne juntit sinne tukkii tussariensa kans. :D
- Pianonjoulu
Olisiko nyt kuitenkin ollut vain kyydistä pudonnut pukki, joka poroa tonttujen kanssa yritti tavoittaa?
- olisko
No nyt kaverilla mielikuvitusta.
- Kompassihukassa
Ei kai se väärin oo jos hirvi takapihalla juoksentelee. Se kun ei niin aina tiedä omia ja muitten rajoja.
- Oranssi-omena
Joo, ei sen hirven tarvitsekaan tietää, mutta metsästäjän täytyy!!
- etheyae5
Yksi hirvi-isäntä kehuu nähneensä hirven jolla oli keltainen heijastinliivi. Yritti ampua muttei osunu. Toinen samaan porukkaan kuuluva pysäytteli autojakin rantatiellä, kun oli jahti käynnis. Omistavat vissiin koko maailman.
- pianonjoulu
täähä o yhtä paskanjauhantaa
- Hallisenlampi
Kaiken kaikkiaan huonosti hoidettu jahti . Kuulemma vielä toisen hirviporukan alueella olivat luvatta.
- tarkkaavaisuutta
Melkoisia suhareita.
- Sakeeta
Toivottavasti sanktiot oikean suuruiset, pitäiskö poliisien vähän jututtaa jos sitten järki lisääntyis.
- outoatouhua
Sanktiot mistä?
- Noloamuttaeirikosta
Eiköhän se ole seuran sisäinen asia puuttua tuohon toisen seurueen alueelle menemiseen. Toinen asia on jos lakia olisi rikottu eli metsästetty liian lähellä asutusta siis 150 metriä lähempänä. Hirvet ja koirathan on lähempänä läyneet mutta ei kait miehet sentään passissa olleet liian lähellä? Toki siellä oli ajeltu talojen pihoissa ja jotain muutakin häiriötä ollut mutta ei kuitenkaan lakia oltu rikottu?
- vjhgnfxdb
Joo varmaan. Mutta keinot vähissä. Voihan sitä yrittää soittaa ja vittuulla molemmin puolin, muuta ei oikeen voi Suomen lakien mukaan tehdä, tuloo muuten ittelle sanktioota.
- Suurinpiirteinselvillä
Onko tästä tapauksesta tulossa lisätietoa?
- Törkiäätouhua
Tuskin, seuran johtokunta käsitellyt asiaa. Mitäs ne tuon porukan johdolle saa, ei mitään. Poliisia siinä olis pitänyt käyttää, silloin selviää onko kaikki mennyt oikein.
- outoatouhua
Ärsyttääkö teitä ku kaikki oliki menny sääntöjen mukaan.
- Suurinpiirteinselvillä
Päinvastoin. Se tässä tilanteessa olisi ihan väärä tunnetila.
- Anonyymi
Sen takîako mä suutun
- uusikatto2015
joo suolatkaa kaikki vaan !
- öykkäri69
Olkaa nyt hiljaa, ei kaikki Nesteellä kerrotut asiat pidä paikkaansa. Hankkikaa elämä
- Törkiää
Poliisi tutkintaan koko asia, ei mitään nesteen juttuja. Näkihän nuo nyt omin silmin, oli sopivasti luntakin että jäljetkin näkyi.
- pikkuparlamentti
Väärin! Nesteeltä kuulee aina totuuden! Hiluksimies ei valehtele!
- etovadude
pikkuparlamentti kirjoitti:
Väärin! Nesteeltä kuulee aina totuuden! Hiluksimies ei valehtele!
Justihi. Jos se äijä lopettaas paskapuhumisen nii ei jäisi ku suu auki.
- Väkivaltainen
Kokeelkas kysyä mitenkä se on toiminut entisen akkansa kanssa... ja taisi eläinlääkärikin antaa lähestymiskiellon! Sellaanen seppä se on.
- stalkkeriseon
Väkivaltainen kirjoitti:
Kokeelkas kysyä mitenkä se on toiminut entisen akkansa kanssa... ja taisi eläinlääkärikin antaa lähestymiskiellon! Sellaanen seppä se on.
Eikai sillä mitää akkaa oo ollu? Tai ehkä omasta mielestänsä, mutta ei akan mielestä. :D
- Väkivaltainen
Puhutaankohan me eri hiluxista... lehmipoika?
- Anonyymi
Väkivaltainen kirjoitti:
Puhutaankohan me eri hiluxista... lehmipoika?
Mistä ku meilä ei oo hiluakaan. Ihan tavallinen etuvasara jolla käudään kaupassa ostos töissä niinku evääksi.
- Anonyymi
Tässä hirviporukassa on äskettäin valta vaihtunut, johtajana ei suvun mies.
- Anonyymi
ONPA RÖYHKEÄÄ.
- Anonyymi
Missä keskustassa hirvestetty?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä keskustassa hirvestetty?
Silloin kun tapahtunut niin kaarankajoen varressa, rantatien länsipuolella hallisenlammen eteläpäässä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Silloin kun tapahtunut niin kaarankajoen varressa, rantatien länsipuolella hallisenlammen eteläpäässä.
Hih hirvittääkö?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hih hirvittääkö?
Hirvittikö?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hirvittikö?
Kukas pöllö siälä keskustas on hirvestäny?
- Anonyymi
Hirvi on hirveä eläin.En viitsi paikkaa sanoa, jossa omakotiasukan valitti, että on pari hirveä puutarhassa. Poliisi tuli ja yritti häätää hirvet, mutta hirvet teki vastarintaa ja pakotti poliisit autoonsa suojaan. Hirvet tuli perässä ja potki autin lamputa hajalle, kiersivät sitten auton taakse ja rikkoivat takalyhdytkin.
Poliiseilla ei ollut muuta mahdollisuutta, kuin ajaa karkuun ja hirvet juoksi perässä.
Villisika on ovelampi, se voi mennä piiloon, vaikka autotalliin. - Anonyymi
EI VOI OLLA TOTTA.
- Anonyymi
Misä tällänen hirvitys?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Misä tällänen hirvitys?
Onko jukka ammuskelu ? Sutinaa
- Anonyymi
Pam pam pam pam pamela
- Anonyymi
Jukka poika älä tyri nyt..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jukka poika älä tyri nyt..
Onko alapää kuvia jaossa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko alapää kuvia jaossa?
Pyyrä suaraa kuvia tältä kunnon mieheltä vai oliko se kunnan mies.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pyyrä suaraa kuvia tältä kunnon mieheltä vai oliko se kunnan mies.
Jukat on nyt tyrinyt..
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1074957Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744281579- 1921146
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111123Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk181044Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861020Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47931- 64931
- 64886
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64826