Matujen lapsenraiskaukset Suomessa on...

SSS-hallitus

Vakava asia .Kehoitamme nyt maltillisuuten .Ei jokainen matu raiskaa korkeintaan jokatoinen.Kohotamme matukeskusten valvontaa ulkopuolisilta kiusaajolta 1000%.

38

178

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Soinin-Timppa

      Ei nyt oikein nappaa..vl. Ravit tulossa kovat kertoimet tiedossa eikun Mustalla Audilla raveihin ja kuusi Ave Mariaa siitä se lähtee.....

      • Sipiläisen-Jussi

        Meilläkin on lesta seurat kiirettä pitää koko vl...Menen sinnekin vatuloimaan....


      • Alexi-Stubido

        Minä taasen treenaan maratoonille ostin (sain) uudet lurexit ja lenkkarit....Vl olis monikylttyyri iltamat menen sinne suvaitsemaan heippa pojat nähdään taas hali hali ...koittakaa jaksaa yhdessä mennään...


      • Sale-vaan

        Meillä taasen on kovat pöhinät 6.12 bileisiin ...kuokkavieraitakin on tulossa...mitä laittaisi päälle...pöytäliinatkin on vielä silittämättä ...ei ehdi ei....


      • SirSmokealot

        Tuolla Sioni Timpan kaakilla AT Vihtorilla on "parasta ennen" päiväys tainnu olla jo aikoja sitten. Ei tarvita peleissä ;)


      • Tiedetään-Tiedetään-
        Sipiläisen-Jussi kirjoitti:

        Meilläkin on lesta seurat kiirettä pitää koko vl...Menen sinnekin vatuloimaan....

        Pääministeri Juha Sipilä kommentoi turvapaikanhakijoiden raiskausepäilyjä.
        Poliisin tietoon on tullut tänä vuonna kymmenkunta raiskausjuttua, jossa epäiltynä on turvapaikanhakija, kerrotaan Poliisihallituksesta STT:lle

        Sipilä kertoo, että arvio turvapaikanhakijoiden kymmenestä raiskausepäilystä oli aiemmin tiedossa.

        – Ensi viikolla tiedotetaan lisätoimista, Sipilä kertoo.


      • uuurrrppoooot

        siitä vaan mopopikien perään urpot.


    • Poliisi-yli-keisari

      Minua taasen ahdistaa ne 6€ pitsat....prkeleeee en saa nukuttua ja Jartsakin pääsi vapaalle....

      • ORPO-VÄÄRÄ-MIES

        Sisäministeri Orpo: Turvallisuuden kannalta väärissä paikoissa olevia vastaanottokeskuksia suljetaan
        Turvallisuuden kannalta väärissä paikoissa olevia vastaanottokeskuksia suljetaan, sisäministeri Petteri Orpo (kok) sanoo. Lue lisää...ONKO KOKO SUOMI VÄÄRÄ PAIKKA ? ONKO ??


    • pilataanko.tyttöjen.eläm

      http://mvlehti.net/2015/11/08/tajukangas-kuinka-14-vuotiaat-tytot-uhrattiin-monikulttuurisuuden-alttarilla/

      Rasismi ja sen pelko on niin paha asia ja suvakkien aatteelinen syvällisyys ja mätäaivoisuus on niin syvälle juurtunut että sen varjolla annetaan ja lahjoitetaan iänikuiset traumat ja vahingot 14 v nuorille tytöille. Näin mekin tehdään Suomessa kun suojellaan rikollisia. Katsotaan mihin rikollisten suojelu päättyy. Hys hys meininki saa nyt loppua. Asiat julkisuuteen ja nämä äijät pois pois maasta, kovat rangaistukset!

    • Näillä-mennään

      100% kuvaus Hallituksesta.

    • Pohjoinenkalifaatti

      Ei saa mainita maahantunkeutujien raiskauksia. Kantaväestö pian osaa varoa niitä ja maahantunkeutujien raiskaamiset vaikeutuvat

    • Kansa-vaatii

      Valtakunnanoikeus koolle. Syylliset tuomiolle.

    • hungatsaga

      Eikös tämä "Pirjo" jo tuominnut pikkunarttujen viaksi koko "muka raiskaukset". Tytöt houkuttelee kiltit, rauhanomaiset muslimimiehet synnin tielle.

