Mäntylä mielipuuhassaan!

Pääse kita levällän kuminkin leikkaamaan asumistukia... Ähäkutti eäkeläiset!
1463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mikä paastos taas Mäntylällä, kun leikkaa asumistuen!

Äänestä

Älä nyt pety. Hyvin kelpaa, kun ei sitä oikeaa leikkausta tule, lähipiirissäkin eläkeläisen asumistuki nousi juuri tapahtuneen tarkistuksen mukaan. Pysyy suurinpiirtein samana ensi vuonnakin, vaikka ei indeksikorotusta tulekaan:)

Äänestä
  • Odata, Mäntylä leikkaa sen!

    Äänestä

Persu pääsee mieli puhaansa kääntämään takkia ja kurjistamaan suomalaisten oloja ja tuomaan lisää mamuja suomeen ja antamalla lisää rahaa mamuille ja ja.......

Äänestä
  • Pääsi tuo Mäntylä petoksestaan, kuin koira veräjästään. Sai vielä korvausta valtiolta. Perkele sanon minä. Rosvoja nämä kaikki hyväosaiset. Joutaisvat linnan juhlien sijaan, kaltereiden taakse.

    Äänestä

  • Petospersut ovat kataluuden huippu.

    Äänestä

Täytyy sillä Hanna Mäntylällä olla kamala viha Suomen eläkeläisiä kohtaan, kun yrittää sumuttaa niitä puheillaan leikataanko vai eikö leikata. Meinaa, että eiväthän ne vanhat horiskot enää ymmärrä mitään, yks hailee mitä potaskaa sitä suustaan suoltaa. Ennen vaaleja olisi nuollut eläkeläisten varpaiden välitkin äänien toivossa. PERSUT PETTÄÄ ja nyt Suomessa on kaksi pettäjäpuoluetta. Äkkiä ne persut oppivat kepulaisten tavat takin käännössä ja potaskan puhumisessa hirvittävällä paatoksella.

Äänestä
  • Petoksella äänet!

    Äänestä

Miksi pettää ja kostaa äänestäjille, eläkeläisille?

Äänestä

Kauhea on Mäntylän kiimaa leikata eläkeläisiltä ja köyhiltä!

Äänestä

Mitä pahaa Sotiemme Veteraanit ja muutkin pieneläkeläiset ovat muka tehneet, kun persut noin armotta heitä kurittavat kautta maan?

Äänestä

Persut ovat hallituksen tappelukoira, joka usutetaan opposition kimppuun. Nöyrimmin takkiaan kääntävät ne, joiden asema on kiinni nykyhallituksen pystyssä pysymisestä.

Äänestä

Mäntylä on vain kokoomuksen nöyrä juoksutyttö?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saanminä kirjoitti:

Pääse kita levällän kuminkin leikkaamaan asumistukia... Ähäkutti eäkeläiset!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu