Ateistit, olette naurettavia siinä mielessä, ettette jostain pirullisesta syystä osaa ajatella omaa parastanne. Ajattelette aina vain muiden parasta joka asiassa ja se tekee teistä kyllä tyhmiä koska teillä ei ole mitään rajoja. Asettakaa rajat itsellenne ja muille, niin elämästä tulee paljon helpompaa ja saatte täyttyä Pyhällä hengellä. Koittakaa nyt relata vähän. Ei ne oo ne teot mitkä ihmistä määrittää. Turha pingottaminen pois.
Ateistit, olette naurettavia
uskonratkaisu111111111
1878
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Itse olet typerä ja täysin tietämätön omasta uskonnostasi tai edes maailman menoista, yrität sönkötellä jotain omia teorioitasi ihmisille jotka ovat ottaneet asiosta selvää ja tietää asioista.
Olet kuin pikkukakara joka yrittää selittää vanhemmillensa mitä seksi on.
Lisäksi teothan ne juuri ihmisen määrittää.
Hitler oli kristitty, sinun mukaan hän sai armon ja pelastuksen, mutta tiedämme mitä hänen teot olivat.
Koetko että oot Hitlerin kanssa samalla viivalla? Missä 40-luvulla sä oikein elät? Keskity nyt siihen omaan elämääs vielä kun ei oo liian myöhästä. Tee parannus ja kiitä Jeesusta.
Aadolf Hitler oli uskonveljesi ja kristitty, sinun logiikkasi mukaan Aadolf Hitler pääsi taivaaseen koska oli uskossa ja hänen teoilla ei mielestäsi ollut mitää painoarvoa.
Älä nyt kuule tyypilliseen hihhulitapaan yrittää luistaa keksustelusta ja rupea tahallaan vaihtamaan keskustelua toiseen suuntaan.
Aikoinaanhan kristityt väitti jopa että Stalin olisi tullut uskoon kuolinvuotellaan mutta huutoäänestyksellä koko tarina unohdettiin.
Kivapa sinun on sitten siellä taivaassa seurustella Hitlerin ja Stalinin kanssa.
Ja onhan siellä kaikki lahkosaarnaaja pedofiilitkin.
Ja toivottavasti olet sinäkin siellä! Kiitos Jeesukselle sinusta!
Taisit yksinkertaisesti vaan luistaa keskustelusta, taisi olla sinulle liian vaikea aihe.
Joten turhaan kirjoittelet tyyliin "Ateistit, olette naurettavia" kun et osaa omasta uskonnosta tai sen opeista edes puhua
Ei minua kiinnosta puhua uskonnoista. Maailman tylsin aihe. Puhutaanko jostain muusta?
Minkä ikäinen olet?
Luuletko että tulee kylmä talvi vai pysytteleekö siinä 1 ja sataa?
En tiedä kyllä yhtään. Toivottavasti tulis ihan kunnon talvi, että pakastais kunnolla. Ei sen tarvii niin pitkäkään olla mutta että ois pakkasen puolella kuitenkin. Luuletko sä että tulee kylmä talvi?
Joulukuun loppuun tasapainottelee siinä -4 ja 1 välillä, sitten tammikuussa iskee pakkaset jotka ovat helmikuun loppuun ja taas tulee pitkä sateinen kevät.
Miksi uskonto sotkee ihmisen minän ? Lienee tauti.
Okei, kuulostaa kyllä aika kivalta. Toivottavasti tulis valkonen joulu ja uusi vuosi.
Siinä taas uskis sanoo ateisteja naurettaviksi, mutta ei kuitenkaan itse huomaa, miten naurettavan aloituksen taas teki. Aloituksissa yleensä syytetään ateisteja sellaisista asioista, jotka juuri ovat uskovaisille tyypillisiä. Uskis saattaa esim. syyttää ateisteja ahdaskatseisuudesta (jos ateisti ei niele kaikkia mielikuvituksellisia höpinöitä), vaikka ahdaskatseisuus juuri on uskisten perustavia ominaisuuksia.
Onhan se pirullista kun ateistit käyttävät järkeään... :)
Koettaisi avaajakin palliensa sijaan nuuskia erikeepperiä. Saisit aivoihisi jotain liikettä kun sahanpurut liimaantuisi. Jatkuva massapostistuksesi ja alapäänjuttusi ei kiinnosta Lestaakaan..
tässä.ihan.kaikki
23.11.2015 14:32
UUSI
Jeesus on vain metaania pastori Tiltonin peräsuolessa.
Arkkienkeli Poutander sanoi saunaillassa että jouluun saakka mennään asteen pari molemmin puolin. Uudenvuoden aattona sitten -10 ja selkeää.
Ens viikon lottonumerot ovat 8 14 16 21 31 32 35
Vakiorivi on x21 111 12x xx11
....ja keno on:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. 8, 9, 10