Edessä luvataan paljon ja kaikkea mutta kun "totuus" alkaa nin kuin hankee kusis.....!
Jokainen vakuutusyhtiö on vain rahasampo ei muuta.
Kääntykää nyt hyvät ihmiset Hollantilaisen vakuutusyhtiön puoleen niin saatte hyvät kunnon vakuutukset ja alhaisimilla hinnoilla kuin Suomessa.
Kaikki vakuutusyhtiöt kuin Suomen hallitus!
3
192
Vastaukset
- Pölkkynen
Aivan totta!
Esim: matkavakuutuksissa ei ole mitään lain tuomaa turvaa, vaikka maksatte kuinka paljon tahansa matkavakuutuksista niin turva on mitätön,joku kukkahatutäti siellä vastailee mielensä mukaan puhelimeen ja yleensä vastaus on ei korvauksista.
Vakuutusoikeuden pitäisi korvaus ja vahinko asioihin puuttua sekä haastaa vakuutusyhtiöitä vakuutusoikeuteen huijauksista, mutta tuo oikeus on otettu matkavakuutuksien osalta vakuutuoikeudelta pois, elikkäs ilmoittava etteivät käsittele matkavakuutuksista johtuvia asioita enää?
Sama pas.. mutta eri pussissa on Fine joka ei itsekkään tiedä mitä neuvoo ja opastaa,siis vain neuvoo ja opastaa, maksettu yhtiö vakuutusyhtiöiden rahoilla ,siis hyvä veli yhtiö.
Ainoa tapa on tehdä Rikoilmoitus Poliisille vakuutusyhtiöiden toiminnasta , ja toiminta on todella härsikiä rikollista jokaisella Suomessa olevalla vakuutusyhtiöllä kautta linjan. - paskaatarpeeksiniellyt
Niin TOTTA!!!
Ja suomessa on tuo hyvä veli verkosto pitänyt myös huolta siitä, ettei joka jamppa voikkaan perustaa tänne uutta, rehtiä ja suora selkäistä vakuutusyhtiötä joka ei pelkästään muhkeita osinkoja tavoittelisi... Rikkaiden leikit halutaan pitää rikkailla, ja muu suomi olkoon polvillaan jakamassa rahojaan milloin minnekkin(usein ulkomaisessa omistuksessa oleville firmoille)!
Nyt on kuitenkin tullut uudenlainen(KLT & KTP asiantuntija) Oy jonka perustaja on selvästi samaa mieltä kanssani :D
www.sinunturvaksi.fi on tuon kotisivu... - ÄÄNESTÄNJOVAS
Ihan itse päätätte, keille äänenne annatta eduskuntavaaleissa, jos tottelitte ja nöyristelitte PetosjytkyKokoomusKepujen rasismikorttia, saatte syyttää vain itseänne. Sillä tuodaan halpatyövoimaa, syrjäyttämään oma kansamme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1604913Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621555- 121469
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211391Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s71119Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951027Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit40947Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298915- 150810
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu278729