http://www.iltalehti.fi/pakolaiskriisi/2015112920746315_cm.sh
Olkoon puoluejohto mitä mieltä tahansa, niin matujen rikokset eivät ole yksittäistapauksia!
Puolueet pelkäävät rahavirtojen tyrehtymistä, jos kansa pitää kiinni siitä, ettei islam-uskonnon tuominen Suomeen ole hyväksi. Ja se ei oile. Pökälehallitus saa sanoa mitä tahansa, me emme anna tuollaisten harhaanjohtajien määrätä ajatuksiamme.
Me emme pidä näitä yksittäistapauksina. Menikö pökälehallituksen päähän. Lopettakaa heti kansamme tuhoaminen omien etujenne vuoksi.
Halveksimme teitä ja tekojanne todella syvästi. Olette pelkkiä valehtelijoita ja omaneduntavoittelijoita pahimmasta päästä!
Olkoon puoluejohto mitä mieltä tahansa, niin matujen rikokset eivät ole yksittäistapauksia!
Puolueet pelkäävät rahavirtojen tyrehtymistä, jos kansa pitää kiinni siitä, ettei islam-uskonnon tuominen Suomeen ole hyväksi. Ja se ei oile. Pökälehallitus saa sanoa mitä tahansa, me emme anna tuollaisten harhaanjohtajien määrätä ajatuksiamme.
Me emme pidä näitä yksittäistapauksina. Menikö pökälehallituksen päähän. Lopettakaa heti kansamme tuhoaminen omien etujenne vuoksi.
Halveksimme teitä ja tekojanne todella syvästi. Olette pelkkiä valehtelijoita ja omaneduntavoittelijoita pahimmasta päästä!
Vastaukset 14
Vanhimmat
"MUUTAMA SANA RUBEN STILLERILLE JA PÄIVI NERGILLE RAISKAUSKULTTUURISTA
¨Raiskaus on jokaisessa kulttuurissa rikos.¨– Päivi Nerg, Sisäministeriön kansliapäällikkö Ylen haastattelussa.
Toki, kyllä näin on. Riippuu kuitenkin joissakin kulttuureissa siitä kuka raiskataan.
Jopa islamissa, musliminaisen raiskaaminen on rikos.
Näin tullaan koko vellovan keskustelun mielenkiintoisimpaan ja TÄRKEIMPÄÄN kysymykseen: Miten Islamilainen kulttuuri näkee ei-musliminaiset ja pikkutytöt? Miksi juuri heitä raiskataan ja pidetään häkeissä myytävänä tänäkin päivänä Lähi-idässä? Miksi Irakin hengellinen johtaja sanoo, että heidän kaappaaminen saaliiksi on todellista islamia?
Päivi Nerg yrittää rauhoitella ihmisiä sanomalla, että raiskaus nähdään rikoksena kaikissa kulttuureissa. Tämä on vain osittain totta, sillä valitettavasti se riippuu siitä kuka on uhri. Islamin laki ei näe ei-muslimeja tasavertaisessa asemassa muslimeihin nähden. Myös raiskauksen uhrin asema on islamilaisessa kulttuurissa pöyristyttävä. Usein uhri päätyy itse syytetyn penkille.
Islamilla on erityinen suhde kahteen ihmisryhmään. On helppoa todeta tämä käytännössä, vain seuraamalla uutisia tai tutustumalla historiaan. Kyseessä ovat tietysti vaaleat ei-musliminaiset ja juutalaiset.
Ruben Stiller toi reilusti esiin eilisessä Pressiklubi ohjelmassa Lähi-idästä tulevien 17-kertaisen osuuden seksirikoksissa kantaväestöön nähden. Siitä kymmenen pistettä. Toisaalta, tämä järkyttävä fakta ohitettiin sitten täysin, vaikka juuri sen olisi tullut olla koko keskustelun ydinaihe.
