1. Veritulppa
2. Pojan kuolema
3. Mitä seuraavaksi?
4. Missä seuraavaksi?
Jumala rankaisee jatkossakin Juha Sipilää?
14
154
Vastaukset
- Sipppilä
Sipilä on Suomen historian huonoin pääministeri...
- fghgdhgfdhf
Kyllä pieru, rampa, nainen, lesbo, uskonto, pano, kommari, Mannerheim, homo ja persuiset vitsit naurattaa kansaa niin pirusti.
- Nasaretti
On todistettu että jumala on olemassa.
- 12_34
Olisikohan jo rankaissut?
Kohta saanet tietoon, kenen tyttö se oli? - Kollektiivinenrangaistus
Keskustan kannatus romahtaa...
- kokoajanvatuloi
Eikö jo Sipilän sukulaisiakin hävetä nämä hänen huonot johtajan kykynsä ja taitonsa?
- MullahGoatRapist
Toivotaan aivohalvausta ja kokoraajahalvausta...sitten sijoitusta holhoukseen johonkin kämäiseen vokkiin pierunkäryyn...hoitajina toimivat Suurta Johtajaansa palvovat ählämsählämit.
Kuulo, tunto haju ja makuaisti voisivat vielä toimia, että tuntee kun paska tulee housuun ja haistaa sen. Maistaa kylmän hikisen puuron ja kuulee kuinka ählämsählämit pitää "kokouksiaan". Kellosta kuuntelee tikistystä ja odottaa seuraavaa maanantaita kun vaippa tullaan vaihtamaan.
Pitkää ikää....Ei mulla muuta. - EroaSipilä
Kepun vaihdettava pääministeriksi joku toinen henkilö.
Juha Sipilä on osoittautunut kyvyttömäksi hoitaa tehtäviään.- väyykkkäää
Tilalle Paavo Väyrynen !
- kempelejouluvatulointi
Miten selitämme lapsillemme ja lapsenlapsillemme ? Suomesta on tullut kehitysmaa ja eläintarha. Lapsemme tulevat syyttämään aikanaan sukupolveamme.
Minulle ei tule apinoita Jouluksi, mutta jotkut tykkää:
Kovin kovin tutulle miehelle jouluvieraaksi 50 luku- ja kirjoitustaidotonta karvasta apinaa. Miehelle joululahjaksi henkilökohtaista rikastustapahtumaa vieraiden kanssa, vaikka yksitellen tai ryhmässä joulupuun äärellä.
Joulujuhlaa kotona. - mitäodotetaanrajatkiinni
JS luvannut kuulemani mukaan ostaa koko Pohjois-Suomen, ja majoittaa, kouluttaa, sivistyttää loppuelämänsä tätä valtakuntaansa henkilökohtaisesti - pyydettyään eroa ministerin tehtävistä.
Sitä ennen vaadimme rajat kiinni. Nykyiset olennot hoidettakoon luonnollisen poistuman kautta Sipilän johtamien ja omistamien päivä-iltapäivä-vanhushoitokerhojen tahoilta tai muin ulkopoliittisin laillisin keinoin.
Vastuun on halunnut kantaa pääministerimme.
Suomen Johto (JS) antoi kutsun omalla nimellään, mediassa, koko maailmalle. Hän siis ristinsä myös kantakoon omassatunnossaan ja yöunissaan - koko loppuelämänsä. - mikävaivaa
Kempele on tiettävästi pieni, kaunis, idyllinen suomalainen tiivis yhteisö. Juuri sellainen, mistä kaikki suomalaiset olemme saaneet nauttia, ainakin nähneet, aina vuoteen 2015 asti.
Suomesta on tullut kehitysmaa ja eläintarha.
Lapsemme ja lapsenlapsemme tulevat vaatimaan vastauksia, syyttämään sukupolveamme ratkaisuista.
Suuri(n) osa suomalaisista ei ole halunnut Suomea pilattavan tällä tavoin, ei mistään hinnasta, ei .... ikinä.
Maassamme myös asuu ja elää vielä ainakin yksi veteraani, jolla on muisti tallella. Milloin menet - yksinvaltiasministeri - selittämään nämä maahanmuuttoratkaisut ja pakolaispoliittiset ratkaisut Hänelle kasvotusten ?
Kempeleellä kaikki tuntevat ja tietävät toisensa. Onko Sinussa MIESTÄ tavata kylän miehet ja naiset kasvotusten ?
Maanpetturuus on rikos monessa maassa. - diagnoosiesiin
Hulluutta
- valkotakkisetauttakaa
Ei vaivaa masennuskaan vaik ikävää asiaa alkuvuodesta. Onko maniaa - kauheita, uhkarohkeita ratkaisuja. Kova on vaihti. Kuka / mikä meitä ohjaa !!! Katse sama kuin ....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit956101KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495535Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222757Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522629Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521032015Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1141621
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181583seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241484Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1361459