Ota puukko mukaan kun menet ulos

Arabi-matut eivät armoa tunne jos saavat yksittäisen suomalaisen saaretuksi.

Vähintään menee rahat, joutuu pahoinpidellyksi ja raiskatuksi.
1050
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

mistähän saisi ostettua ison koiran, että uskaltasi lähteä ulos

Äänestä
  • Kaukasialaisen väitetään puolustavan isäntäänsä kuolemaansa saakka vaikka sutta vastaan. Vaatii kyllä hyvän kouluttajan enkä tiedä onko noita noin vain saatavillakaan.

    Äänestä

  • kaukkarivastaanarabi kirjoitti:

    Kaukasialaisen väitetään puolustavan isäntäänsä kuolemaansa saakka vaikka sutta vastaan. Vaatii kyllä hyvän kouluttajan enkä tiedä onko noita noin vain saatavillakaan.

    mites jos isäntä heittää lusikan nurkkaa

    Äänestä

Niinpä ja poliisikaan tuskin vaivautuu paikalle, jos tietävät, että suomalainen hädässä. Muutenkin kaikki partiot kiinni vokkien suojelussa.
Voi tietysti yrittää jekuttaa, että tulkaa äkkiä, afgaanit ja irakilaset hädässä...

Äänestä
  • Totta tuokin. Jos haluaa valtion miehet/naiset isolla ryhmällä paikalle. Puhelin huono vaihtoehto. Lipas tai pari konetuliaseella (ilmaan), ja jo on porukkaa paikalla. Saattaa karhunkin kaverit ilmaantua. Tai nykyään ihan sama vaikka piekkari kerran pierasee. Hirvee haloo heti, KUKA AMPUU!!!

    Äänestä

  • kylähullunveli kirjoitti:

    Totta tuokin. Jos haluaa valtion miehet/naiset isolla ryhmällä paikalle. Puhelin huono vaihtoehto. Lipas tai pari konetuliaseella (ilmaan), ja jo on porukkaa paikalla. Saattaa karhunkin kaverit ilmaantua. Tai nykyään ihan sama vaikka piekkari kerran pierasee. Hirvee haloo heti, KUKA AMPUU!!!

    Voisi tietysti pitää suomen lippua mukana, tuota ei tarvi pitkään heilutella, kun piipaa autoa tulee pitkä rivi ja pääsee kammarille äärioikeistolaiseksi epäiltynä.

    Äänestä

Kiittäkää sipilää

Äänestä

Mitähän laki sanoo teräaseen kantamisesta yleisellä paikalla?

Äänestä
  • Se ns. "teräaselaki" on suoraan "herrojen perseestä". Miten esim. 500 vuotta "työlupia" odottaneet "hevosmieseläkeläiset/raskaat rahtihameet" saavat kantaa puukkoja 24h/vrk?

    Äänestä

  • jokivarrenmies kirjoitti:

    Se ns. "teräaselaki" on suoraan "herrojen perseestä". Miten esim. 500 vuotta "työlupia" odottaneet "hevosmieseläkeläiset/raskaat rahtihameet" saavat kantaa puukkoja 24h/vrk?

    Niinpä, ja matuilla on kaikilla järjestään puukko. Ja tämä asia on poliisilta saatu tieto.

    Vittuakos tässä enää laeista tarvitsee välittää niin pilkulleen!

    Eihän meidän ministeritkään noudata lakeja, eikä pakolaisbisneksen tekijät, eikä matut. Koen, ettei minunkaan enää tarvitse.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sudenpentu_ kirjoitti:

Arabi-matut eivät armoa tunne jos saavat yksittäisen suomalaisen saaretuksi.

Vähintään menee rahat, joutuu pahoinpidellyksi ja raiskatuksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu