Miksi otamme tänne miehiä, joiden mielestä hunnuton nainen on huora?
Tästä jo 10 vuotta sitten:
http://vaarauskoinen8.blogspot.fi/2005/09/onko-hunnuton-nainen-huora.html
Tästä jo 10 vuotta sitten:
http://vaarauskoinen8.blogspot.fi/2005/09/onko-hunnuton-nainen-huora.html
Vastaukset 17
Vanhimmat
Naiset vain kotieläimiin verrattavia synnytyskoneita joita voi sitten uskottomuuden varjolla vaihtaa lennossa jos pelkkiä tyttölapsia ja mistä uskottomuus jos yksin vain neljän seinän sisällä.Ollaan sitten herrarotua ja vääräuskoisia vain halveksitaan ja valehdella saa jos verekseltään e ijää kiinni kulttuuri.
No akathan ovatkin täyttä paskaa. Niitä tuleekin kohdella kuin aivottomia elukoita, sillä sitähän ämmät ovat, kiimavittunsa ohjaamia huoria. Naisilla ei pitäisi olla mitään oikeuksia tai vapautta.
Tässä asiassa muslimi miehet ovat siis emaskuloituneita, länsimaalaisia beta narttu miehiä paljon viisaampia.
Toivottavasti Islam valtaa koko Euroopan, niin saadaan akat kuriin.
Eikö kukaan ole sua repanaa huolinut...olisko ulkonäössä vai asenteessa vai molemmissa vikaa. Säälittää tommoset rehvelimiehet,jos nyt edes voi mieheks nimittää....
Onhan se, kehoitankin kaikkia naisia ostamaan hijabin.
Hijab (arab. حجاب, 'peite') merkitsee islaminuskossa naisten "vaatimatonta pukeutumista", mikä useimmissa yhteyksissä merkitsee muiden kehon osien kuin käsien, jalkojen ja kasvojen verhoamista julkisilla paikoilla. Vastoin yleistä käsitystä hijab ei ole ainoastaan naisten pääliina khimār (arab. خمار) jonka tarkoituksena on suojata hiuksia näkymästä, koska joidenkin islamin tulkintojen mukaan naisten ei tule paljastaa päätään. Hijabin merkitys islamissa on laajempi, merkiten "vaatimattomuutta", "moraalisuutta" ja "yksityisyyttä". Siksi äärimmäisyyksiin menevät esimerkit kuten afganistanilainen chadari on yhtä lailla hijab kuin yksinkertainen pääliina maltillisempien muslimien keskuudessa.
Monissa tapauksissa myös ne naiset, jotka eivät ole islaminuskoisia, mukautuvat vaatimukseen liinan käytöstä työnsä mahdollistamiseksi islamilaisissa yhteisöissä tai maissa. Käytännössä tämä tarkoittaa, että länsimaiset naispoliitikot, -toimittajat ja -virkamiehet käyttävät hiukset peittävää liinaa jopa virallisissa yhteyksissä ja julkisissa tapaamisissa.
Pistä sinne persereikääs ne huivis...
Me sitten, kaikki suomalaiset naiset olemme huoria tuon mukaan...ja meidän voi raiskata. Mamujen logiikka on varsin yksinkertainen ja karmea....olemmeko ne naiset edes ihmisiä...
En ymmärrä että miksi se on niin vaikeeta pukeutua asianmukaisesti ja käytännöllisesti? Ei tarkota huntua eikä mikroshortseja. Miksi ihmiset vetää ääripäitä? On kyllä tyhmää porukkaa.