Mutta sitten Ruben teki myös sen mikä oli odotettavissa, ja kuten kaikissa keskusteluohjelmissa näytetään tekevän. Ohjelman lopuksi hän dramaattisesti ja nuhtelevasti toi esiin tiedon: ¨75% kantasuomalaisiin kohdistuvista raiskauksista tekee kantasuomalainen.¨ Täten Stiller jatkaa sitä perinteistä poliittisesti korrektia uutisointia, jossa muslimien tekemiä rikoksia vähätellään pyrkimyksillä vesittää faktoja ja sivuuttaa koko aihe, nostamalla pöydälle muita syntipukkeja. Näinhän tapahtuu usein kun yritetään kysyä esimerkiksi Nazima Razmayrilta ja muilta asiantuntijoilta: Miksi muslimimiehet raiskaavat? Vastaus on usein: ¨Raiskaavathan suomalaisetkin¨ tai että ¨se johtuu islamofobiasta jne.¨ Ja sitten jatketaan ohjelman loppuun asti rasismista keskustellen. Näin kerta kerran jälkeen väistetään todelliset kysymykset, kuten islamin suhtautuminen ei-muslimeita, valkoihoisia naisia kohtaan, ja lakaistaan koko kökkötraktori sen kuuluisan arabialaisen maton alle ja saadaan islamiin kriittisesti suhtautuvat henkilöt stigmatisoitua ja hiljennettyä rasisteina, fasisteina ja muina basisteina.
STILLER TULI NUHTELUNSA LOMASSA ANTANEEKSI SEN TOISENKIN NUMERON LAUSUMATTA SITÄ ÄÄNEEN.: JÄLJELLE JÄÄVÄ 25% SUOMALAISIIN KOHDISTUVISTA RAISKAUKSISTA ON SIIS ULKOMAALAISTEN TEKEMIÄ! MITEN TÄMÄ ON MAHDOLLISTA KUN ULKOMAALAISTEN OSUUS VÄESTÖSTÄ ON VAIN 3,4%? SE ON JÄRKYTTÄVÄ NUMERO! SUURIN OSA NÄISTÄ ULKOMAALAISISTA ON RUOTSALAISIA, VENÄLÄISIÄ JA VIROLAISIA. EN USKO ETTÄ HE TEKEVÄT PALJON RAISKAUKSIA. EN USKO ETTÄ NIITÄ TEKEVÄT MYÖSKÄÄN RAUHALLISET INTIALAISET, KIINALAISET, VIETNAMILAISET JA LÄNSIMAALAISET. JOTEN ON OLEMASSA RYHMÄ ULKOMAALAISIA, JOTKA TEKEVÄT VIELÄ HUOMATTAVASTI ENEMMÄN NÄITÄ RIKOKSIA. KUTEN STILLER SANOI, LÄHI-ITÄTAUSTAISTEN OSUUS ON 17-KERTAINEN. JOS LASKELMA TEHDÄÄN PELKÄSTÄÄN USKONNON MUKAAN, SAATTAA MUSLIMIMIESTEN OSUUS NOUSTA JOPA 20-30 KERTAISEKSI KANTAVÄESTÖÖN NÄHDEN?! ASIASTA EI KUITENKAAN KESKUSTELTU SEN ENEMPÄÄ. AIVAN KUIN KYSEESSÄ OLISI JOKIN AIVAN ARKIPÄIVÄINEN ASIA TAI YHTEISKUNNALLINEN NORMI JONKA KANSSA PITÄÄ ELÄÄ. BUSINESS AS USUAL.
Kun nämä faktat tunnustetaan ja tehdään keskusteluohjelmia missä ei väistetä kysymyksiä, kerrotaan selkeästi mistä tämä kaikissa länsimaissa esiintyvä ilmiö johtuu, voidaan asialle myös alkaa tehdä jotakin.
