Mitä siellä on tapahtunut? Raiskaako ne omiaan? Vai meikäläisiä? Tietoa!
Poliisit kivitipussa?
ullavaltone
41351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
Ei vastaanottokeskuksissa mitään tapahdu,se on valtakunnan virallinen kanta.
Kuka on raiskannut tuolla kenet ja koska?Eikö nää jutut lopu ollenkaan....pimitetäänkö näitä juttuja näin paljon kansalta?
MVlehti on väkisinmaannut sananvapauden, käy katsomassa josset välitä mihin maahan mainosmassit juoksee.
Näinhän se on maahantunkeutuja sotaurhoja ei koske suomen lait.
Taavetti se jaksaa lässyttää...
Ooletko joutunut joneottaa S-Marketissa vai mikä vituttaa?
En ole joutunut joneottamaan S-marketissa eikä sitä manitsemaasi ihannettakaan
enkä ihannoi sinunlaillasi maahantunkeutuja sotaurhoja.
mina haluta halal smarketisa ja tuttoa ullatus haluta antaa rakaaus sina 14 vuotta ikainen mista mulle tulla haluta paljo rakasta vakisin jos haluta mina zitten saan. Onko raha sinula minule anta kovastipaljo? Allah nakee jos sina et anta mule netsut.
Jos et sina kunola sinuu tunkeutuu moni irakiboy...
Üllatüs Yksittäistapaus.
onko tapahtunut jo ensimmäinen matu raiskaus kuka tietää
Yhteiskunnallisen keskustelun taso, 2015 Lappajärvi.
Edes joku taso
Ei poliisit ketään raiskaa!
Onko poliisikin alkanut raiskaamaan vai mitä hä?Mitä on tapahtunut? Ei helvata,nyt ei usko hevillä kyllä tota juttua.Tätä en kyllä heti usko....?
Taitaa taas kakaroilla mielikuvitus lentää.....eiköhän virkavalta koita vain hoitaa hommansa ja sillä selvä.
Taso on todellakin tippunut keskusteluissa. Miksi?
Kersat kirjottelee, siksi
Ei kun sen vuoksi taso laskee, kun vain yksi kirjoittelee muutaman sanan silloin tällöin, yleensä jotain herjaa. Jos joku joskus yrittäisi kirjoittaa asiaa oikein olan takaa, herättääkseen mielipidekeskustelua, se ei onnistu! Kirjoittelu katkaistaan!
Siis päättelen että ei saa sanoa mielipiteitään muuten kuin yhdellä tai kahdella lauseella. Silloinhan ei voi muuta kuin heittää herjaa!
En viitsi kirjoitella herjaa, mutta yritän että saataisiin tämäkin keskustelu "jollekin tasolle" että vois alkaa keskustelemaan. Miksi sinä, joka et kirjoita asiaa vaan sylkäiset suustasi jotain sinne sun tänne, mene chättiin?
Nämä maahantunkeutujat työllistää poliisia aivan liikaa.. näille pitäs äkkiä saada postimerkki perseeseen ja lähi-itää kohti.
Lappajrvisten omat karvaperseet lapset, on teillä onni hauska ja oma suvakki islamisti puolustaa näitä pitäkää kainalosanne.
Ja mielellään palutetaan ISIS:lle.
onko se pollareitten toimisto siellä kivitipuu vai mikä lie siellä lappajärvellä, on pamppu miehet aina lähellä seerumiensa kanssa eivät vissiin putkaan vie kunhan hukkaavat siinä vähäsen ja hotkivat.
Poliisithan partioeniten tän villiksi menneen some ja suomi24-touhun takia VOKkien läheisyydessä kaikkialla Suomessa. Voi pohtia kuka virkavaltaa osaltaan työllistää ihan kivasti.
Näin on. Varmuuden vuoksi käyvät sieltä kiertämässä, samoin paloauto ja ambulanssi. Ei ainakaan voi sitten syyttää, että meni liian kauan jos sattuu valkoinen roskasakki keksimään jotakin ikävää.
