Tätäkö te halusitte?

Jatkuvat turvapaikanhakijoiden vastaiset mielenosoitukset ja mielipidekirjoitukset aiheuttavat sen, että turvapaikanhakijat lähtevät maastamme pois eikä uusia tule! Tätäkö te oikeasti halusitte?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

yep, tai ainakaan ei hirveästi itketä

Äänestä

Et yhtään ajattele Suomen mainetta muiden maiden silmissä?

Äänestä
  • En.
    -
    Kadehdin unkarilaisia ja norjalaisia ja puolalaisia ja tanskalaisia ja eestiläisiä jne joiden hallitukset panevat jotain rajaa siirtolaisinvaasiolle.
    -
    Säälin Saksaa ja Ruotsia, joiden kohtalo ja maine tulee olemaan surullinen ja monet maat tulevat nauramaan heidän tyhmyydelleen .
    -
    Varsinkaan en haluaisi maata rikastuttamaan ihmisiä, joille pitää opettaa, että raiskaus on rikos. Eivätkä hekään koskaan tule viihtymään Suomessa, kun täällä on vääränlainen ilma ja pimeää ja huono ruoka eikä tarpeeksi moskeijoita jne...

    Äänestä

Hyvä, että häipyvät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Omasyynne kirjoitti:

Jatkuvat turvapaikanhakijoiden vastaiset mielenosoitukset ja mielipidekirjoitukset aiheuttavat sen, että turvapaikanhakijat lähtevät maastamme pois eikä uusia tule! Tätäkö te oikeasti halusitte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu