missä turistit voivat olla karkkilassa yötä? hotellia, hostellia, mökkiä tai mitään??
yöpyminen?
18
2469
Vastaukset
- Realistimies
Pitäisi ensin saada se yksi turisti Karkkilaan.
- ErikII
Oma teltta mukaan, ei täällä ole yöpymismahdollisuutta kun ei tänne turistit eksy. kommarit haisee pitkälle.
- kommarireservaatti
Eihän nykyään kommareita ole kuin Kiinassa ja Amerikassa...
Johan se kommari olisi aito turistinähtävyys.
Saisiko myös kommarireservaattiin casino oikeudet...
- Hyvämesta
Turvapaikkaturistit voi yöpyä varmaankin taannoin karkkilalaisessa esiintyneiden "hyväntekijöiden" luona.
Nehän keräsi jo polkupyöriä ym sälääkin valmiiksi.
Voivat sitten ajella vaikka pässiin kaljalle ja kansainväliset lätyt opastaa. - Keijnsj
Karkkilassa ei ole enää toiminnassa olevaa hotellia, vaikka sellainen kyltti keskustassa on. Niin aika muuttuu.
- Ldik
Ei ole enää Hotelli Rautaruukkia, eipä enää matkustajakoti Oivaakaan. Surullista :(
Olen molemmissa yöpynyt. Ensimmäisessä työmatkalla, toisessa oivan tunnelman takia.
- forssan-fosforitulitikut
Entä se AirBNB? Onko yksityismajoitusta tarjolla?
- Anonyymi
Semmonen löytyy ja sisään pääsee ilmaiseksi, jos päästää sisäänsä.
- Onhantäällä
Paljon roskakoreja?
- pyörälläretkeilijä
Minä voisin ajatella yöpyväni Karkkilassa pyöräretken etapin päätteeksi. Talvisin voisin käydä bussilla päiväretkellä ostoksilla ym.
- Kirkkovieras
Jokin aika sitten olin menossa sukulaiseni hautajaisiin, jotka olivat klo 10 Karkkilan keskustassa sijaitsevassa kirkossa.
Toispaikkakuntalaisena etsin netistä hotellia tai matkustajakotia, jotta voisin yöpyä Karkkilassa edeltävän yön, jotta ei tarvitsisi herätä aikaisin aamuyöllä ja ajaa monien mutkien kautta pitkää matkaa autolla tai bussilla hautajaisvaatteissa. Paikkakunnalla yöpyminen olisi ollut yksin asuvalle eläkeläiselle helpoin ratkaisu.
Tarjolla ei ollut minkäänlaista majoitusta! - Nopeaan_jos_auto_on
Hei nimimerkki Kirkkovieras, Vihdin kk puolella on majoituspaikkoja, lyhyt matka Karkkilaan, et sitten osannut Vihdin puolelta etsiä yöpymismahdollisuutta, ei Karkkilassa ole.
- Kirkkovieras
Vihdin majoituspaikkoja en tutkinut, kun olin ensin aikonut kulkea Karkkilaan bussilla, olla siellä yön ja mahdollisesti jopa kävellä aamulla majoituspaikasta kirkkoon.
Lopuksi piti tehdä niin, että yövyin Helsingissä. Herätys klo 6.00. Sitten aamutoimet, pukeutuminen ja aamupala hautajaisvaatteissa, jonka jälkeen ajoin autollani tunnin matkan Karkkilaan. Aika nuutuneena sitten perillä siunaustilaisuudessa.
- kierrän.kaukaa
Karkkila on yksi Suomen masentavimpia kaupunkeja, ei siellä ole mitään. Siellä tulisi varmaan hulluksi alta viikon.
- jotainsentäs
Onhan siellä sentään vielä hautausmaa.
- matkustellut
Jos Karkkilassa olisi yritteliästä ja osaavaa porukkaa, paikka voisi olla kuin Fiskars.
- Ni.hao
Nythän niitä pukkaa kiinalaisia turisteja
Suomeen. Rauhallista luontoa löytyisi Karkkilastakin. Mutta kun ei voi yöpyä. - majoittaja
Minulla on asunto Karkkilassa ja voin kyllä majoittaa .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k1673579Oli kiva nähdä sut
vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi332774Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.12716Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem572672Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k172509Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️252469Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien872006Linux Mint asennus kaatuu heti alkuun
Tulee kernel panic BIOS-tekstin jälkeen. Yritän ensimmäistä kertaa asentaa Linux Minttiä vanhalle Windows 10 -läppärill91958Jos voisit kysyä
Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?1701946Pesäpallo rulettaa
Hehkutin täällä aikaisemmin Mansen naisten joukkueen Suomen mestaruutta. Jostain kumman syystä kirjoitustani ei enää löy31693