Jos raiskaaljalla on HIV ja tartuttaa

sen uhriin tietäen taudistaan, niin eikö silloin ainakin pitäisi pikakäännyttää -- oli uhri sitten nainen tai mies. Eli kyseessä voivat pelkät mamut (normaalit) ja homomamut?

Sitten: raiskaako mamu himosta vai himosta ja jonkinlaisesta ylemmyyden tunteesta/kristityn naisen häpäisemisestä?
256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos yrittää poistaa "Isänmaa-aatteen/me suomalaiset pidämme yhtä" suomalaiselta, niin se on henkinen rikos.

Äänestä

Ylemmyyden tunteesta/kristityn naisen häpäisemisestä?

Ehkä noin, ja hunnun puuttumisesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitäMieltäOlette kirjoitti:

sen uhriin tietäen taudistaan, niin eikö silloin ainakin pitäisi pikakäännyttää -- oli uhri sitten nainen tai mies. Eli kyseessä voivat pelkät mamut (normaalit) ja homomamut?

Sitten: raiskaako mamu himosta vai himosta ja jonkinlaisesta ylemmyyden tunteesta/kristityn naisen häpäisemisestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu