Väestöliitossa on tuollainen, Minna Säämälä. Radiossa ylisti monikulttuurisuutta, kerro hänelle oma mielipiteesi:
http://www.vaestoliitto.fi/@Bin/4793347/Minna Säävälä_kotisivuille_suomeksi.pdf
http://www.vaestoliitto.fi/@Bin/4793347/Minna Säävälä_kotisivuille_suomeksi.pdf
Vastaukset 14
Vanhimmat
Eikös veronmaksaja tuonkin palkan suoraan tai epäsuorasti maksa?
Tässä pakolaisavun johtaja: http://www.pakolaisapu.fi/fi/tietoa/uutiset/item/883-uusi-toiminnanjohtaja-pakolaisuuden-kasvu-kysyy-globaalia-vastuunkantoa.html
Tällä porukalla on veronmaksajien rahoilla ostettu lakimiesarmeija joka valittaa kielteisistä turvapaikkapäätöksistä.
Näillä laittomasti maahantunkeutuneilla ei pitäisi olla mitään oikeutta valituksiin viranomaisten päätöksistä. Sehän on ihan järjenvastaista. Lakeja muutettava!
Suomessa on käärme rakennettuna sisään hallintojärjestelmään.
---nuo ovat hyviä säästökohteita.-- heti toimiin hallitus !!!
---- ilmeisesti synnytetty pysähtyneisyyden ajalla, ahtisaari-halonen, suomen alasajon suurmiesten hallinto ajalla ????
Monikulttuuri helvettiä ajetaan kuin käärmettä pyssyyn, se lienee pervo halos visio ? tms, kaaderien ja kokoomus ahneiden yhteinen visio ?
maahanmuutolle.
Menkää sinne.
Sinun kaltaisille on olemassa sopiva paikka, mutta se ei ole Suomessa. Ole hyvä ja poistu sinne.
Kempeleen raiskattu on aikamme ristiinnaulittu, edestämme annettu, uhri.
Pelastaako tämä, julma toimi, pyhä terrori, päättäjät vastuusta, onko laupias armo se keino jolla hallinnon osaamattomat super naivistit vapautetaan kaikesta vastuusta ? Onko kansan armo niin suuri ja mahtava ?
edelleen. Tosin sinun olisi parasta hakeutua hoitoon.
nimim vääräpalsta,, ilmeisesti olet syvästi rajoittunut ja hoidon tarpeessa ?
- laajenna pientä maailmankuvaasi, kiitos.
ja perehdy Suomi24:n teemajakoon. Maailmankuvasi laajenee rajattomasti.
Menossa on muslimien puolikuu retki. Laaja lähetystyö operaatio, jota imaamit ja mullahit ohjaa. Kalifaatti laajenee. Historiallinen tapahtuma.
Ikävä vaan, että suomen veronmaksaja maksaa tämän lähetystön ja terrorin kustannukset. Kun On niin osaamaton ja naivi johto suomen maalla.
typerys lisää.
nim. siinä taas yksi,,, mikä persreikä sinä olet----, me ittees suvakki ja häpee,