      Tuliko siitä samalla vasemmistoliiton virallinen kanta?

    • Vihreä_Femakko

      Eilenkin moni suomalainen aviomies ja poikaystävä raiskasi puolisonsa, näistä ei uutisoida koska se on yksityisasia!

      • Totuuttapeliin

        Ja suurempi joukko arabimiehiä tekee samaa perheissään... Sitä eivät edes tunnista Islamissaan ( alistuminen ) ko. Teoksi...


      • SSS-hallitus-OM

        "Oikeus( paperimies)ministeri Jari Lindströmin (ps) mukaan kyseessä on turvallisuusriski. Hän on huolissaan yhteiskuntarauhasta.

        Hän pitää raiskauksia ovat pöyristyttävinä, käsittämättöminä ja surullisina. Lindström sanoo, etteivät ne kuulu Suomen yhteiskuntaan kenenkään tekeminä.

        – Joudumme miettimään aivan uusia ratkaisuja, koska kotouttaminen ei ole ollut hallussa tähänkään asti. Nyt kotoutettavia on moninkertainen määrä aiempaan verrattuna, Lindström sanoi.

        Lindströmin käsityksen mukaan tuomio raiskauksesta ei ole nykyisellään riittävän painava syy keskeyttää turvapaikkaprosessia". EI SYYTÄ KESKEYTTÄÄ SANOO oikeusoppinut PAPERIMIES


      • Stop-somal
        SSS-hallitus-OM kirjoitti:

        "Oikeus( paperimies)ministeri Jari Lindströmin (ps) mukaan kyseessä on turvallisuusriski. Hän on huolissaan yhteiskuntarauhasta.

        Hän pitää raiskauksia ovat pöyristyttävinä, käsittämättöminä ja surullisina. Lindström sanoo, etteivät ne kuulu Suomen yhteiskuntaan kenenkään tekeminä.

        – Joudumme miettimään aivan uusia ratkaisuja, koska kotouttaminen ei ole ollut hallussa tähänkään asti. Nyt kotoutettavia on moninkertainen määrä aiempaan verrattuna, Lindström sanoi.

        Lindströmin käsityksen mukaan tuomio raiskauksesta ei ole nykyisellään riittävän painava syy keskeyttää turvapaikkaprosessia". EI SYYTÄ KESKEYTTÄÄ SANOO oikeusoppinut PAPERIMIES

        Turvapaikan­hakijan epäillään raiskanneen tytön Raisiossa – Kaupunginjohtaja: ”Vastakkain­asettelua pitäisi välttää” MIKSI siellä tarvittiin somalinkielen tulkkia MIKSI ???


    • puukollasaksilla

      ."Ei jokainen matu raiskaa korkeintaan jokatoinen" nii ja kyllä ne loputkin raiskaisivat jos ei olisi keukotaudin heikentämiä tai ei muuten seiso. Toki saksia voi käyttää vaikka ei seisoisikaan. Afrikasta tuodun kulttuurin osanen nyt rikastuttamassa Suomea. Ihana monikulttuurinen Suomi, nauttikaamme.

    • hallitus.tehköön.jotain

      Se on semmonen juttu, että pitäköön ne karvakädet niissä keskuksissa. Ulos ei tarvite niitä päästää. Meidänkin lähistöllä näyttävät menevän porukalla muka jalkapalloa pelaamaan. Hah, vesisateessa pelaamaan. Että tekisi mieli auton ikkunasta tehdä eräs juttu.

      • Työvoimapula

        Siellä ne jalkapalloa pelaavat ovat niitä Afrikan ja Lähi-Idän korkeastikoulutettuja Lääkäreitä-Insinöörejä-Professoreja-Muita Tiedemiehiä-Nobelistejä-mukana ehkä muutama Lammaspaimen ja Kamelikuski..


    • hallitussyyllinen

      Hallitus on selkeästi syyllinen näihin tapahtumiin, koska on politiikallaan mahdollistanut näiden raiskaajien tulon ja oleskelin maassamme. Kantakoon nyt vastuunsa!!

