eduskunnassa. Ilman Perussuomalaisia olisimme pissassa näiden kanssa.
Perussuomalaiset ainoa mamukriittinen puolue
mamuilunloputtavajo
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Perussuomalaiset ovat pelastaneet maan. He ovat laittaneet rajat kiinni, karkottaneet pakolaiset sekä lopettaneet Kreikan tukemisen. Aivan kuten lupasivat niin nyt ovat suoraselkäisesti toteuttaneet sen mitä heiltä tilattiin.
Oikeasti he ovat vain kusettaneet kaikenlaisia kiihkomielisiä idiootteja äänestämään heitä ja pitämään ääntä heidän puolestaan ja tosiasiassa toimineet kaikkea sitä mitä ovat luvanneet vastaan ja pitävät näitä kahoja innostujia pilkkanaan. Heidät on kusetettu tekemään ilmaista vaalityötä mitä vieläkään eivät tajua, vaan ovat yhtä siinä jytkyn hurmiossa tajuamatta että kansa on jo huomannut kusetuksen.
Kansa nousee persuja vastaan, osoitetaan heitä vastaan mieltä Jyväskylässä sekä Kempeleellä. Se merkitsee sitä että seuraavissa vaaleissa tulee takkiin ja rankasti.
Vivfe vasemmistoliitto ja demarit ovat Sipilän ja Stubbin ohella pahimmat hyyssärit. Hallitus on nuori mutta ps politiikka näkyy jo. Voi Isä Taivaan jos mikä tahansa muu puolue olisi Perussuomalaisten tilalla tässä hallituksessa niin köyhiltä suomalaisilta leikattaisiin enemmän ja mamujaotettaisiin enemmän
Juu. Peruuthan vain leikkaavat kaiken minkä irti lähtee ja tuovat sellaiset 30000 mamua vuosi... Joka vielä uskoo että jos perssut jne. on varmasti latvasta laho.