Edessä luvataan paljon ja kaikkea mutta kun "totuus" alkaa nin kuin hankee kusis.....!
Jokainen vakuutusyhtiö on vain rahasampo ei muuta.
Kääntykää nyt hyvät ihmiset Hollantilaisen vakuutusyhtiön puoleen niin saatte hyvät kunnon vakuutukset ja alhaisimilla hinnoilla kuin Suomessa.
Kaikki vakuutusyhtiöt kuin Suomen hallitus!
3
155
Vastaukset
- Pölkkynen
Aivan totta!
Esim: matkavakuutuksissa ei ole mitään lain tuomaa turvaa, vaikka maksatte kuinka paljon tahansa matkavakuutuksista niin turva on mitätön,joku kukkahatutäti siellä vastailee mielensä mukaan puhelimeen ja yleensä vastaus on ei korvauksista.
Vakuutusoikeuden pitäisi korvaus ja vahinko asioihin puuttua sekä haastaa vakuutusyhtiöitä vakuutusoikeuteen huijauksista, mutta tuo oikeus on otettu matkavakuutuksien osalta vakuutuoikeudelta pois, elikkäs ilmoittava etteivät käsittele matkavakuutuksista johtuvia asioita enää?
Sama pas.. mutta eri pussissa on Fine joka ei itsekkään tiedä mitä neuvoo ja opastaa,siis vain neuvoo ja opastaa, maksettu yhtiö vakuutusyhtiöiden rahoilla ,siis hyvä veli yhtiö.
Ainoa tapa on tehdä Rikoilmoitus Poliisille vakuutusyhtiöiden toiminnasta , ja toiminta on todella härsikiä rikollista jokaisella Suomessa olevalla vakuutusyhtiöllä kautta linjan. - paskaatarpeeksiniellyt
Niin TOTTA!!!
Ja suomessa on tuo hyvä veli verkosto pitänyt myös huolta siitä, ettei joka jamppa voikkaan perustaa tänne uutta, rehtiä ja suora selkäistä vakuutusyhtiötä joka ei pelkästään muhkeita osinkoja tavoittelisi... Rikkaiden leikit halutaan pitää rikkailla, ja muu suomi olkoon polvillaan jakamassa rahojaan milloin minnekkin(usein ulkomaisessa omistuksessa oleville firmoille)!
Nyt on kuitenkin tullut uudenlainen(KLT & KTP asiantuntija) Oy jonka perustaja on selvästi samaa mieltä kanssani :D
www.sinunturvaksi.fi on tuon kotisivu... - ÄÄNESTÄNJOVAS
Ihan itse päätätte, keille äänenne annatta eduskuntavaaleissa, jos tottelitte ja nöyristelitte PetosjytkyKokoomusKepujen rasismikorttia, saatte syyttää vain itseänne. Sillä tuodaan halpatyövoimaa, syrjäyttämään oma kansamme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1911284Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221118- 48844
- 70840
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53780Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva50715- 33682
- 60679
- 50655
- 52647