kohtaavat täällä? vai onko täällä niin sulkeutunutta porukkaa että ei?
missä homot
18
550
Vastaukset
- ravinteli
Varmaankin paikallisissa "ravintoloissa" ?
Vielä kun tänne saataisiin ihan oikea "ravintola"... - Heteromies
Pykäläinen on "only gay in the village"
- Siiskuka
Kuka muka?
- hilkuri
Kahvila Myllykulmassa olen havainnut tuota gaykansaa isommissakin ryhmissä
- Gayikoni
Uimahallin saunassa tiistai- ja torstai-iltoisin. Tervetuloa!
- heteromarkus
Voiko heterot käydä siellä silloin?
- vaskiseppä
heteromarkus kirjoitti:
Voiko heterot käydä siellä silloin?
Voi, mutta kannattaa varata pala peltiä laudeliinaksi.
- Gayikoni
Voisko joku käydä VOKissa kysymässä onko siellä homoja? Saatais uutta verta Oriveden homoskeneen.
- orivesijoskuskäymässä
Anna joku yhteystieto niin voi ottaa yhteyttä ilman uimahallia;)
- Ihquu
Nesteelläkin näyttää istuvan :)
- gaaaaaaaaaay
Haistakaa kulli! Minä en ole ainoa homo!! Tykkän kyllä imeä kullia! Mutta en ainoa, ps lähiöfaijat on hyviä rajasalmessa! ;)
- HaisePahalle
Heitä HOMO voltti!!.
- omoomo
:-)
- ulkovesiläinen
Oriveden homot taitavat enimmäkseen kohdata toisiaan täällä internetissä. Suurin osa orivesiläisistä homoseksuaaleista on muuttanut pois paikkakunnalta, monet ulkomaillekin. Tunnetuin Orivedellä oleva homo lienee siellä hautuumaassa lepäävä maailmankuulun taiteilija Touko Laaksosen, alias Tom of Finlandin, pitkäaikainen elämänkumppani, joka oli kotoisin Orivedeltä ja haudattu sinne äitinsä viereen.
Tulkaa ikaalisiin täällä on vahvat gay perinteet.
- Rynk
Myllykulmassa ja siinä Nesteen parkkiksella autoissa istuskelevat odottelemassa pokaa.
- lepakkominna
Entä kokoontuulo lesbot missään?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949277Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki574826Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414521Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit542845Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001556- 401336
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441276Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641232Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota431214Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1691154