Fenno kärysi dopingista

4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eipä ole urheilussa ennenkään yksikään fenno pärjännyt rehellisin keinoin. Jari Isometsäkin yritti esiintyä "rehellisenä Lapin miehenä" ja veti siinä mukanansa kaikki muutkin Lapin kansalaiset epärehellisten huijareiden kerhoon. No, ei ollut Kirvesniemikään sen rehellisempi. Täyshuijari sekin. Ymmärtääköhän hävetä? Epäilen, että ei. Mutta kansa muistaa!

Äänestä

Ainoa rehellinen tuossa fennojen maailmankuuluisassa huijarihiihtojoukkueessa oli Mika Myllylä. Häntä hävitti tuo maailmanluokan huijaus sen verran, että ainoana pyysi Suomen kansalta anteeksi, toisin kuin nämä muut huijarit, Isometsä ja Kirvesniemi. Valitettavasti hänen omantunnon tuskansa kävi niin raskaiksi, että lopulta ryyppäsi itsensä hengiltä. Rauha hänen muistolleen! Nämä muut sen sijaan, Isometsä ja Kirvesniemi porskuttavat eteenpäin, niin kuin mitään huijausta eivät olisi koskaan tehneetkään. Häpeäpilkkuja koko Suomen, ei pelkästään urheilulle, vaan koko valtiolle. Törkimyksiä, kertakaikkiaan. Tuoneet häpeän koko Suomen urheilumaailman ylle. Ja raukkamaisina olentoina eivät edes uskalla myöntää tehneensä väärin. Kyllä Myllyläkin, jos olisi vielä hengissä, häpeäisi syvästi näitä raukkimuksia.

Äänestä

Niin?

Äänestä
  • Niin?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


OnSeSellainen kirjoitti:

Nyrkkeilijäfenno.
http://www.iltasanomat.fi/nyrkkeily/art-1448369231780.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu