Tämä on täyttä hulluutta!

Pääministeri ei tee mitään, on kuin kylmä kala, ei mitään tunteita.
Kotimaan parhaaksi pitäisi toimia, mutta yllyttää vaan pakolaisia tulemaan tänne.
Miten tämä on mahdollista?
4189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Luulisi, että Sipilällä olisi läheisiä joiden puolesta pelkäisi.
Mutta jos ei välitä!

Äänestä

Sipilä menetti oman lapsensa, sen jälkeen ei kukaan ole ollut ohjaamossa ja sen kyllä huomaa. Jokaisella ihmisellä on katkeamispiste ja Sipilä löysi omansa.

Äänestä
  • Ei sitten pitäisi olla pääministerinä.

    Äänestä

Sipilä pitää hyllyttää koska henkilökohtaiset menetykset vaikuttavat niin paljon, että maa saattaa olla kohta sodassa. Sotasyyllisyystuomioistuin sitten on häntä odottamassa. Ei taida pelottaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Peppeliini kirjoitti:

Pääministeri ei tee mitään, on kuin kylmä kala, ei mitään tunteita.
Kotimaan parhaaksi pitäisi toimia, mutta yllyttää vaan pakolaisia tulemaan tänne.
Miten tämä on mahdollista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu