Kempeleessä Oulun lähellä toimiva alaikäisten turvapaikanhakijoiden asumisyksikkö on evakuoitu, kertoo Iltalehti.
Syynä on lehden mukaan maahanmuuttopolitiikkaa vastustava mielenosoitus, joka on suunniteltu pidettäväksi tänään.
KANSAN RAIVO YLTYNYT ..JO RIITTÄÄ
10
193
Vastaukset
- raka61
Kiitos teille, jotka olitte mielenosoituksessa.
Työesteen vuoksi en päässyt mukaan.- Pthyi
Olisit päässyt jos olisit halunnut. Et kuitenkaan uskaltanut koska vedät kulissia. Todellisuudessa menet hyysäreiden junassa vaikka uskottelet itsellesi muuta.
- pysykääpois
sanokaa niille pökelöille että ovat kulkeutuneet maahaan suomi.
täällä ei eletä kuin kiimaset sonnit. - NytVokataan
Minnehän lapsukaiset on siirretty?
- matupoikaraiskaa
Kai näille suloisille pikku lapsukaisille ottajia löytyy. Kivoja pikku miehiä, nukkuu päivät että jaksaa raiskata illat. Mitä nyt välillä valittavat ruuasta, pitää ne olla kunnon pöperöt että jaksaa raiskata tyttölapsia.
- Kempeestävoimaa
Hyvää kempelee -antaa palaa vaan, sieltähän on toi yksi paholainenkin.
- eqaqw
Hyvä että nuo raiskaajat siirrettiin muualle. Kiitos Kempele! Olette oikealla asialla. Ikävää on se että muualla näitä persetin raiskaajia hyysätään . Painukaa takas mistä tulitteki luokkaretkeläiset. Ja paremmin pian kun myöhään
- kempelejouluvatulointi
Miten selitämme lapsillemme ja lapsenlapsillemme ? Suomesta on tullut kehitysmaa ja eläintarha. Lapsemme tulevat syyttämään aikanaan sukupolveamme.
Minulle ei tule apinoita Jouluksi, mutta jotkut tykkää:
Kovin kovin tutulle miehelle jouluvieraaksi 50 luku- ja kirjoitustaidotonta karvasta apinaa. Miehelle joululahjaksi henkilökohtaista rikastustapahtumaa vieraiden kanssa, vaikka yksitellen tai ryhmässä joulupuun äärellä.
Joulujuhlat kotona. - maandepEIJohnny
Onko hallituksessa hyvä työterveyshuolto ? Voiko olla niin, joku ministereistä on sairas, ja silti tehtävässään tekee päätöksiä.
Monia sairauksia voidaan hoitaa. Ei kaikkia. - mitäodotetaanrajatkiinni
JS luvannut kuulemani mukaan ostaa koko Pohjois-Suomen, ja majoittaa, kouluttaa, sivistyttää loppuelämänsä tätä valtakuntaansa henkilökohtaisesti - pyydettyään eroa ministerin tehtävistä.
Sitä ennen vaadimme rajat kiinni. Nykyiset olennot hoidettakoon luonnollisen poistuman kautta Sipilän johtamien ja omistamien päivä-iltapäivä-vanhushoitokerhojen tahoilta tai muin ulkopoliittisin laillisin keinoin.
Vastuun on halunnut kantaa pääministerimme.
Suomen Johto (JS) antoi kutsun omalla nimellään, mediassa, koko maailmalle. Hän siis ristinsä myös kantakoon omassatunnossaan ja yöunissaan - koko loppuelämänsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.905479Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.553637Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j612995Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin462201Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.611976Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.2961866- 471616
- 961511
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441397Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.91363