En ole sinulle kuitenkaan vihainen, Ruben, vaikka mollasitkin taas suomalaista kulttuuria. Pidän sinusta ihan vilpittömästi ja olet mielestäni hauska tyyppi, mutta näenkin sinut tavallaan uhrina. Minua harmittaa, että annat älykkyytesi mennä usein hukkaan. Vai oletko sittenkin vain sosiaalidemokraattisen utopian kökkötraktori? kulttuurirelativismin ja kantilaisen filosofian hyvän tahdon ja pulunnussijamentaliteetin kävelevä patsas?
Haluan kuitenkin kiittää Päivi Nergiä ja Ruben Stilleriä siitä, että edes jonkinlaista keskustelua on."
http://riippumatonmedia.com/2015/11/28/muutama-sana-ruben-stillerille-ja-paivi-nergille-raiskauskulttuurista/
Nainen puhui hyvin siitä, että ko. maissa naisten asema on huono ja siitä johtuu väärä asenne naisia kohtaan.
Kukaan ei ohjelmassa kuitenkaan maininnut länsimaalaisen kulttuurin rappeutumista ja nuorten naisten tarkoituksellista seksua miettiä, mitä päällensä pukee, ettei sentään maksulliselta näytä. Maksullisen naisen tunnusmerkkejä kun ovat mm. minihameet/-housut, korkeat saappaat, verkkosukkahousut, avoin paita. Katseen voi suunnata mm. barbeihin, brazzeihin, musiikkivideoihin, muotiin jne. Mitä nuorille oikeen tuputetaan ja miksi?
Islam on vakava henkinen sairaus jossa palvotaan pimeyden ruhtinasta saatanaa. Islam johtaa helvettiin sillä epäjumalia ei tule palvoa.
Mitä sinun tulee tietää islamista:
https://www.youtube.com/watch?v=YQ9zv3hsMsY
No eikö tuo yleistämisen kieltäminen ole ihan sama asia, kun määrätä Suomen kansa
" Pakko Suvaitsemaan raiskaajia " hieman eri sanoilla ilmaistuna ? Että silleen.
Joka uskoo,että nämä raiskaukset ovat vain yksittäistapauksia,uskoo myös,että pernarutto ei tartu siihen kosketuksissa olevaan. Kyllä nämä lähi-idän "lapset" ovat kaikki saaneet samanlaiset opit ja elämänohjeet,ja he ovat altistuneet jatkuvaan väkivaltaan jo syntymästään saakka.Ei rikkinäisistä yhteiskunnista voi tulla muuta kuin rikkinäisiä ihmisiä,näin se on.
Minun neuvo :SAA YLEISTÄÄ,kaikki muu on pahasta
Puoluejohtajat muistuttavat, että rikoksiin syyllistyneet saatetaan oikeuden eteen taustastaan riippumatta.
Toki, toki! Toiset vaan tulee "oikeuden edestä" korkeintaan ehdonalaisen tuomion saaneena. Tapanilan multi-show'kaan ei tuonut somaleille, kuin somaliyhteisön sankarin arvon.
Koko Kempelekkö tuon jälkeen seisoo Sipilän takana? Tuskin.
Turvapaikanhakijat ovat rikollisia ja raiskaajia, joka ikinen, laittomasti maahan saapuneet ihmissalakuljettajien avulla ja loisivat suomalaisten veronmaksajien rahoilla
Koko ketju lähtömaasta Suomeen asti on pelkää rikollisuutta. Että silleen.
Nämä ns. "paremmat" ihmiset viavät yli 2/3 suomalaisen tekemästä työstä. Ja viittivät vielä tulla huutamaan suomalaisille, että ei saa "yleistää".
Hakkaraista mukaille: EU:sta eroon hyvällä tai pahalla.
Onko mielisairaus vaatimus puoluejohtajan virkaan?
Todennäköisyys laskelmien mukaan korrelaatiokerroin maahan tyunkeutujien raiskauksiin on korkea.
Nykyiuset maassa jo olevat mamut raiskaavat n.250 suomalais tyttöä,seuraavien
6 kuukauden aikana.
matematiikka ei valehtele.