Pääse kita levällän kuminkin leikkaamaan asumistukia... Ähäkutti eäkeläiset!
Mäntylä mielipuuhassaan!
Saanminä
1463
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mamutuksen terrorismin jne. ongelmien takia Puolan uusi hallitus ei enää käytä EU-LIPPUA tiedotustilaisuuksissaan, koska he haluavat keskittyä kansallisiin asioihin ja palvella kansalaisia
http://www.dailymail.co.uk/wires/ap/article-3332213/EU-flags-disappear-Polish-government-press-briefings.html#ixzz3sVVoOHCC
EU flags disappear from Polish government press briefings
Mikä paastos taas Mäntylällä, kun leikkaa asumistuen!
Älä nyt pety. Hyvin kelpaa, kun ei sitä oikeaa leikkausta tule, lähipiirissäkin eläkeläisen asumistuki nousi juuri tapahtuneen tarkistuksen mukaan. Pysyy suurinpiirtein samana ensi vuonnakin, vaikka ei indeksikorotusta tulekaan:)
Odata, Mäntylä leikkaa sen!
Persu pääsee mieli puhaansa kääntämään takkia ja kurjistamaan suomalaisten oloja ja tuomaan lisää mamuja suomeen ja antamalla lisää rahaa mamuille ja ja.......
Pääsi tuo Mäntylä petoksestaan, kuin koira veräjästään. Sai vielä korvausta valtiolta. Perkele sanon minä. Rosvoja nämä kaikki hyväosaiset. Joutaisvat linnan juhlien sijaan, kaltereiden taakse.
Petospersut ovat kataluuden huippu.
Täytyy sillä Hanna Mäntylällä olla kamala viha Suomen eläkeläisiä kohtaan, kun yrittää sumuttaa niitä puheillaan leikataanko vai eikö leikata. Meinaa, että eiväthän ne vanhat horiskot enää ymmärrä mitään, yks hailee mitä potaskaa sitä suustaan suoltaa. Ennen vaaleja olisi nuollut eläkeläisten varpaiden välitkin äänien toivossa. PERSUT PETTÄÄ ja nyt Suomessa on kaksi pettäjäpuoluetta. Äkkiä ne persut oppivat kepulaisten tavat takin käännössä ja potaskan puhumisessa hirvittävällä paatoksella.
Petoksella äänet!
Miksi pettää ja kostaa äänestäjille, eläkeläisille?
Kauhea on Mäntylän kiimaa leikata eläkeläisiltä ja köyhiltä!
Mitä pahaa Sotiemme Veteraanit ja muutkin pieneläkeläiset ovat muka tehneet, kun persut noin armotta heitä kurittavat kautta maan?
Persut ovat hallituksen tappelukoira, joka usutetaan opposition kimppuun. Nöyrimmin takkiaan kääntävät ne, joiden asema on kiinni nykyhallituksen pystyssä pysymisestä.
Mäntylä on vain kokoomuksen nöyrä juoksutyttö?