Miehet jotka hakeutuu armeijan palvelukseen ovat "luonnehäiriöisiä". Kadettikoulussa alkaa jo niuhotus ja ollakseenolo. Normaali "taviksen" elämä ei heille kelpaa eikä siellä "tavikset" pärjääkään.
Sotilaat eivät ole koskaan ole ystäviä keskenään, puhumattakaan, että sotilasarvot on erilaiset, tällöin tulee hajurako ja viinapäässä tappelu.
Vaikka tilipussi olisi 50e enemmän, mutta vallankäytössä voi olla mahdoton, joka kiristää tunteita.Siis raha ei ratkaise vaan korkeampi arvo ja simputus alempia kohti. Sotapäälliköitten vaimot on myös arvonsa tuntevia. Suuremman päällikön rouva pääsee aina paremmalle paikalle mm. kahvipöydästä ottaa ensin. Sinuttelua ei siedetä.
Millaiset miehet hakeutuu armeijan palvelukseen?
11
111
Vastaukset
- kova-alaon
Armeijamiehet on narsisteja, psykopaatteja. Yleensä monta avioeroa.Käyttävät alkoholia. Sota-aikana suuret herrat käytti huumeita Mannerheimista Hitleriin, ei siihen työhön selvinpäin pysty. Ulospäin käytös formuissa ulkoaopittua fiksua.
- ei_homo_eikä_sivari
Ne saattaa sellaiselta tuntua jos on homo ja sivari.
- heterosivari
Minä nussin alokas "ei_homo_eikä_sivari":n huoraa, tuotan hänelle suurta mielihyvää, sellaisia orgasmeja joita armeijan käynyt ei osaa naiselle antaa, koska on ollut liian kiireinen yhtymään tupakaverinsa anaaliin. Lisäksi saan kyseisen henkikön akalta pillua ilmaiseksi. Sivarit katsos saa semmoista mistä te pellet joudutte maksamaan.
- kljkkljkl
Naapurin koira oli varmaan antanut sinulle. Siinä se terassilla makasi raukeena. Olit varmaan nuollut sen tosi hyvin.
- heterosivari
kljkkljkl taisi juuri saada äidiltänsä säälistä pillua, kun meni peukkua imien itkemään sen kainaloon ja uikutti että yhyyyyy isi raiskas taas pebaan vaik sanoin ett haluun vaan imee.
- kljkkljkl
heterosivari kirjoitti:
kljkkljkl taisi juuri saada äidiltänsä säälistä pillua, kun meni peukkua imien itkemään sen kainaloon ja uikutti että yhyyyyy isi raiskas taas pebaan vaik sanoin ett haluun vaan imee.
heterosivari... hehehehehheeeee.... Ei se tee sinusta heteroa vaikka nuolisitkin narttukoiria.
- hurhakerouva
Kaikki armeijan "uffarit" on suuruuden hulluja ja kuvittelevat suurta kunnianhimoa. Moni avioliitto armeijanmiehen kanssa on helvettiä. tunnettu eversti Teppo.J Suonperä, jonka toinen upseeri ampui Tikkakoskella virkahuoneeseen noin 1970-luvun alkupuolella. Tämä leskirouva tekee vieläkin itsensä tykö tapakasvattajana. Asuu Vantaalla. Avioliitosta yksi lapsi tyttö, joka n. yli 40 v. Teppo J. Suonperä oli aiemmin avioliitossa ja purkaantui, hänen ensimmäinen vaimo hymyilee jutuille, luin aikoinaan naistenlehdestä.
- sellainen_tapaus
Millainen mies kyselee tuollaista? Sellainen, joka ei pidä työntekoa tarpeellisena. Sellainen, joka välttelee kaikkia muitakin velvollisuuksia. Sellainen joka ei osaa kantaa vastuuta itsestään saati muista. Sellainen joka vaatii kansalaispalkkaa itselleen.
Sellainen josta ei koskaan tule mitään. Sellainen joka on ikuinen luuseri.- moni_taitaa_olla
Aika tyhjentävä kirjoitus. Kuinkahan oikeassa oletkaan. Enkä nyt niinkään puhu tuosta aloittajasta vaan vallalla olevasta tilanteesta.
- SAhint
Homous on aika yleinen tekijä, siellä ne irstaat vanhat sedät nuoria poikia katselevat.
- kljkkljkl
Kyllä mä ainaki tygäsin ku alikessu heti egana päivänä raiskas mut kosk mul ei ollu tarpeeks lapsipornoo mukana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,672483Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1052147Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242097Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e972097MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141875Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.5801819Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1061680Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S161648Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?601604Kemet lomautukset
Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas411423