Hän käyttää virheetöntä hijabia
Musliminainen käyttää kunnon hijabia kun hän lähtee ulos omasta talostaan. Hijaab on tunnusomainen Islamilainen vaate, joka ominaisuudet ovat selvästi määritetty Quranissa ja Sunnah:ssa. Hän ei mene ulos talostaan, tai esiinny ei-mahram miesten edessä, käyttäen hajuvettä, laittaen meikkiä tai muita koristeita, koska hän hyvin tietää, että tämä on haraam Quraaniin viitaten:
Ja käske uskovien naisten pitää katseensa kurissa ja varjella siveyttään, olla näyttämättä muita sulojaan kuin niitä, jotka tavallisestikin ovat näkyvissä, ja peittää kaulansa hunnulla. Heidän ei tule näyttää sulojaan muille kuin aviomiehelleen, isälleen, apelleen, pojilleen, poikapuolilleen, veljilleen, veljenpojille, sisarenpojille, naispuolisille tuttaville, orjilleen ja niille miespalvelijoilleen, joilla ei ole enää mitään haluja, tai lapsille, jotka eivät vielä tiedä mitään naisen hävystä. Heidän ei myöskään tule tömistellä jalkojaan kiinnittääkseen huomiota salassa oleviin suloihinsa. Kääntykää kaikki katuvina Allahin puoleen, uskovaiset, jotta menestyisitte.
[Surah an-Nuur 24:31]
Ime mustaa kyrpää sinä saatanan- ja viisiperseisenapinanpalvoja:
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015112620729389_ul.shtml
-Burkaa tai niqabia julkisissa paikoissa käyttävälle voidaan antaa sakot.
-Minimisakko on 100 frangia eli noin 92 euroa, mutta burkan käytöstä voi pahimmassa tapauksessa saada jopa 10 000 frangin eli noin 9 230 euron sakon.
Keskiverto suomalaisnainen on jo valmiiksi kuin säkki joten...
Hunnulliset naiset ei kuluu länteen!!!Huoria tai ei pysyköön maassaan!!
Totta. Ja miksi kiimaiset äijänsä, täynnä hormooneja ja himoa, jotka eivät seksuaalisia viettejään pysty hillitsemään, vaan silmät kiiluen kyttäävät alaikäisiä koulutyttöjä pantavakseen, mitä helvettiä tekevät täällä? Rikkaista öljymaista tullaan tänne häiriköimään, valittamaan, halveksimaan tätä yhteiskuntaa! Eikö päättäjämme edes jonkinlaisiin lakeihin nojaten saisi tätä beduiiniväestöä palaamaan sinne, missä omat tapansa ja tottumuksensa ovat?
Kyllä tuo alaikäisten tyttöjen ja poikienkin paneskelu luonnistuu suomalaisiltakin, turha siis syyttää yksistään muslimeita. Sinä vihaat Islamia koska muslimit pitävät akkansa kurissa, toisin kuin degeneroituneen Lännen narttu miehet. Kyllähän se suomalaista akkaa pelottaa, kun Islamin alla ei voisikaan enää huorata mielin määrin.
Ehkä suomalaisillekin tuottaisi vaikeuksia joutua kuvitteellisesti maahan jossa kaikki kävelisivät alasti ja harrastaisivat seksiä kenen kanssa tahansa. Eli arabikulttuurissa vain eläneille länsimainen elämäntapa näyttäytyy helposti rappiona. Mutta ei olisi suomalaisillekaan helppoa joutua vielä alastomampaan ja seksistiseen ympäristöön. ( sellaista ei ole, Suomi on se ääripää) mutta tapakulttuuri voi olla loukkaavaa puolin ja toisin. Sen voi myös kokea hyväksikäyttönä.
Eli koko islaminusko perustuu pelkkään perseeeen...
Samalla voidaan kysyä, että ovatko kaikki karvaperskultamunat kohta Suomessa vapaata riistaa?
Täytyykin tästä lähteä käymään rautakaupassa vähän ostoksilla...
Saatana täällä ei ole islamin lakia?? Me naiset ei olla orjija vaan allahit sairaita . Eikös mulkku SIPILÄ voisi karkoittaa ne, mutta ei on samanlainen kiimasilmä???Toivottavasti ne peloittelisi sunkin eukkoasi ??