    • äiti.ihan.huolissaan

      Jokainen suvakki joka julkisuudessa vähättelee raiskauksia, laitetaan vokkiin pariksi kuukaudeksi pohtimaan matujen kanssa myös yöt: Miksi tää Suomi on niin rajoitteinen, ei anna mutujen extriimata pikkutytöillä.

      Jotta ryhmätyö tehostuu: Yksi suvakkisuviseuratytteröinen ja viiskyt matua.

      Nyt olen vihainen.

      • Afrikan-oriit

        älä ny mutsi innostu siellä VOK.issa on jo nyt jonossa siiderivalaita rajoille asti..


    • VIHAPUHETTA

      Kyllä pitää ymmärtää vieraita kulttuureita ja tapoja
      Toiset vain harjoittavat kulttuuriaan.

      • Mikähän tuomio siitä tulis, jos joku valkoinen skandinaavi raiskais jonkun rättipää naisen heidän maassaan? Ei varmaan enää ohjestettais, että ei näin saa tehdä. Ne varmaan kivittäis raiskaajan välittömästi kuoliaaksi.
        S...na, ei muuta ku kuuma kuparilanka munien ympärille ja kattoon roikkumaan joka raiskaaja. H...vetti.


    • Minkäs-teet

      Negurit pakkosiementää Suomen mustaksi....

    • Kuusvitonen-vaari

      Vithu mitä touhua sanon minä

    • aarnikotka1

      Niin,,joukossa on toki naisia jotka eivät raiskaa toki vähemmistö,muista en menisi vannomaan.

    • oululainen

      Kansan pitää puuttua.Sisäministeri on väärässä paikassa.Siirrettävä jonnekin missä pippuri kasvaa. Yhteiskuntarauha on mennyttä tämä orpoilevan väärässä paikassa olevan turvapaikkaministerin takia.Ei voida vielä kertoa minne turvapaikkaministeri siirretään.Lähemmäksi rikospoliisia kuitenkin.Tutkitaan aiheutettu vaurio ja kustannukset yhteiskunnalle.

      • YLE.n-annan

        Sisäkeisari on nousussa tuleva KOK. PUHEENJOHTAJA JA UUSI PÄÄKEISARI TULEVAISUUDESSA...Näin ennustaa aina 1000% luotettava ( Pohjois-Korean tutkimus) ja meidän KAIKKIEN rahoittama YLE.


    • Pohjoinenkalifaatti

      Vähätellään

    • näytäVoimaa

      Pikkunartut haluaa kunnon hevostyttöinä päästä kokemaan arabiorin laukkaa.

      • Wanha-akka

        Käykö sua pedoa kateeks ku sun oriin kyytiin ei kelpaa ku Wanhat mummot....?


    • Mitätekivätkään

      Luulinkin jo, että turvallisuuden tunne on se tärkein.

    • sonnitpoismaasta

      Tosi vakava asia. Mamut itse osoittavat etteivät kykene sopeutumaan tänne yhteiskuntaamme. Joten kaikki sonnit eivät voi saada turva paikkaa maahamme . Ainoastaan tytöt ,naiset ja kaikki vauvat .

      • Mitäs-tänään

        Eli asiasi oli?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      103
      6422
    2. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      123
      3077
    3. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      325
      2873
    4. Kirjoita

      … jotakin minkä vain kaivattusi tietää
      Ikävä
      152
      2795
    5. Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?

      Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo
      Tv-sarjat
      37
      2378
    6. Tyhmä persuväite = köyhä argumentti

      Väite, että vasemmistopuolueita äänestäisivät vain “köyhät, tapatyöttömät tai heikoilla lahjoilla varustetut”, kertoo en
      Maailman menoa
      84
      2335
    7. Tiesitkö? Andy McCoy ja Pelle Miljoona saavat taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on

      Ylimääräiset taiteilijaeläkkeet on jaettu ja 59 taiteilijaa sai sen. Taiteilijoiden keskimääräinen eläketulo jää hyvin a
      Maailman menoa
      76
      1790
    8. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1775
    9. Haluan sut

      Voitaisiinko tutustua paremmin toisiimme? Ovi on aina auki sinulle. Lähelle.
      Ikävä
      64
      1759
    10. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1548
    Aihe