Pelastunut lentäjä: Turkki ei varoittanut ...

tavalla venäläiskonetta ennen ohjusiskua. On myös mahdotonta että Turkin ilmatilaa olisi loukattu sillä venäläiskone lensi 6000 metrissä täysin kirkkaassa säässä ja suunnistajana itse ollut mies oli täysin selvillä sijainnista koko ajan.
https://www.rt.com/news/323431-saved-pilot-turkish-su24/
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Turkkihan on jo jäänyt valheesta kiinni asiassa.

Äänestä

Varoitti tai ei ampuiTurkki kuitenkin koneen alas Syyrian puolella ja loukkasi itse Syyrian ilmatilaa.

Äänestä

Jos Turkki varoitti ilmatilan loukkauksesta, niin onhan mahdollista tekninen häiriö tai muuten vaan liian herkkä liipasin.

Äänestä

Tyypillinen venäläinen. Valehtelee niin että korvat heiluu :D

Äänestä

Eihän Turkki hyväksy että sen öljybisnestä isisin kanssa pommitetaan. Tyypilliseen ählämitapaan pinna paloi nato-lentäjällä ja ampui koneen Syyrian ilmatilassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TarkkaPoika kirjoitti:

tavalla venäläiskonetta ennen ohjusiskua. On myös mahdotonta että Turkin ilmatilaa olisi loukattu sillä venäläiskone lensi 6000 metrissä täysin kirkkaassa säässä ja suunnistajana itse ollut mies oli täysin selvillä sijainnista koko ajan.
https://www.rt.com/news/323431-saved-pilot-turkish-su24/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu