Käykää katsomassa luterilaisuus palstaa.
Noin siinä käy kun palvoo s...tanaa
Noin siinä käy kun palvoo s...tanaa
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hyi inhottaa tuollaiset viestit mitä ovat laittaneet :( Mut ei auta provosoitua, rakastakaamme heitäkin ja ymmärtäkäämme... jos eivät halua kuulla Sanaa niin olkootta kuulemati. Kaikkia ei voi ihminen pelastaa. :)
Ateisti ei usko saatanaan sen enempää kun jumalaankaan.
Kummatkin sankarit ovat uskovaisen mielikuvitusta.
Täysimittainen infosota menossa, suoranaista vainoamista. Missä raja kulkee? Toki suomi24 on alhainen roskapalsta. Älä lue suomi24 palstoja niin ei väliä.
ateistit ovat hengettömiä tyhjäpäitä,kuka niistä välittää hah.
helpottiko?
Käykää katsomaan ateistien puolella minkä tasoisia aloituksia uskovaiset sinne tehtailee. Pari ensimmäistä sivua ainakin melkein täynnä teidän oksennustanne. Uudistuksen jälkeen ollut sontaa täynnä. Tyhmyys, sivistymättömyys, käytöstavat, tietämättömyys omasta uskonnosta, jne. oikein paistaa lähettiläistänne. Tiedän ettei ole varmaan monen henkilön tekosia, mutta turha teidänkään kyräillä täällä selän takana arvostelemassa, kun ette asioiden puolista ole edes selvillä.
Hei, mä oon jokseenkin varma, että uskova Jeesuksen seuraaja ei trollaa millään sivustolla, joka sellaisena esiintyy, ei uskova ole, se on varmaa.
Tuollaiset voi siis ohittaa kommentoimatta, olen pyrkinyt ilmoitamaan kaikenlaiset herjaavat viestit ylläpidolle, kuten tuon eilisenkin ja aamulla ne oli poistettu.
Samalla tavalla kannattaa myös ateistien tehdä, mielummin, kuin osallistua herjaaviin kommentteihin.
Omalta puoleltani haluaisin, että kaikki pyrkisimme asialliseen keskusteluun.
Kokolailla selvää on, että tuollaiset trollaukset ovat pienen marginaalin pahaa oloa tms.
Niihin ei siis kannata osallistua, vaan tehdä aina ylläpidolle ilmianto, näin meillä kaikilla on parempi ilmapiiri keskustella.
Ylläpito ei tuollaisessa tahdissa pysy mukana, eikä ainakaan minun ilmoittamani aloitus kadonnut muutamaan päivään, jos ollenkaan.
>>Hei, mä oon jokseenkin varma, että uskova Jeesuksen seuraaja ei trollaa millään sivustolla, joka sellaisena esiintyy, ei uskova ole, se on varmaa.>>
Tämä ei pidä paikkaansa, sen enempää trollauksen suhteen kuin minkään muunkaan.