Mitähän siitäkkii tulisi jos valkolaissii laitettas kivitippu täyttee tavallaan määräämättömäks ajaks ? Tulos . Kestämätön tilanne.
No siitä tulis hyvä tulos Kivitipulle.Kato,kun me suomalaiset tapaamme maksaa kylpylälomamme itse,niin ja muut ajat teemme töitä.emme loisi toisten nurkissa.Kääritään siis hihat,eikä pyllistellä Allahin edessä.....
Ranskan pääministeri Manuel Vallsin mukaan Eurooppa on nyt äärirajoilla eikä voi ottaa enempää “pakolaisia” vastaan.
No mites Suomi on "äärirajoilla" kun vertaa kansantuotetta ja pakolaisten määrää muitten maiden kanssa??
Todella vähällä päästy mut pelokkaat räksyttää yötä myöten..
Valtiolla 100 miljardia euroa velkaa ja siti pitäisi sun mielestä ottaa lisää elättejä.
Lässyn lässyn lää...
Oletko yhtään hajulla paljonko harmaatalous uittaa rahaa ohi verotuksen vuosittain?
Miten paljon melua sä siitä pidät??
Et yhtään - koska sehän kuulostaa sosialistien touhuilta puolustaa veroeuroja?
ja toi että kutsut pakolaisia eläteiksi kertoo sen ettet halua keskustelua haluat vain valittaa kosk siitä tulee hyvä olo vähän kun housuun kustessa.
Terveiset tampereelta!
Luetaan joskus kahvitauloilla työkavereiden kanssa näitä entisten kotikulmien kuulumisia ja koko ajan vaikeammaksi käy perustella miksi meidän verorahoista kustannetaan tämä maakuntien elämöinti... Jossei luonnollisesti kunnat pysy hengissä, niin miksi pitää lapata lisää rahaa sinne tuottamaan yhäkalliimmat palvelut ja julkisen sektorin osuus työpaikoista kasvaa jatkuvasti... Tajuuhan sen jokainen että persnettoa tulee koko ajan enemmän.
Ja sitten lukee näitä kommentteja, jotka ei enää edes naurata niin kuin aiemmin syksyllä. Ihan kun siellä olisi koulut olleet kiinni viimeiset 20v, mikä ei ole totta kun itsekin siellä oopia saanut.
Melkoista ihmisvihaa ja täysin naurettavia valheellisia väitteitä ulkomaalaisista jota ei kyllä olisi uskonut lukevansa, vanhoilta naapureilta ja koulukavereilta.
olet finanssi nero numero 1
Et koe harmaata taloutta ongelmana, itsekin tottunut vedättää tukia?
...ja mielummin sitä syyttelee muslimeja.... noh, ihan kaikesta.
Hän on rasisti
Muutetaan nimi Kakolaksi.
matut tarttee pammpua, persreikään
"superperkölle " . Jotta tuottanii juu. Kylä totuus on sse jotta niinku kivitippu laitettaissi täytten valkolaissii ja sanottas jota. Täälä ootta sitten kauan. Ja valkolaissii naissi ei sit saa oikkeastaan kahtoakkaan. Kyllä sininen auto olisi ussein pihasa.
Nii tiuhhan saiissivat käyräs että yks partijo saisi tuua sine sänkyns.
Siittä sit vaan alushousuillas vaan roiston perrhhän. Ei ssinä ehtissi housuja ees laettaa jalakoohonsa!
Ne on kuullu että partajeesukset vääntää sie alle 6€ pitzaa,siitä trafiikki siellä..
Ja verotkin ne maksaa niinkuin kuuluu? Perkele noille paskoille edes verotarkastuksia pidetä kun se olis rasismia sekin.
Ostin tontin Evijärveltä. Siellä maanarvo nousee kohisten kun sinne ei matuja oteta.
Sama kusipäisyyteen johtava geenivirhe sielläkin muhii... taidat olla kantaja itsekin.